Skocz do zawartości
Piotr K.

Wizyta w Nature Aquarium Academy - cykl filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Postanowiłem trochę zmienić formę reportaży - na kręcone bardziej "na żywo", z komentarzem właścicieli i twórców akwariów. To pierwszy film w nowej formie - z wizyty w galerii Nature Aquarium Academy w Łodzi. Będzie tego cały cykl, kolejne linki będę umieszczał w tym wątku, żeby nie mnożyć następnych wątków. Miłego oglądania, i ciekaw jestem Waszych opinii :)

A oto część druga :)

Edytowane przez Piotr K. (wyświetl historię edycji)

Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Fajne :)

Kumpel co robi amatorskie produkcje podpowiada mi tutaj na Skype żeby kupić gąbkę na mikrofon, albo nowy mikrofon to nie będzie tego szumu/syczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik jak zwykle fajny :) Ale kol. Piotrze powiedz ,co wizyta w takim sklepie,galerii ,ma wspólnego z naszym hobby (akwarystyka morska) czekałem na pokazanie choćby jednego hepatuska czy innego sarkopytonka ,a tu nic . Reklama sklepu czy...? nie rozumiem . Nie piszę tego żeby Cię zniechęcić ,ale po stokroć ciekawiej oglądało by się bardziej błękitną wodę :p ?Tak ,że kamera w dłoń i odwiedzaj morskie baniaczki :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne to :) podoba mi się to co robisz - Definite Aquascape TV :)

ale tak jak koledzy mówią - fajnie żeby tam znalazły się filmiki "naszych" akwariów (raczej morskich) z wypowiedziami właścicieli :) a nie sklepy itp...

i żeby to było jeszcze bardziej profesjonalne to proponuję więcej cięć/ujęć i zabawa montażem a nie na jeden raz jak wyjdzie :)

trzymam kciuki!


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś na ochotnika niech zrobi objazd po całej Polsce i nakręci z każdym wywiad nt jego zbiornika :thumbup:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by była piękna seria, reportaże o akwariach morskich starych wyjadaczy w ich domach. Reportaże o zbiornikach sklepowych już nie będą miały takiego zainteresowania, tym bardziej jeśli mowa o akwariach słodkich, trochę zakrawa na reklamę. Mimo to mam nadzieję że autor reportaży przychyli się do wskazówek ludzi tego forum a zainteresowanie wzrośnie ku radości obu stron. :welcome:


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autora zapraszam do Krakowa, gdzie godzinami bede go oprowadzac po swoich 100 litrach :)

Zapraszam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już "autor" był w Łodzi to lepiej było pójść do akwarium w manufakturze. Jest tam kilka biotopów i ze dwa morskie baniaczki.

Tak sobie pomyślałem, że niektóre morskie zbiorniki z tego forum są droższe niż całe wyposażenie tego sklepu wraz z wynajęciem lokalu na rok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już "autor" był w Łodzi to lepiej było pójść do akwarium w manufakturze. Jest tam kilka biotopów i ze dwa morskie baniaczki.

Tak sobie pomyślałem, że niektóre morskie zbiorniki z tego forum są droższe niż całe wyposażenie tego sklepu wraz z wynajęciem lokalu na rok. :)

Chyba malo wiesz o produktach ADA jesli tak piszesz. Jedna szklana, recznie robiona rurka moze kosztowac 1000zl. poza tym, co maja do tego pieniadze. Wielu akwarystow morskich ma rowniez akwaria slodkowodne i chetnie obejrzy filmy definite aquascape tv, akwaria morskie tez sie zreszta w nich pojawiaja.

Dlaczego taka chec rozgraniczania na morskie i slodkowodne? Wszystko to Akwarystyka - trzymanie zwierzat w akwariach, niektore z nich zyja w wodzie morskiej, niektore w slodkiej, a inne w obu. Niechec do akwarii slodkowodnych u niektorych morszczakow to moim zdaniem przejaw jakiegos ograniczenia umyslowego lub kompleksow.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. linfisch , ostatnie zdanie pozostawiam bez komentarza .szkoda mojego czasu na pisanie :/ proponuję rozpocząć naukę czytania ze zrozumieniem


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lionfish: a u kogo taką niechęć do słodkiej wody zaobserwowałeś? Moim zdaniem bardziej chorobliwe jest doszukiwanie się podtekstów i złe/negatywne nadinterpretowanie wypowiedzi innych.

