Skocz do zawartości
Ben_sage

biostar flotor dramat?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Poleciał mi miniflotor pekł środkowy element rurka łączona 3 plastikowymi słomkami i ...

Wziąłem od kolegi staraflotora używanego pół roku jako zamiennik.

Biostar flotor fatalnie u niego pienił 5 miesięcy tzn nie pienił mniejsza z tym.

Ważne że jest u mnie i nie pieni.

Pompę rozebrałem przepłukałem w wodzie wyczyściłem wygląda jak nowa i działa.

Przy regulacji na zewnętrznym wężyku mam 2 opcje albo kołowrotek albo parę bąbelków przypominających roczną kostkę lipową z pompą o wydajności równej przebiegu 100 lat napowietrzającej.

Zastanawiam się czy to taki syf czy coś jest nie hallo ?

Na poniższym zdjęciu załączam prace big"star"a....

dsc3533l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, oryginalna pompa AM w tym odpienku jest do bani.

Ja zmieniłem u siebie ją na Koralie igiełkową. No i pieni aż miło. Używam go od prawie dwóch lat. I nie narzekam. Jest pod gąbką obrotową miejsce, gdzie włożyłem chemi pure i purigen oraz trochę sorbenta fosforanów (Rowa) w woreczkach. I jest git. Jeśli nie pieni, to może nie ma co pienić. U mnie funkcjonuje normalnie.

Ważne że poziom wody nie może być za niski i że pompa lepiej pracuje bliżej powierzchni. Czasem odpienia kubek na 3-4 dni, a czasem ledwie co przez ponad tydzień. Zależy od obsady...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest z 2-3cm zanurzona , obsada fakt mała bo to przejściowe ale ilość bąbelków pozostawia wiele do życzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś masz raczej skopane z wirnikiem. Na pewno jest igiełkowy? Pompa jest ta oryginalna, czy jakaś inna, lepsza?


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem przepłukałem jeszcze raz , zaczął chyba ciągnąć lepiej, imo ta pompa w oryginale jest fatalna, pompa 19w klocek a ciągnie jakby nie mógł , miniflotor z dobra pompa kosztuje polowe i jest lepszy.Lepsze to niż nic, mce600 to musi być przy tym bentleyem... :whistle: mini musiał wyssać z wody syf.

Bo miałem na nim sporo montipor...

Ta koncówka czarna na wężyku nie może być w żadną stronę dokręcony jak odkrecona do oporu kupa.

Z plusów zaobserwowałem że zmniejszył się film na powierzchni.

Mało piany produkuje ale jakaś siła odśrodkowa ją do góry pcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem biostara i mce600, różnica powalająca.

biostar to taka zabaweczka która odpienia tylko i wyłącznie na sucho, mce600 - pełna regulacja pieni jak chcesz, nie przecieka w przeciwieństwie do biostara, brak gigantycznej pompy w akwarium, miejsce na jakis absorber, no i nie ma tej bezsensownej okrągłej gąbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to chyba nic bo igła luźno latała we wszystkich otworach , zestaw oryginał bdb stan, więc może miniflotor po prostu wyczyścił tak ze biostar nie miał czego szukać, oczekiwałem że za 450zl czegoś więcej można wymagać.

Po parunastu godzinach doszło do momentu lączeniu kubka z tym plastikiem... musiał się silnik chyba dopalić :smoke:

Generalnie to nie przypuszczałem że taka ilość bąbli zacznie coś pchać do kubka a jednak, w mini to na wysokosci 15cm przy dopalaczach woda potrafila dojść do kubka.

Chyba rozumiecie moją frustracje... która odpisałem w 1 poście :(

Tomas od biedy to widziałem zdjęcia że i boyu ma w kubku smołe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) no i nie ma tej bezsensownej okrągłej gąbki.

Do końca to ta gąbka nie jest bezsensowna. Taki sposób rozrzedzania wody w powietrzu w trakcie obracania ułatwia w wydalaniu sporo azotu do atmosfery plus zawsze jakieś tam właściwości filtracyjne (bakterie w gąbce).


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że ja mam oryginalny pakiet.

Karuzela działa gdy nie pieni a gdy pieni to nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że ja mam oryginalny pakiet.

Karuzela działa gdy nie pieni a gdy pieni to nie działa...

U mnie przez pierwsze dwa dni wogóle nie pienił. ponieważ to mój pierwszy odpieniacz to myślałem że coś źle podłączyłem no i oczywiście że jest zepsuty. Zacząłem dla testu dużo przekarmiać i w końcu się zaczęło:) a co do gąbki to u mnie zaczęła się obracać dopiero na drugi dzień. Zupełnie jakby musiała nabrać rozpędu:) Zauważyłem że szybciej startuje jak się z niej wyciśnie wszystkie bąble powietrza a potem obraca się siła własnego ciężaru. ale oczywiście twój po prostu może być wadliwy .pozdrawiam

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień pompę. Jak włożysz pompę z prawdziwego zdarzenia, to zobaczysz dopiero pełną moc tego urządzonka!

Ja zmieniłem pompę. Ta oryginalna AM PH2000 jest niewystarczająca, ledwo pieni. Jak włożyłem inną to dopiero się zaczęło. Bąbelków cała moc, karuzela kręci się jak należy. Warto zmienić pompę.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.