Skocz do zawartości
giant19s

Gloniska

Rekomendowane odpowiedzi

Od dobrego miesiąca użeram się z zielonymi gloniskami. Co podmiankę rwę tą trawę i odsysam rurką ale ona ciągle rośnie i rośnie. Co prawda nie rozrasta się na dalsze powierzchnie na skale ale utrzymuje się na dwóch skałkach niezmiennie z tym, że na jednej bardziej się krzaczy. Na chwilę obecną nie ma tam żadnych korali ani innych zwierząt osiadłych (nie liczę tego co siedzi w skale). Glon porasta tylko te dwie skały które znajdują się najbliżej powierzchni wody oraz jedną która jest pod nimi ale ona posiadała jakieś już kępki od początku. W baniaku brak jest jakiejkolwiek ekipy czyszczącej typy krewetki i turbo czy inni typowi glonożercy jedynie Stomatelle.

Jakiś czas temu zaciemniałem akwarium aby pozbyć się rdzawego nalotu. Gloniska również odczuły zaciemnienie gdyż poszarzały od czasu ponownego świecenia glon rośnie dalej. Obecnie świecę tylko aktynikę gdyż to stopuje go we wzroście i mniej się krzaczy.

Co do jakości wody wiem tylko jakie mam zasolenie i PH do reszty niestety brak mi testów :(

Z obsady baniaka po za przywiezionymi ze skałą ślimakami, wieloszczetami są tylko malutkie kolonie Zoa na jednej ze skałek (skałka nie jest porośnięta glonami)

Poniżej zdjęcia z "glonarium" oraz krótki filmik aby było widać dokładniej jak to wygląda.

Wszelkie pomysły jak pozbyć się tego lub co to zje, uwagi... itp. mile widziane.

dSjG8.jpg

6sf6K.jpg

ge8Ln.jpg

qs1Qb.jpg


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw znajdz przyczyne...zrob testy a dopiero pozniej szukac mozna pomyslu na pozbycie sie tego...nie wiesz jakie masz wartosci wody w swoim akwa a pytasz jak walczyc z plaga???


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz WSZYSTKO o swym zbiorniku. Nie tylko testy ale i jakie światło, co lejesz do zbiornika, czy świeci na niego słońce, księzyc i gwiazdy.., jaka cyrkulacja, jaki odpieniacz -jednym słowem dokładnie uzupełnij stopkę ...a najważniejsze, to: Czytaj forum :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziuso27 wiem, że bez testów to ciężko coś wykombinować ale dopiero w przyszłym miesiącu będę miał chociaż NO3 i PO4 (drogi ten interes) jednakże może ktoś już przechodził przez coś podobnego i może coś podpowiedzieć aby zacząć działać jeszcze zanim testy zdobędę

Niejeden z nas uzupełniłem stopkę ^^ na zbiornik nie świeci ani słońce, ani księżyc, ani gwiazdy jedynie jego własne światło :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwa jest technicznie takie samo (litraż, kaskada, światło itd) i glony już mają ostatni przyczółek, reszta skoszona. Kosi jeden pustelnik C.tricolor, dwa ślimaki Turbo i rozgwiazda która wygląda jak asterina ale jak wywali na zewnątrz żołądek to jak się przesunie zostaje skała do "białości". Musisz kupić ekipe kosiarzy. U mnie glony są opanowane (na razie), a jadę na kranówie i świece całym aquaelem przez 10h/dzień, więc powinny rosnąć 10x szybciej niż u Ciebie. Mam jeszcze 3 makroglony rosnące sobie za skałą i wyciągające nadmiar "nawozu" plusfajnie wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle myślę nad ekipą czyszczącą ale... no właśnie... Zebrało się trochę wydatków... remont, garaż, OC, mandat i inne pierdoły także te 60zł na dwa testy to już duży wydatek, wyjazd do ekipę czyszczącą (choćby same ślimaki) to koszt prawie 100zł za samo paliwo + cena zwierzaków.

