Skocz do zawartości
solo123

mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie

mam zbiornik 450l (przeniesiony z 300) dokładnie miesiąc temu przeniosłem wszystko do 450 i chciałem nadmienić ze mam same miękkie korale i kilka LPS, chciałem sie pozbuc no3 bo było bardzo wysokie wiec doradzono mi założyc filtr z biopaletkami wiec zakupiłem biopaletki i tube reefoctopus i wszystko działa ale od pewnego czasu woda jest strasznie mętna dołozyłem 2 purigen ustąpiło na 3 dni i znów wróciło, korale miękkie sie prawie nie pompują nie mam pojęcia co może być nie tak ?? do pojemnika wrzuciłem ponad prawie 1000 ml biopaletek, może mieć to jakiś zwiazek ?? i jeszcze jedno pytanie mam trubastee i jak wiadomo trzeba ja karmić czy moze ona byc w zbiorniczku 30 litrowym bez odpieniacza z samym filtrem czy nie berdzo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

może za mocno się kręcą i ścierają się.

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc może założyłem popmpe z odpieniacza delteca bo miałem wolna ktora ma 2000 litrow na godzine, a ile powinienem nasypać tych biopalet ?? to tego filtra na 450l + sump 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolumnę DIY z przeźroczystej rury od żywicy DI.

Zasypana do wysokości 2/3 to daje około 300 ml.

Pompa też 2000 l ale z regulacją tak że nie wiem na ile jest ustawiona.

kulki kręcą się i mieszają powolutku .


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jednej tubie z biopaletami moze krecic sie purigen ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci doradzil peletki na zbicie NO3, ale na forum krazy opinia ze pomimo ich dzialania ciezko jest zredukowac niechciane parametry. Wiele osob stosuje wodke lub inne srodki zeby zjechac do poziomow akceptowalnych i potem za pomoca polimoerow je utrzymywac na niskim poziomie. Nie powinienes mieszac dwoch metod. Pelety moga byc przyczyna zmetnienia jak i scierajacy sie purigen spowodowany zbyt silnym przeplywwem. Owszem wymaga on dobrego przeplywu ale, nie fruwania jak pelety.

Pytanie jeszcze jaki masz odpieniacz?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej nie.

Nie słyszałem o takim eksperymencie.

U mnie chodzą oddzielne też w kolumnie DIY


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie kazdego kogo pytałem kto ma juz zbiornik mowi ze biopalety zbija NO3 hmm a ile ich powinno byc zasypanych na 450 litrow ?? czyli zmienie pompe na taka z przepływem 1000litrow na godzine zobacze co sie bedzie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie to ze ktos kto Ci doradzil peletki nie pokierowal ile ich nasypac. Ktore masz peletki co pisze na opakowaniu?

No i jaki ten odpieniacz?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz DELTEC AP600, biopalety to Bio-Spheres, BAU a mozesz wstawić jakieś zdjecie zebym zobaczyl jak u Ciebie wygladaja te biopalety i purigen ?? bo u mnie purigen lezy w filtrze przepływowym i tyle ale musze to przerobic sobie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PV :welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.