Skocz do zawartości
Marcin Linek

Moje 240 litrów szczęścia

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po totalnej katastrofie i stracie całej obsady trauma już minęła i 2 miesiące temu zacząłem urządzać moje akwa od nowa

narazie jest skromnie, ale postanowiłem wrzucić fotki, aby można było zobaczyć jak akwa się rozwija od początku

post-12818-0-75691100-1316774939_thumb.jpg

post-12818-0-50421700-1316774957_thumb.jpg


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna para manadrynów :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Ładnie :thumbup:

Tylko pilnuj xenii żeby Ci całego akwa nie zarosła :rambo:

brzydala zapoda i po problemie niema różyczek to wyje xenie i morze zoa spróbuje :)

będzie widział że mało zostaje to brzydala wyłapie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze, ale ładnie to dopiero będzie :lol:

Brzydala nie wpuszcze bo planuje euphylie - uwielbiam te korale, ale nie sądze, żeby xenia była dla mnie zbyt dużym problemem.

Generalnie akwarium jest już obsadzone spsami tak jak ma być, jeszcze tylko pocillopore bym chciał wcisnąc. Do tego kilka lpsów, tak jak mówiłem głównie euphylie.

Z ryb zamierzam odbudować poprzednią obsadę, czyli jeszcze chelmon i hepatus.

post-12818-0-93268900-1316856401_thumb.jpg

post-12818-0-75814100-1316856461_thumb.jpg

post-12818-0-20902600-1316856483_thumb.jpg


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada rybna już kompletna (chciałbym jeszcze gramme loreto ale narazie się powstrzymuję), w związku z cyjano z akwarium wywaliłem piasek (straszne szambo z niego było) teraz dużo łatwiej jest utrzymać czystość w zbiorniku - jak widzę ile syfu potrafi się nazbierać w ciągu tygodnia dochodzę do wniosku, że piasek to na prawdę kiepski pomysł przy takim odpieniaczu jak mój.

Jeśli chodzi o sprzęt to obecnie świeci 6x54W t5, a w związku z awaria pompy TUNZE kupiłem dwie JVP i łącznie jest 22 tys l/h cyrkulacji, do tego odpieniacz turboflotor 1000 multi sl na pompie aquabee.

Korale rosną rewelacyjnie, chociaż zbiornik prowadzę jedynie na podmianach (20 litrów co tydzien na soli instant ocean) do tego raz na jakiś czas węgiel, miałem tylko trochę problemów z babką kopiącą bo wykończyła mi piękną euphylię a ta rozpadając się poparzyła mi spsy - na szczęście tylko seriatopora hysterix poleciała a pozostałe jakoś sobie poradziły.

Aktualny zwierzyniec to:

Chelmon rostratus

Paracanthurus hepatus

Zebrasoma desjardinii

Amphiprion ocelaris x2

Valencianea stigata

Synchiropus picturatus x2

tutaj filmik z karmienia:

post-12818-0-34225100-1330937086_thumb.jpg

post-12818-0-24693400-1330937165_thumb.jpg


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koralami masz PCV ,jeśli tak to syf będzie Ci podchodził pod to .Jak już podłożyłeś to trzeba było silikonem dookoła przelecieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pozbyłes sie piasku to i moze czas pozegnac Valencianea stigata


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCV jest w zbiorniku od kiedy go mam, czyli już prawie 4 lata i jest oczywiście przyklejone silikonem do dna

Co do babki to zostawiłem jej troche piasku w rogu akwarium w którym sobie czasem kopie, jednak ona jest bardziej zainteresowana pływaniem z hepatusem i skubaniem tego co on :D

post-12818-0-72871000-1330956729_thumb.jpg

post-12818-0-37232700-1330956750_thumb.jpg


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki, zwłaszcza ta druga :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że akwarium umarło :harhar:

gallery_12818_1887_195172.jpg

Obsada rybna jest już zamknięta:

Chelmon rostratus

Paracanthurus hepatus

Zebrasoma desjardinii

Amphiprion ocelaris x2

Valencianea stigata

Synchiropus picturatus x2

Labroides dimidiatus

Gramma loreto

Obecnie akwarium prowadzone na soli ATI + balling

Od czasu do czasu węgiel ATI

Plany na najbliższe miesiące to wprowadzenie jakiś fajnych LPS jak tylko zrobię dla nich miejsce :thumbsup:

Akwarium miesiąc temu:

Chelmon symbiotyczny z właścicielem:

Najnowszy nabytek:


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny baniak, przepiękny :unworthy: brawo :thumbsup: taki bym własnie chciał, mieszany, bujający się, a nie tylko patyki i patyki :smoke:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Seb :welcome: Mi mieszane się najbardziej podobają, aczkolwiek z tym przepieknym to bym nie przesadzał. Chętnie bym wymienił część obsady koralowców na ciekawsze okazy, jednak na razie mnie na to nie stać. Także zmiany będę przeprowadzał stopniowo.


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:Piękne, piękne... mnie również się podoba. Ja obecnie jestem w trakcie zakładania 270 l. i mam nadzieję, że będzie równie zachwycające :thumbup: . Ktoś kiedyś napisał, że upynie jeszcze dużo wody zanim odpalę swój wymarzony baniaczek ale jestem cierpliwy i wytrwały. :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy krzyczą że xenia to chwast, a weź człowieku kup ten chwast w jakimś sklepie. Nie ma.

Marcin jakbyś kiedyś przycinał swoją to wrzuć na targowisko, chętnie kupię kika szczepek.

Pięknie to się buja wszystko u Ciebie.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać za free szczepkę, tylko musiał byś po nią przyjechac.

Dorzucam filmik jak noepetrolisthes udaje xenie:


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeśli tylko będę się wybierał w stronę stolicy na pewno się odezwę. No chyba że wcześniej gdzieś mi się uda zakupić.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.