Skocz do zawartości
Piotr K.

Wizyta w Nature Aquarium Academy - cykl filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Mnie tylko dziwi dlaczego akwarystyka roślinna jest ciągle na siłę łączona z japońską kulturą? Przecież żyjemy w Polsce i mamy naszą kulturę. Mamy wielu bardzo dobrych akwarystów i powinniśmy promować Polski styl a nie Japoński Niemiecki, Holenderski...

Dziwi mnie też to, że mają to być polskie relacje a ich tytuły są po angielsku. Ja problemów z angielskim nie mam ale Polacy nie gęsi swój język mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie tylko dziwi dlaczego akwarystyka roślinna jest ciągle na siłę łączona z japońską kulturą? Przecież żyjemy w Polsce i mamy naszą kulturę. Mamy wielu bardzo dobrych akwarystów i powinniśmy promować Polski styl a nie Japoński Niemiecki, Holenderski...

No tak, ale takie są po prostu nazwy stylów aranżacji akwariów. Aranżacje podobne do krajobrazów nadwodnych zaczęli robić Japończycy (albo przynajmniej oni to spopularyzowali), więc się taki styl nazywa japońskim. Podobnie holenderski (jak mniemam :) ). A czy istnieje coś takiego jak "polski" styl aranżacji, wyróżniający się na tle innych...? Chyba nie - my po prostu robimy bardzo ładne akwaria, w różnych stylach :)

Dziwi mnie też to, że mają to być polskie relacje a ich tytuły są po angielsku. Ja problemów z angielskim nie mam ale Polacy nie gęsi swój język mają.

Relacje "mówione" robię po polsku, a filmy "nieme" mają angielskie tytuły, bo i tak każdy zrozumie o co w nich chodzi, a lepiej się pozycjonują w wyszukiwarkach :)

A teraz do rzeczy - była mała przerwa świąteczna, ale już wracam do regularnej publikacji materiałów :)

Kolejne dwa filmy z NA Academy to opowieść o akwarium 60x40x30 z krewetkami Hummel, oraz to samo akwarium, sfilmowane ze statywu:


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolilem sobie przeniesc temat do Filmy w TV, ciekawe wydarzenia, gdzie znajdzie bardziej eksponowane miejsce. pozdrawiam. luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę tutaj wizja nanokaczora przecież można coś "Polskiego" zrobić a nie sugerować się aranżacjami japońskimi, niemieckimi itd. Góry mamy czyli problem kamieni mamy z głowy choćby lidyt :). Teraz tylko Panowie aranżerzy niech pogłówkują może czas na coś Polskiego :) . Poza tym nie pamiętam imienia i nazwiska Polaka który w swoich aranżach sugerował się fotografiami polskich krajobrazów.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by wyszło nakręcić materiał statyczny. Zbliżenia bezpośrednie na kadry o których się chce powiedzieć. I dograć Materiał audio z wywiadem do poszczególnych ujęć gdzieś w spokojnym pokoju bez zbędnego tła akustycznego. Zmontować... i będzie gitara...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej by wyszło nakręcić materiał statyczny. Zbliżenia bezpośrednie na kadry o których się chce powiedzieć. I dograć Materiał audio z wywiadem do poszczególnych ujęć gdzieś w spokojnym pokoju bez zbędnego tła akustycznego. Zmontować... i będzie gitara...

jak to sie mowi - nie od razu Rzym zbudowano. Byc moze sugestie Twoje sa w planach lub tez zainteresuja do samodoskonalenia. Tak czy siak brawo za konsekwencje.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep stacjonarny NA Academy już nie istnieje z tego co mi wiadomo :) Ale filmy bardzo fajne :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sie mowi - nie od razu Rzym zbudowano. Byc moze sugestie Twoje sa w planach lub tez zainteresuja do samodoskonalenia.

Hihi, dokładnie! :) Dzięki wielkie za te różne uwagi, bardzo je sobie cenię, bo to wyznacza potencjalne kierunki rozwoju :)


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam trzy ostatnie filmy z NAAcademy. Pierwszy to opowieść Marcina o zbiornikach 60x40x30 cm stojących na regale z przodu sklepu, a dwa następne to te same zbiorniki, sfilmowane ze statywu. Zwracam uwagę zwłaszcza na górne akwarium - piękny LowTech z kryptokorynami :)


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje Piotrusiu że chcesz nas zachęcić do przejścia na słodką stronę :whistle:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja do słodkiej wróciłem miesiąc temu >> Amano red nose i filtrujące trzeba rozmnożyć :rambo:

Czy mi się wydaje czy Cryptocotyny wracają do akwarystycznej "mody" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodka też jest fajna,chociaż małą 30 słonej bym sobie założył :)

Czy mi się wydaje czy Cryptocotyny wracają do akwarystycznej "mody" ?

Też mi sie tak wydaje coraz więcej ich jest nawet w zbiornikach T.Amano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje Piotrusiu że chcesz nas zachęcić do przejścia na słodką stronę :whistle:

A skąd :) Po prostu na razie tak wychodzi, że głównie mam do kręcenia roślinniaki :) Jak będziecie mieli ich dosyć, to dajcie znać, przestanę wrzucać kolejne linki :) Ale za to bardzo mocno bym chciał w tym roku wyskoczyć do Egiptu, sfilmować rafę - to się powinno morszczakom spodobać :)


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooo !!! z tą rafą w Egipcie to trafiłeś w sedno :clap: to bedzie coś


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spore grono ludzi z tego forum zaczynało od zieleniaka czy też nadal posiada takie zbiorniki. Pewnie są też tacy którzy od razu poszli w solniczki. Choć są to dwa zupełnie inne światy jest mi naprawdę bardzo miło gdy po powrocie z pracy mogę usiąsć na kanapie i bez włączania tv mogę zanurzyć się w trzy różne programy..czy to sól,czy słodycz bądz krewcie.

Pozdrawiam Wszystkich kochających swoje bądz też przyszłe solniczki&cukiernice :welcome:


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooo !!! z tą rafą w Egipcie to trafiłeś w sedno :clap: to bedzie coś

Ha, zobaczymy jak to wyjdzie - muszę jeszcze lampy podwodne kupić, albo chociaż jedną... Kurde, mam nadzieję, że starczy mi kasy na to wszystko... :wallbash:


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.