Skocz do zawartości
Wojtesu

Zanclus cornutus- karmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z ten weekend kupiłem Z.cornutus i widziałem jak w sklepie podjadał artemię. Problem w tym że u mnie nie chce niczego się chwycić. Czy komuś udało się namówić tą rybkę na przyjmowanie pokarmów zastępczych?? Wszelkie pomysły, podpowiedzi na wagę złota...

Pozdrawiam Wojtek.


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idolki żywią się głównie gąbkami - obserwuj czy nie skubie ich ze skały bo jesli tak jest to masz powód dlaczego nie chce jesc mrożonek;%29.gif Poza tym może się jeszcze nie zaaklimatyzował w nowym otoczeniu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta ryba jest ciezko :( sam mialem ja brac od oliwiera w sobote ale ktos mi zgarnal :wallbash::whistle: , probuj caly czas po trochu, moze sie zlapie czegos, gdzies wyczytalem ze lubia gabki wiec moze jak masz jakies u siebie w baniaku to bedzie je skubal, 3mam kciuki :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ qba25 to jest właśnie okaz od Oliwiera. Znam jej upodobania żywieniowe w naturze, ale sami wiecie że trudno jest u nas dostać gąbki. Idol narazie siedzi w kwarantannie. Próbuje wszystiego i narazie zero zainteresowania...

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... jestem po przegranej walce w zbiorniku głównym więc mogę podzielić się doświadczeniami. Jest pewna szansa że na kwarantannie się uda. Zorganizuj sobie kawałek gąbki i przytwierdź do skały. Próbuj z patentami na chelmona czyli żarcie pod siateczką przytwierdzoną gumką do skały. Przytwierdzaj również nori (zanclus to wszystkożerca - ważne).

Wcieraj stynkę w skałę - kluczem w nauczeniu go jedzenia jest zapach. Próbuj wszystkiego - ma pływać w żarciu ( uważaj na NO3)

No i najlepszy patent na Zanclusa od kolegów z Reef Central - świeże małże. Idzie je dostać. Dawaj je rozdrobnione albo całe (flaczki:)) pod wspomnianą siatkę. Mój zaczął skubać małże ale dostałem je zbyt późno (po 3 tyg. od wpuszczenia ryby), interesował się klipsem z nori ale pokolce mówiły mu nara.

Zanclus żyje bez żarcia długo nawet 4 tyg. ale po dwóch tygdniach gubi brzuch i jest pozamiatane.

Zakup mrożonych gąbek ma małe szanse powodzenia. Wydasz 200zł na min.10 opakowań i zostaniesz z pełną zamrażarką gdy z Zanclusem nie wyjdzie.

Wybierając ryby w sklepie nie wolno brać tych które tylko skubią. Mają żerować jak głupie w toni wodnej. Wtedy szansa jest 90% a tak... masz góra 20%

Powodzenia


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem, jadł mrożonki aż miło, ale jak podrósł zaczął skubać korale.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie wyszło, ale próbuje dalej, tylko jak kupuje Idole które wszystko jedzą od mrożonek po płatki :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nie wyszło, ale próbuje dalej, tylko jak kupuje Idole które wszystko jedzą od mrożonek po płatki :)

Daj znać jak na takie trafisz bo to rybka marzeń.Kompletuję ryby do nagrania pełnej wersji "Gdzie jest Nemo ?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche po tyle jesteś Marku bo już u mnie pływa prawie od tygodnia i właśnie taki wszystko jedzący:)

i jest jeszcze jeden:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z zachowaniem np do pokolcow i innych ryb??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pokolcami to bieda generalnie bo zanclusy jedzą glony i są traktowane jako konkurencja pokarmowa. Początki więc są ciężkie;)


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zalecają trzymać co najmniej 2 te ryby w akwariach... jakie są Wasze obserwacje? Czy 450L z dużą powierzchnią do pływania wystarczy?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Zanclus został kompletnie zignorowany przez inne ryby, najbardziej waleczne żółtek i scopas też się nim nie interesowały.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zalecają trzymać co najmniej 2 te ryby w akwariach... jakie są Wasze obserwacje? Czy 450L z dużą powierzchnią do pływania wystarczy?

ja też planuje żeby w zbiorniku były np 3szt tylko że jak trafisz na dwa samce to może juz byc nieciekawie :thumbdown:

ogólnie nie miałem problemu żeby inne ryby go atakowały, po prostu wpuściłem i pływał tak jakby był tam od zawsze :thumbsup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kidult szukam tego pokarmu w okolicy ale nie mogę znalezć. Co do pokolców to mam u siebie białobrodego który jest największym łobuzem w baniaku i dlatego troszkę obawiam się o Idola. Liczyłem na to że łatwiej będzie mi go namówić na zastępczy pokarm w osobnym baniaku ale jak narazie nic go nie interesuje...

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@ Wojtesu to mają w er... :whistle:

Ocean Nutrition Angel Formula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dieter25 dzięki za info właśnie do nich pisałem.... niestety nie mają...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek mam Ocean Nutrition Angel Formula, mogę ci po koleżeńsku odstąpić kilka kostek na próbę, sprawdzisz czy ryba podejmuje.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przyjmuje innego żarcia to szansa że złapie się Angel formuła jest nikła.

Spróbuj z świeżymi małżami. Jak efekty? Ma jeszcze brzuch? Interesuje się skałą?


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

mam pytanie?

czy się mogą zając Tridacna jak się ma w akwa ?

to by miał jedzenie :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niepowodzeiach w próbie przestawienia na zastępczy pokarm w kwarantannowym Idol wylądował w ogólnym baniaku. Po laniu od białobrodego troszkę zaczyna się rozglądać po baniaku. Co do jedzenia to do dziś niczym się nie interesował ale dziś zobaczyłem że próbował ale wszystko zwraca. Wyglada kiepsko kilkanaście kropek, wychudzony. Bardzo ale to bardzo kiepsko to widze...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatany.


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.