Skocz do zawartości
Marcin14

Która świetlówka z wymienionych (aktyniki).

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę jak najszybciej dołożyć świetlówkę do baniaka (aktynika). Nie chcę inwestować narazie w T5 ze względu na to że przymierzam się na przyszły rok na lampę ledową więc stateczników kupować nie będę (mam T8). Która świetlówka była by lepsza:

NARVA BLUE

czy

OPTI BLUE (firma to jakaś diversa czy coś :/)

czy

HAILEA MARINE BLUE

Która była by najlepsza??

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Philips TL/03, teraz to sie ona nazywa aqua coral.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak ma 80cm długości i maksymalna T8'mka jaka wchodzi to 18W o długości +/-60cm ;) I zalezy mi też na cenie, głównie chodzi mi o te co wyżej podane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jak wolisz :)

to już bym wziął Narve

no ale to ...... inna gadka

Ale weź i kup to co pisali powyżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NARVA BLUE

czy

OPTI BLUE (firma to jakaś diversa czy coś :/)

czy

HAILEA MARINE BLUE

żadna z tych rur nie jest aktyniczna to po prostu niebieskie światło. aktynika to np. Philips TL/03 ,ATI aktynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Narva Blue nie jest aktyniczna?

Bo nie kosztuje dużo?


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie masz gdzie zobaczyc roznych kompilacji oswietlen

niestety te najtansze swietlowki proporcjonalnie do ceny wybarwiają korale %29.gif


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam gdzie zobaczyć. Narva blue ,ATI blau plus ,Aqua Medic reef blue świecą nad moim baniakiem ,wszystkie tak samo bo to te same rury ,wybieram Narve bo najtańsza a skoro nie widać różnicy to poco przepłacać ale tak jak pisałem wcześniej to nie aktynika

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem początkujący więc nie mam o tym pojęcia, narazie chcę najtańsze bo nie chcę za wiele inwestować, i tak przymierzam się do zmiany na ledy i powoli będę sobie kupował te diódki (sam zrobię lampę). W baniaku mam jedną NARVĘ ale nie mam porównania z innymi jak świecą. Philips jest dla mnie trochę za drogi (jak narazie). To ja już nie wiem ile jest rodzai tych świetlówek z tego co wiem to jest (niebieska co można kupić w np. castoramie czy innym żeby sobie np. oświetlić hmm... jakiś kącik albo aktynika i więcej nie wiem).

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ,no jeśli wyznacznikiem ma być ATI Actynic ,gdzie jej widmo mieści się między 380-480nm i ona jest na piedestale , to dlaczego aktyniką ma nie być ta Narva Blue , której widmo mieści się między 330-530nm?

Abstrahuję od jakości , coby było jasne.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć o OSRAM 67??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dlaczego aktyniką ma nie być ta Narva Blue , której widmo mieści się między 330-530nm?

Bo nie jest. Ma bardzo mocne piki na 360nm i 540nm. Aktyniką jest T5 Narva Oceanic Blue 2: http://www.narva-bel.de/ressourcen/spektrum/popup/0182%20COLOUR%20mix%20blue2%20RGB.jpg.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest , to odpowiada małe dziecko i nie jest to argument w dyskusji:)

Wytłumacz mi dlaczego nie skoro widmo jednej zawiera się w widmie drugiej?


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma bardzo mocne piki na 360nm i 540nm.

Wydaje mi się, że odpowiedziałem jasno, czytelnie, przejrzyście i po polsku. Ale mogę dodać - jej widmo wchodzi w zakres czerwony i fiolet, a czyste aktyniki tej domieszki nie mają. Porównaj wykres, który zlinkowałem z wykresem zwykłej Narva Blue.

Żeby wilk był syty i owca cała, niech będzie, że Narva Blue to semiaktynika, a wzmiankowany Philips i Narva Blue 2 - superaktynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek Ch właśnie wyżej pisałem , o to mi chodzi , wiem , że ta Narwa to lipa , ale ... jeśli ktoś pisze o oszczędnościach , to i na niej poleci.

A , że po miesiącu , czy wcześniej zmieni zdanie , to już inna sprawa :harhar:


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja też nie wiem, jeśli rzeczywiście narva oceanic blue ma większe widmo światła to chyba nawet lepiej ? A światło "aktyniczne" też w sobie zawiera więc jeśli chodzi o mnie to ja nie wiem. Mam tą narvę oceanic blue i świeci nie czystym niebieskim tylko przechodzi na biały (jest to, że tak powiem "jałowy niebieski/słaby") ale korale rosną bez problemu. Może się mylę ale myślę, że koralowcom jednak przyda się światło z pełnego widma a nie tylko "skrajne wartości wykresu" (nie wiem jak napisać bo specjalistą nie jestem). Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie z innej beczki ;Co macie w sumpie żeby zatrzymać robale z refugium (by nie dostały się do głównego baniaka przez pompę obiegową)?? Ja mam obecnie gąbkę ale 4 dni i gąbka jest tak zapchana że musi dośc dużo wody w sumpie się nazbierać żeby w końcu jakoś to "leciało". W refugium mam kraby, wieloszczety takie po 20-30cm, i 3 flatwormy + mysis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.