Kombinuję zrobić coś narazie z tym co mam i co mogę :crybaby:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie to bryopsis

http://nano-reef.pl/...yopsis-inwazja/

kup magnes i do ataku ja zaczynam jutro kuracje

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, miałem to samo, i zwalczyłem to cierpliwością, a jak mi cierpliwości brakowało, brałem w łape szczotę i szorowałem skałę, dość długo mi to zajęło ale jest i sukces i "glona" u mnie nie ma. Ja swoim glonom pozwoliłem stopniowo wyżerać azotany i fosforany aż je zredukowały do wartości powiedzmy znośnych - potem usuwałem mechanicznie. Ekipy czyszczące wpuściłem stosunkowo późno...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku musisz sukcesywnie wyrywać co urośnie i cierpliwie czekać na stabilizację parametrów.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rwać, odsysać i czekać aż się obrazi i samo sobie pójdzie :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz nadal ten Purigen i mozesz ocenic jego dzialanie (zdjecia go raczej nie reklamuja). :ouch:

Ciekawi mnie skad tam tyle pozywienia dla glonow, skoro nie ma ryb ?

Gabki i waty w filtrze stosowalismy w poprzednim, slodkim zyciu. :geek:

Moze by ktos przetestowal Ci wode do podmiany ? W koncu w takim malym zbiorniku mozesz robic po 10-15 % podmiany tygodniowo, czyli ilosc Ca. Mg kH itd bedzie troche zalezna od jakosci soli a przy okazji rozcienczysz NO3 i PO4. Oczywiscie przy takich duzych podmianach RO i DI beda obowiazkowe. :nuke:

Wracajac do braku testow: w czasie dojrzewania tak, ale pozniej, w "dobrej" wodzie, takie glony nie rosna. Bez testow mozesz liczyc jedynie na podmiany, bo z braku odpieniacza nawet wodki nie mozesz podac.

A wiec, wyrywaj glony i przetestuj wode, bo nie wiadomo czy wode trzeba podmieniac czy wyjalowic.

Wyglada, jakby filtracja zatrzymywala sie na poziomie nitratu (ach, te waty i gabki), lub Ca, Mg i Kh byly o wiele za niskie..


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - jakiej soli używasz? Robisz jakieś podmianki ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purigen jest w filtrze niecały miesiąc.

Gąbka była fabrycznie w koszu więc została. Wata to może trochę źle napisałem. Mam coś podobne do pasów takiej włókniny wato podobnej... doskonale klaruje wodę wyłapując wszelakie drobinki unoszące się w toni. Przeważnie wkładam ją do kaskady jak odsysam glony i sprzątam bo wtedy pływają po baniaku różne drobinki, po czym wyrzucam tą włókninę.

Podmiany robię średnio 2 litry co 5 dni na soli AM ale będę przechodził ma IO bo tamta coś się kiepsko rozpuszcza.

Coś z testów będę miał na początku października więc będę sprawdzał co będę mógł.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO to dosyc biedna sol... To od Ciebie zalezy, jakie parametry masz w zbiorniku.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś propozycja dobrej soli która posiada mniejsze opakowania?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zwykla Tropic Marin ?

Te IO moglbys miec, ale trzeba miec tez testy i prochy Ballinga, co przy takim malym akwarium chyba byloby przesada.

Dlatego proponowalem jakas lepsza, z normalnymi parametrami sol. Moze koledzy maja jakas inna na oku, ktorej parametry bylyby dobre do duzych podmian. Te extra sole "ProReef" raczej odpadaja, bo maja za duzo sladowych.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy doczytałeś, żeby wszelkie gąbki i waty wymieniać co max 2 dni. Przynajmniej bardzo dobrze przepłukać.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbkę płuczę przy każdej podmianie. Tą niby watę stosuję tylko przy pracach pielęgnacyjnych aby wyłapała fafrochy unoszące się w wodzie. Skoro faktycznie gąbka jest zła to ją wyrzucę.

