Skocz do zawartości
SaltMen

6 x T5 jakie świetłowki waszym zdaniem najlepiej dobrać.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegos czasu kombinuje troche, ale nadal nie podoba mi się oswietlenie baniaka.

Chcialbym sie dowiedziec jakie wy proponujecie ustawienie 6xT5 (w moim przypadku 39w)

Aktualnie mam :

2x Blue Plus

1x Aktynik

1x Purple

1x 10.000

1x 14.000

Zalezy mi bardziej na barwie i kolorach ze wzgledu na to,ze glowna obsada to miekasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 6xati:

3x blue plus

2x special

1x purple

Powiem Ci, że światełko jest naprawdę śliczne - kto był u mnie to Ci potwierdzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zrobie tak jak BeRsErk :thumbsup:

SaltMen;

aktynika nie jest potrzebna.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było 3 x ATI blue plus i 3 x ATI specjal ale mi nie pasowało.

Dołożyłem jedna aktnikę ale też coś nie do końca.

Chyba skończy się na 4x ATI blue plus i 2 ATI specjal ( przy najbliższej wymianie)

Może to jest jeszcze kwestia kolejności ich odpalania i zamontowania.

Aktualnie mam od przodu ( uruchamiają się na 11h co 1,5h w kolejności)

Aktynika (2)

blue (1)

specjal (3)

blue (3)

specjal (1)

blue (2)

Moge podczepić sie pod wątek z prośbą o podawanie kolejności montażu i uruchamiania ? :)

Pozdr.

Seba


OptiWhite 250l 100x50x50 +sump,T5 6x39W, 2xKoralia3 + JVP101, New Jet 3200, IT 110, Biopaletki, 18 LS, 36 LR moczy i obrasta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboje teraz 14.000 wymienic na 10.000 i zamiast aktyniki dac blue plus jeszcze jedna.

Bo aktynika slabiutka a 14000 troche zolte?

Sam nie wiem.

Zalezy mi na cukierkowych kolorach, wiem, ze nie kazdy takie lubi.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje, ze nie ma co kombinowac. Zwroc uwage, ze mowimy o ATI a nie o Kelwinach, ktore w rurze innej firmy daja inne swiatlo.

Schematem jest pol/pol. Chcesz bardziej bialo to 4 biale i 2 niebieskie a jak niebiesko to odwrotnie, ale ATI :lol: Inne firmy to zapewne inne kombinacje i nikt Ci nie doradzi jakie dokladnie swiatlo jest najladniejsze B)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może mniej na temat ale może tu dopytam .. jak to jest

Do lamp BP 110W w Led'ach dołożyłem 2 świetlówki 54W ATI Blue Special i Blue Plus.

Zmniejszyłem moc lamp na 80 % i odpaliłem póki co na 4 godziny Blue Plus .. .po tych 4 godzinach świecenia na piasku pojawiło się coś jak ciano .. normalne przy odpaleniu świetlówek, przypadek czy coś nie tak jest bo nie kumam tego. Same ledy ustawiałem kiedyś na różną barwę, czy moc i nie było żadnych efektów a dołożenie 1 świetlówki i bumm :veryangry:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 6xati:

3x blue plus

2x special

1x purple

Powiem Ci, że światełko jest naprawdę śliczne - kto był u mnie to Ci potwierdzi ;]

Możesz pokazać fotkę? Jak wygląda światło w takiej kombinacji?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.