Skocz do zawartości
giant19s

Gloniska

Rekomendowane odpowiedzi

Giant,

tak, te testy wystarcza.

Balling jest znacznie tanszy niz gotowe produkty. Kupujesz proszek, odwazasz pewna ilosc, wsypujesz do butelki z woda RO / DI i masz "gotowy produkt". Mozna sobie dla kawalu napisac na pojemniku Tropic Marin, Gro Tech lub JBL , bo to nic innego. Te roztwory dolewasz, gdy podmiany nie wystarczaja, zeby utrzymac wymagane parametry. (te zbrylona sol bym reklamowal, za taka nie placiles). :wallbash:

Najpierw ustalasz poziom Mg na 1350 a potem sprawdzasz kH i Ca i po klopocie. Prom kosmiczny to jest jedynie, gdy nikt Ci nie wytlumaczy o co w tym chodzi, ale przy tak malym akwarium, nie bawilbym sie w pompy dozujace, tylko codziennie wlewal jakas dawke i gdy testy po tygodniu pokaza, ze parametr spada, to te dawke podwoil, az sie trafi.

Pompy kupisz sobie pozniej, choc to nie apteka, dasz sobie rade i bez nich. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ja mam ciągle nadzieję, że to może jednak nie to dziadostwo :p

Stani sól to ja już używałem najwidoczniej niedokładnie nie zamknąłem opakowania i się stało

Ceny testów mnie porażają ale cóż muszę to przeżyć :rambo:

Z Ballingiem to najlepiej poczekam aż będę miał już testy i będę wiedział jak wygląda skład wody i czy faktycznie jest zły.

Jednym słowem bez zestawu małego chemika się nie obejdzie :harhar:

O pompach to nawet nigdy nie myślałem...

To zaczynam od organizowania testów i zobaczę co wyjdzie a potem pomyślę nad budową tego promu kosmicznego :unworthy:

Poziom Mg to ustalam tak bez niczego w wodzie jaka jest aktualnie w baniaku czy po jakiś manewrach?

Wnioskuję, że aby zacząć stosować Ballinga muszę mieć poziom Mg na 1350 tak?

Jeżeli poziom Mg jest inny to poziomy kH i Ca będą też inne?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytania dotyczące Ballinga...

Poziom Mg to ustalam tak bez niczego w wodzie jaka jest aktualnie w baniaku czy po jakiś manewrach?

Wnioskuję, że aby zacząć stosować Ballinga muszę mieć poziom Mg na 1350 tak?

Jeżeli poziom Mg jest inny to poziomy kH i Ca będą też inne?

Przeszedłem na sól Tropic Marine. Pierwsza podmiana już za mną. Poszedłem pod maksie i podmieniłem max producenta czyli 15% wody. Zoaski wyciągają mordki aż miło i dostały kolorów że świecą jak żarówki. Widać nowa sól im pasuje.

Odessałem ogromne kłęby glonów i tu mnie zdziwił jeden fakt. Ich duże skupiska obumierają od środka... przy odsysaniu tylko zewnętrzne części były zielone te w środku bardzo blade przy czym ledwo co trzymały się skały.

Czyżby zaczynały same obumierać bo jest ich za dużo?

Najważniejsze jest to, że dzięki takiemu stanu rzeczy udało mi się odessać glony prawie do gołej skały.

Mam nadzieję, że etap zaglonienia mija i będzie już co raz lepiej.

Za tydzień, dwa wybieram się na badania wody, jak wrócę zdam relacje z badań i wtedy liczę na pomoc w ewentualnych korektach parametrów aby wyprowadzić je do odpowiednich parametrów lub takich by glony sobie poszły.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom Mg ustalasz testem Saliferta. Tam jest napisane jak to robic. Zadnych innych manewrow nie wykonuj :rambo: Bierzesz pare mililitrow wody z akwarium i testujesz dokladnie jak w instrukcji.

Z tym Mg na poczatku chodzi o to, ze przy nizszym poziomie niz 1350 bedzie klopot z podwyzszeniem Ca, dlatego najpierw podnies Mg, ktory "stabilizuje" Ca.

Jesli glony bieleja i latwo odchodza od skaly, to moze jeszcze odczekaj ze zmianami. Wraz z wyrzucaniem glonow, wyrzucasz z systemu NO3 i PO4. Moze ich zapas sie wlasnie konczy... :clap:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć że z następną podmianką wody poczekać tak :question:

Obecnie po za konieczną zmianą soli nic więcej zmieniać nie będę.

Stani mam nadzieję że ten zapas faktycznie się kończy i skończy się prędzej niż moja anielska cierpliwość :smoke:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany 5-10% co tydzien mozesz ta lepsza sola robic, to jeszcze rozcienczysz PO4 i NO3 oraz jednoczesnie poprawisz poziom innych parametrow. Jak za miesiac nie bedzie glonow to moze i testy i Balling nie beda potrzebne. W koncu to tylko 30 L zbiornik :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po baniaku szwenda mi się też czy to okrzemki/dino/cyjano... nie znam się na tym :\

Poszperałem, poczytałem i ponoć ich występowanie jest związane z krzemianami. Czy ewentualne zastosowanie takiego wkładu do filtra Aqua Connect Silicarbon powinno pomóc w usunięciu brzydkiego brunatnego nalotu?

Czy zostać na podmianach na nowej soli i czekać aż samo zniknie?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Si pomoze jedynie dobra DI i adsorber, nawet w malej ilosci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zastosowanie absorbera powinno pomóc w pozbyciu się tych brązowych glutów?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właduj parę krabów pustelników, zajmą się tym. Będziesz w szoku :) Poznika praktycznie wszystko, co glutowate.

Jeśli masz naloty na szybach, to napisz. Aha, i napisz, jaka jest woda? Czysta? Czy może ma jakiś odcień ?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw znajdz przyczyne...zrob testy a dopiero pozniej szukac mozna pomyslu na pozbycie sie tego...nie wiesz jakie masz wartosci wody w swoim akwa a pytasz jak walczyc z plaga???

Przyłączam się do tej wypowiedzi.Samo walczenie z problemem nie znając jego przyczyny do niczego innego nie doprowadzi jak tylko do zagłady w zbiorniku trzeba to zwalczyć od podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.