Tropic Marine patrząc na samą cenę raczej będzie lepsza niż AM tak mi się wydaje ;)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skala nie pochodzi z zapuszczonego baniaka. Mam dokladnie to samo mimo ze dzieki wodce PO4 mam 0,02 i NO3 1

Przez caly czas zabawy z koralami NP nie dbalem o skale i teraz po dolozeniu swiatla i cyrkulacji zaczely sie podziekowania.

Ekipa czysczaca nie wyrabia wiec wrzucilem na luz bo kieys "pozywka" sie skonczy i glony nie beda rosly.

Rwe przy kazdej podmiance ale to syzyfowa praca.

Jezeli nie masz odpieniacza to odradzam specyfiki w plynach. Na Po4 regularnie wymieniany Phosguard


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała zakupiona w AM z takich wielgachnych zbiorników gdzie moczy się skała.

Jak ją kupowałem była czyściutka.

Phosguard planuję też w najbliższym czasie do filtra włożyć.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają jak moje...u mnie rozpoznane jako bryopsis, choć moje turbo wydaje mi się że je trochę koszą. Jeśli to bryopsis to nie rwij w baniaku, bo ponoć łatwo się rozsiewa. A i też rosną na samej górze na 2 skałkach, ja póki co nie robię nic i jakby zwolniły i to sporo, zwłaszcza zanik widoczny jest na korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przytnę czasami ich trochę to potrafią wyjść z baniaka :p także sianokosy niestety muszę przeprowadzać.

Postaram się jak najszybciej przejść na lepszą sól i zamontować PhosGuarg'a + testy i zobaczymy co się będzie działo.

Wszelakie gąbki i waty z filtra wywaliłem... pozostał tylko purigen.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciekawe, jakie sa poziomy CA, Mg i kH. Moze jednak bedziesz musial je popodnosic do "normalnych" lub podwyzszonych wartosci.

Przy takiej ilosci glonow, jest calkiem mozliwe, ze NO3 i PO4 sa w nie wbudowane i testy pokaza mala ilosc.

Mysl Grzesia o adsorberze PO4 jest dobra, ale bez znajomosci wysokosci tego PO4.... Moze jest 0,03 ?

Troche glupio wydawac pieniadze na przerozne absorbery, nie wiedzac czy i jaki jest potrzebny. To raczej zgadywanka.

Zaczalbym od kupienia najpotrzebniejszych testow (Salifert). W miare uzyskanych wynikow, zaopatrzylbym sie w prochy do Ballinga i nimi podkrecil kH i Mg ponad "norme". Wyszedlbym z Ca do poziomu 430. Tak trzymal 2 miesiace.

W zaleznosci od poziomu NO3 i PO4 zwiekszyl lub zmniejszyl (lub zaprzestal) podmian.

Inna wersja moze byc nasza wczesniej omowiona : duze i czeste podmiany, nie testowanie wody i nie dodawanie Ballinga liczac na to, ze nasza sol nie jest "walnieta" i nastepna partia bedzie identyczna. W tym przypadku zadne Purigeny, adsorbery itd to zbedny wydatek pieniedzy. :coffee:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani chciałbym te testy mieć ale przerażają mnie ceny za cały ten komplet który muszę zakupić :crybaby:

Wczoraj chciałem zrobić solankę nową, otwieram sól a tu skałka <_< tak się zbiła, że aż się niebieskawo-zielona zrobiła. Dobre w tym to, że będzie okazja przejścia na lepszą sól.

Balling to dla mnie czarna magia :huh: czytałem o tym trochę ale jakoś tego nie potrafię tego ogarnąć...

Podbijanie, zmniejszanie, mieszanie poziomów, proporcje... trochę jakbym instrukcję montażu promu kosmicznego czytał :question:

Stani wracając do testów tych najpotrzebniejszych. Rozumiem, że chodzi tu o testy na NO3, PO4, KH, Mg, Ca tak?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zaraz bede wsadzal pod mikroskop choc juz prawie na 100% ze moje badziewko sklasyfikowano tu

http:// http://www.algaebase.org/search/images/?currentMethod=imgs&sk=0

Odmian Bryopsis jest mnostwo. Zaluje ze nie wzialem sie za to cholerstwo od razu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.