Skocz do zawartości
boogiee

stelaż, oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do wytzymałości.

Posiadam pełne profile 50x30x3 i powstanie stelarz pod akwarium 100x50x50.

Czy wystarczy prosta konstrukcja tzn cztery nogi? czy też dodać jakieś zastrzały?

Kolejne pytanie to pokrywa i oczywiście oświetlenie ... tutaj po prostu nie mogę się zdecydować. Obecnie mam pokrywe nad 54 litrami ze spienionego 8 mm PCV ale nie wiem czy takowa wytrzyma prosto nad większym zbiornikiem z taką masą. Do oświetlenia chciałbym użyć mix: ledów i t5.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pełne profile (pręty) 50x30 czy rury prostokątne 50x30x3? Zwyczajny, prosty, dobrze pospawany stelaż z pierwszego materiału wytrzyma osiem - dziesięć ton, z drugiego około dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się wepnę do dyskusji z jakich profili wyspawać stelaż pod 600l zbiornik (uwzględniając że woda będzie falowała (wavemaker), tak żeby było najekonomiczniej ale bez uszczerbku na bezpieczeństwie (czyli ze sporym zapasem tak powiedzmy do 1,5 tony wytrzymałości)?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak radek napisal, tak czy siak ciezar wytrzyma lecz musisz pamietac ze spawy musza byc dobre.

jak zrobisz wegiel nie spaw to element z ktorego go robisz nie ma znaczenia

nanorafa

mozesz tak jak kolega 5x3 cm gr3

4 nogi pospawane dolem i gora spokojnie dadza rade, mozesz dac na plecach piata noge w polowie co znacznie usztywni go (z mysla pod weveboxa:)


zapomnialem na zlocie dac Monice zaswiadczenie o dyslekcji :D

sry za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.