Skocz do zawartości
kokos

duzo piany

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

akwa swierzo zalane i posolone, 200l.

sol grotech.

odpieniacz deltec mce600.

problem; bardzo duzo wywala piany (wody) mimo iz pojemnik na piane podniesiony bardzo wysoko.

czy to oznacza duze zanieczyszczenie wody?

dodam ze lekko przesolilem akwa, tak ok 1cm poza skale :wallbash: nabieram teraz wody przez RO i DI i zrobie podmiane.

dlaczego tak zachowuje sie odpieniacz??

woda z pojemnika jest zolta ale nie ma jakiegos smrodu.

pozdrawiam.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieni na morko, przestaw go na suchą piane... jak baniak jest świeży to nawet i dobrze (skała wywala do wody syf i NO3 odpieniacz to pochłania)

P.S.

Pytanie jak dużo? Jaki czas i ile mniej więcej ml?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skaly jeszcze nie ma, dopiero swierzo zasolony baniak.

skala bedzie dopiero za ok 2 dni.

mam zaworek i nim moge zwiekszac lub zmniejszac inosc zasysanego powietrza.

jak zmniejsze ilosc powietrza to ostro podnosi sie poziom wody w odpieniaczu i szybkosc jej przeplywu.

jak sie ustawia "na sucha piane"??

jest tak ze pieni spokojnie a raptem wywala mi polowe zbiorniczka (w ciagu max 10 minut).

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie skała dopiero zacznie pracować i wtedy coś wyregulujesz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak Sygen pisze, musisz mieć przy odpieńku regulację przepływu wody, ustaw tak 3-4 cm poniżej styku kubka i rury reakcyjnej.


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCE600 nie a regulacji przeplywu wody. Reguluje sie tylko wysokosc kubka i przeplyw powietrza. Kokos zmniejsz ilosc zasysanego powietrza i bedzie git.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak zmniejszam ilosc powietrza tak np o 1/3 lub o 1/2 to podnosi sie poziom wody w odpieniaczu i duzo wody sie z niego leje :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda sie leje ale piana nie szaleje. Mozesz tez tak przekrecis rurke zeby zaciagala troche powietrza - to zmniejszy przeplyw wody. Jednak nie zostawialbym na noc wlaczonego odpieniacz. Masz na tym etapie tak "kleista" wode ze piana przelewa sie do kubka. Ja u siebie odcialem czesc rurki wychodzacej z pudelka i dolaczylem wezyk ktorym urobek splywal do wiaderka.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skała będzie dopiero za 2 dni, to co chcesz uzyskać dzięki pracującemu odpieniaczowi? Z pustego to i Salomon...

Musisz przejść na bardziej uniwersalną skalę zasolenia, w cm mało kto podaje ;)

Jak jest za słono to nie rób podmiany, tylko zlej trochę solanki i uzupełnij RO/DI. A w zlanej solance możesz wypłukać skałę po dostawie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy tak tez wlasnie zrobilem z ta woda. strach myslec co bedzie gdy bedzie skala i odpieniacz bedzie mial co robic :huh:

tester- zmniejszylem ilosc zasysanego powietrza, fakt- piany mniej ale wody wiecej sie przelewa i wcale nie zmniejsza sie przeplyw wody, wrecz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli koniecznie chcesz miec odpieniacz wlaczony to zdejmij koszyczek z rurki i naciagnij kawalek weza i zmniejsz jego przekroj zaciskajac go czyms albo wloz cos do niego (byleby nie wpadlo do pompy!!!) tyle ze to mocno nieekonomiczne rozwiazanie, ale jesli sie upierasz :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość podnieś cały odpieniacz tak żeby obniżyć poziom wody w komorze odpieniacza, pompa musi być całkowicie zalana, utrzymaj tak do czasu aż się odpienianie ustabilizuje.

Edit:

Przyjrzałem się tej konstrukcji i podniesienie odpieniacza w przypadku tego modelu raczej nic nie zmieni ponieważ odpływ jest ustalony na jednej wysokości, to niepraktyczna konstrukcja szczególnie w takich sytuacjach, inaczej niż w modelu MC 500 gdzie istnieje możliwość regulacji wysokości odpływu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram sie troche wyzej go podniesc, zobaczymy co z tego wyjdzie.

o wynikach poinformuje jak najszybciej.

dzieki koledzy za pomoc :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika że odpieniacz nieźle szaleje, też tak miałem czyli z początkiem włożenia skały, a później odpieniacz tak reagował na jeden z pokarmów mrożonych.

Ostatecznie co mi przychodzi do głowy to zmniejszenie przesmyku w samym kubku czyli tego miejsca gdzie przelewa się piana, przytkaj kawałkiem gąbki lub szmatki przesmyk i zostaw niewielki odcinek żeby coś się piany przelewało. Po unormowaniu nie będzie problemu z odpieniaczem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaleje i to ostro.

posiedzialem na necie, poczytalem tu i owdzie... :book:

w jednym z postow ktos mial podobny bardzo problem do mojego, sporo osob radzilo uzbroic sie w cierpliwosc i wrzucic cos do wody by odpieniek nie pracowal na sucho (np skale) a wszystko sie bedzie normowac i zacznie pracowac tak jak powinien.

z natury nie jestem cierpliwy i wiele epitetow polecialo w strone odpieniacza :rant:

na chwile obecna odpieniacz shut down, na dniach przychodzi ok 30kg skaly wiec zobaczymy co wtedy bedzie sie dzialo.

napewno sie odezwe w temacie i dam znac jak potoczyla sie moja historia.

a wiec lekko odswierze temat napisany przeze mnie jakis czas temu :welcome:

wiec doszlo ok 25kg skaly od Pana z Pszczolek i 20kg zywego piasku.

odpieniacz zaczal w koncu pracowac normalnie, wywala straszny syf w duzych ilosciach.

czyli moral jest taki ze skoro nie ma nic w akwa to odpieniacz nie bedzie dzialac normalnie.

dziekuje wszystkim za odpowiedzi, temat mozna zamknac.

pozdrawiam.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.