Mnie głównie chodziło o to, że sklepik jest mały, mało ma wyposażenia, tylko 3 niezbyt duże akwaria wystawowe i nie za bardzo zrozumiałem sens pokazywania w produkcji pt. "Definite Aquascape TV" półek z żarelkiem dla psów i kotów.

A jeżeli chodzi o słodkie ryby to zdecydowanie bardziej wolę pyszczaki, a marzenie to frontosa (ale na to potrzebny jest większy zbiornik). :)

BTW. w tym wspomnianym akwarium w manu mają też jedno akwa z frontosą - jeżeli ktoś nie był, to przy okazji wizyty w manufakturze można odwiedzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ lionfish

Niepotrzebnie sie spinasz, a nawet ciut ciut twoja wypowiedz zakrawa o obraze. Mniejsza z tym, wielu z forumowiczow ma i morskie i slodkowodne baniaki w swoich domach. Wielu z nich siedzi rowniez na forach słodkowodnych. I tyle.

Wypowiedz Ejerzyka mozesz tez odebrac jako głód, nienasycenie morszczyzną. Czy to złe, domaganie sie czegos takiego? Nie! To forum słonowodne!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk...no to się chłopaku wykazałeś ignorancją... Ci goście są jednymi z największych naszych krajowych specjalistów od słodkowodnych i aquakamieniokorzenio dizajnu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje ze po przeczytaniu wypowiedzi w tym temacie na obydwu forach troche sie wkurzylem bo czesc wypowiedzi wygladala mi troche na ironiczne podejscie do akwarii slodkowodnych albo wrecz na nagonke (patrz drugie forum). Gosciu sie stara, dostarcza moim zdaniem super informacji o miejscach ktorych samemu czesc z nas nie ma mozliwosci odwiedzic a ogolnie odzew jest taki ze "Panu tutaj dziekujemy bo to nie to forum".

Ostatnie zdanie mojej wypowiedzi nie bylo skierowane do zadnej konkretnej osoby. Do ejerzyka byl poczatek mojej wypowiedzi dotyczacy pieniedzy.

Jesli moderator uwaza ze to nie na temat to niech przeniesie do off-topic a Ci co ich nie interesuje nie musza czytac.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lemon: a ich sklepik też? Nie wiem dlaczego się tak odnosisz do mojego postu... Nie masz też pretensji do darekkuku, Kris_77, Marqo, kmirko i luft? Przecież ja w żaden sposób nie deprecjonuję dokonań tych panów. Przyznaję się, że wcześniej o nich nie słyszałem, ale zanim napisałem swoje posty odwiedziłem stronę http://naacademy.pl/ obejrzałem wszystko i widziałem tam też bannerek "Definite Aquascape TV"...

Bardzo "atakliwe" staje się to forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne :)

Kumpel co robi amatorskie produkcje podpowiada mi tutaj na Skype żeby kupić gąbkę na mikrofon, albo nowy mikrofon to nie będzie tego szumu/syczenia.

Wszystko się zgadza - materiał w Łodzi kręciłem na mikrofonie wbudowanym w kamerę, który zbiera głównie dźwięki otoczenia. Dlatego w późniejszych filmach prosiłem Marcina żeby stawał bliżej mnie i kamery, żeby było słychać co mówi :) A niemal natychmiast po powrocie z Łodzi kupiłem bezprzewodowy mikrofon do kamery, i już go używam na ZooExpo w Warszawie, czyli tu gdzie jestem teraz. Jest lepiej - wprawdzie szum otoczenia dalej jest, ale dialogo-wywiady są wyraźniejsze.

A co do innych postów, powyżej - myślę, że wszyscy po trochu macie rację ;)

Faktycznie w filmie nie ma ani kropli słonej wody - to fakt. Wrzuciłem link na Nano-Reef trochę z rozpędu, podobnie jak Andrzej Kocan1 wrzuca wszystkie swoje relacje niemal wszędzie.

