Skocz do zawartości
lemon

super hanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak gwoli informacji... testy, szczególnie na PO4 przyprawiają mnie o zawroty...

najpierw ROWA, który notorycznie pokazywał kiedyś ok. 0,02 versus duża hanka w sklepie 1,12

teraz mała hannka, już w dwóch opakowaniach miałem walnięte saszetki... różnica między nimi spora 0,28 versus 0,00. W pierwszej były 3, w drugiej znalazłem DOPIERO 2 szt.

Pozdr.

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowane w Polsce czy za oceanem? I po czym poznajesz że rąbnięte?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie u NAS... walnięte z pierwszego pudełka były zanieczyszczone - coś jak czarne mikro farfocle, proszek był żółtawy ... z drugiego woda nie była krystaliczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywa i tak. ja mialem rabnieta hanne. na niebieskiej fiolce pokazywala trzy zera. ale mi hanna polska z laska wymienila ma nowa i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc trzeba kupować w USA (obym nie zapeszył). 1/3 ceny i rzadko robią łachę że u nich kupujesz :)...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się bo chyba tez się nadziałem...

Kupiłem wczoraj nowe reagenty i dzis podczes testów PO4 otrzymałem nastepujące wyniki na PO4:

- nowy reagent z datą ważności 12.2013 oznaczenie Lot#020 i PO4 = 1.25! Ponieważ niegdy nie miałem takiego wyniku i NO3 wg saliferta 0.5- 1 to powtarzam test

- ostatni stary reagent z datą ważności 03.2014 oznaczenie Lot#022 i PO4=0,02

- no to ponownie test z nowego pudełka i tym razem reagent z datą ważności 12.2013 oznaczenie Lot#020 i PO4=0,03

Dalej nie testuję, jakiś bubel mi się trafił bo rozbieżność wyników z jednego pudełka to 1.25 - 0,02 , dokładność powalająca :)

Glonów nie mam i po kolorach korali obstawiam wynik poniżej 0,04 ale zaufanie do małej hanki znacząco spadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzales na tej samej fiolce?

Szczerze mowiac to wyjac fiolke,odkrecic, nasypac reagentu i wymieszac do calkowitego rozpuszczenia (bez gwaltownego wstrzasania)przez 2 min, zakrecic, wlozyc do hanki i zatrzasnac (u mnie ciezko idzie) i zdazyc nim sie hannka wylaczy (3 min) to dla mnie niezle wyzwanie. To juz pewnie starosc :D


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 testy zrobiłem ta samą fiolką, z tej samej wody i z 3 minutowym odliczaniem.

Jak wsypałem trefny reagent to woda prawie natychmiast przybrała niebieski odcień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno Hanka sie wylacza po tym jak wyswietla C2 Press cos tam po 3 minutach ? Czasami mam wrazenie ze dluzej mieszam i grzecznie na mnie czeka. Na pewno wylacza sie po skonczonym pomiarze.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaka kto ma hanke. ja mialem z peirwszej dostawy z polskiej dystrybucji i nie bylo najmniejszych szans wymieszac odczynnik zanim sie wylaczy czekajac na C2, ale tamten egzemplaz ulegl jakiejsc awarii, bo pokazywal 0.00 na niebieskiej fiolce. Dostalem w ramach gwarancji nowa sztuke (po roku od zakupu pierwsej) i ta nowa sztuka ma juz chyba wgrany inny soft, bo czeka na prawde dlugo, spokonie daje rade mieszac. co istotne, to kalibracja i pomiar musi byc na jednej fiolce i tej samej wodzie, fiolke trzeba wlozyc ta sama strona, wymeisac odczynnik nie wstrzasaja, wyczyscic okladnie fiolke z zaciekow i paluchow, pozbyc sie babelkow powietrza. wtedy pomiary wychodza niemalze za kazdym razem identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.