Skocz do zawartości
kokos

jakie oswietlenie do 200l?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum wiec witam wszystkich!!!!

Mam krotkie pytanko; mam pokrywe z 4 miejscami na T5 39W. Jakie dobrac oswietlenie? Poprosze o konkretne odpowiedzi tj. marke swietlowek, kolor itp itd :)

Jestem poczatkujacy wiec nie beda w akwa zadne wymagajace koralowce czy ryby.

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie kokos :) witamy na forum.

Pewnie nikt nie da Ci dokladnej opdowiedzi poniewaz kazdy dobiera swiatlo do swoich indywidualnych potrzeb i... obsady w zbiorniku.

Nic nie wiemy o Twoim zbiorniku oprocz objetosci a to ciut malo zeby dac dobra rade.

Jesli zbiornik jest nowy (tak przypuszczam) to proponuje na start tylko dwie swietlowki. Powiedzmy wlasnie takie jak u czyli Aqua Pink i Aktynik Plus . Potem mozesz tolozyc kolejne dwie wedle uznania

Pozdro

PS koniecznie uzupelnij profil


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Sporo o tym pisano poszukaj.

Ja bym dał 2x 10.000k (np: aquamedic reef white) + 2x 14.000k (np: 2x ati blue plus, albo ati blue plus + ati actinic) to zależy co się komu podoba, jeden woli mieć niebiesko, drugi biało w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaka barwe swiatla lubisz, ja bym dal ati 2 niebieskie , actynice i fiji, ale to tylko moje zdanie, temat rzeka bo nikt dokladnie ci tego nie powie, najlepiej jakbys podjechal do kogos kto ma baniak i zobaczyl u niego :) pozdr :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Na youtube można zobaczyć jakie światło dają różne świetlówki i czasem ich kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

tester- profil uzupelniony! :)

akwa bedzie robione na spokojnie, bez wymagajacej fauny i flory.

pytanie jeszcze dotyczy podloza; dac zwir koralowy czy zywe podloze (zywy piasek)?

odnosnie oswietlenia w akwa to chce aby nie bylo zbyt ciemne- chce aby bylo wszystko ladnie widoczne i tak aby zwierzeta w nim dobrze sie czuly.

myslalem nad polaczeniem AquaMedic Reef Blue i Reef White 15000K- ale czy nie bedzie zbyt niebiesko w akwarium i czy nie bedzie potrzeba troche bardziej bialego oswietlenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.