Wychodzę z założenia, że dobrej jakości filmów o akwariach i akwarystyce, na dodatek po polsku, niemal nie ma, więc każdy akwarystya może znaleźć coś dla siebie w tym co robię. Sam nie znam się na morszczyźnie (chociaż to się chyba powoli zmieni ;) ), ale lubię się pogapić na morskie baniaki (że nie wspomnę o obserwacjach w Egipcie na rafach), więc zakładam że w drugą stronę też to może działać :)

Ale faktycznie temat akwariów roślinnych jest tu raczej offtopic, więc jeśli moderator uzna, że należy cały wątek przenieść do tego działu, to nie ma sprawy i jestem ZA :)

Jak już "autor" był w Łodzi to lepiej było pójść do akwarium w manufakturze. Jest tam kilka biotopów i ze dwa morskie baniaczki.

Wcześniej czy później na pewno się tam wybiorę, bo sporo już pozytywnych opinii słyszałem o tej ekspozycji :)

To może ktoś na ochotnika niech zrobi objazd po całej Polsce i nakręci z każdym wywiad nt jego zbiornika :thumbup:

To ja się zgłaszam :) Serio :) Kwestia dogrania czasu, bo mi się zaraz zaczną zajęcia na uczelni, i będe u...piony na dłużej... :/

Ale ogólnie rzecz biorąc to co napisałeś jest jednym z celów działania mojej telewizji - to znaczy żeby filmować dojrzałe, dobrze zaaranżowane i prawidłowo prowadzone zbiorniki, zarówno słone jak i słodkie, po to żeby ludziska mogli to zobaczyć, czegoś się nauczyć, i zaznać inspiracji. Dlatego właśnie nazwa telewizji jest "Definite Aquascape" - "konkretnie pokazane podwodne aranżacje". Zerknijcie zresztą na moją stronę - tam właśnie są działy "Aquariums - Freshwater", "Aquariums - Marine", na razie nieaktywne, ale mam nadzieję że zaczną się zapełniać (no i muszę wreszcie zrobić tę stronkę do końca, bo na razie tylko tytułowa jest...). Więc jeśli są chętni na to, żebym ich z kamerą odwiedził w domu, sfilmował ich zbiorniki, razem z komentarzem, i opublikował to na moim kanale YouTube, to proszę bardzo - kwestia dogadania się, i np. na wiosnę możemy ruszać z koksem :)


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr K. , korzystaj proszę z opcji "edytuj". nie piszemy posta pod postem - pkt. 6 Regulaminu


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr K. , korzystaj proszę z opcji "edytuj". nie piszemy posta pod postem - pkt. 6 Regulaminu

Czyli dodać kolejny link w pierwszym poście? OK :) (a czy wtedy cały wątek przeskoczy na górę, tak jakby ktoś nowego posta napisał?)


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie, nie przeskoczy :)

i spokojnie dodawaj filmiki czy to w pierwszym poście, czy na końcu (nawet jeśli ostatni napisany post był przez Ciebie).

moja uwaga dotyczyła trzech ostatnich Twoich wpisów, gdzie odpowiadałeś różnym osobom w odstępie dwóch , trzech minut - i to należy scalać, bo forum to nie gg :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie, nie przeskoczy :)

i spokojnie dodawaj filmiki czy to w pierwszym poście, czy na końcu (nawet jeśli ostatni napisany post był przez Ciebie).

moja uwaga dotyczyła trzech ostatnich Twoich wpisów, gdzie odpowiadałeś różnym osobom w odstępie dwóch , trzech minut - i to należy scalać, bo forum to nie gg :)

OK, rozumiem :)


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pierwszy film "statyczny" nakręcony w NA Academy - czyli ten sam zbiornik który omawiał Marcin, tylko nakręcony ze statywu, z odpowiednio dobraną muzyką :) Dane zbiornika macie na stronie YouTube, w opisie pod filmem.


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepiękny film i do tego jeszcze bardzo dobrze opisane :D film na 6+


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepiękny film i do tego jeszcze bardzo dobrze opisane :D film na 6+

Fajnie że się podoba :)

A teraz kolejna część - tym razem Marcin opowiada o akwarium iwagumi 90x45x45.


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa następne filmy z Nature Aquarium Academy :)

Statyczny film o iwagumi 90x45x45:

Opowieść o największym akwarium w galerii, zbiorniku 110x50x50 z bolbitisem:


Piotr K.

telewizja akwarystyczna

DefiniteAquascapeTV

www.definiteaquascape.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.