Skocz do zawartości
Marqo

wyciszenie pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa newjet 1700 chyba . Wąż silikonowy , całość leży jeszcze na gąbce a mi w głowie buczy od pompy przed snem . Nie ukrywam , że coraz bardziej mnie to denerwuje . Śpię 30 cm od akwa :sleeping: Co jeszcze można zrobić aby uciszyć to....... :realmad:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro śpisz 30cm od akwa to spiac przygniataj pompe nogą hijihi taki se joke pozdrawiam


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie to nie sama pompa buczy tylko ten uporczywy rezonans powstaje na rurach w miejscu ich styku z sumpem, szafka czy akwarium. Czasami wystarczy opatulic rure w tych miejscach kawalkiem szmatki by nastala bloga cisza.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

często powodem tego dzwięku jest właśnie wirnik


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tym wirnikiem zrobić ? Jeszcze mi się przypomniał patent z magnesami.. Tak dokładnie to jak to działa ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie wiem ale jutro zajrzę do swojej igły w odpieniaczu bo zaczyna mi hałasować i jak by co podzielę się spostrzeżeniami.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pisal ostatnio tu na forum o owijaniu magnesu wirnika czkiy oski tasma teflonowa, ale nie wiem gdzie to bylo i jak dlugo dziala :question:

PS a jak nie palisz to tnij cienniutka z wezyka napowietrzajacego. W cyrkulacyjnych sie sprawdza


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem dwie NJ1700 i były cichutkie ale faktycznie jak "wpadła w rezonasns" to buczenie nie do zniesienia

na jaką wysokość podnosi wodę i czy czasem nie jest "skręcona" na wejściu/wyjściu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem nowe podkładki na ośkę pomiędzy wirnikiem i u mnie załatwiło sprawę


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ogrzeje temat ponieważ problem wciąż nie rozwiązany . Może trochę przesadzam ale przyzwyczaiłem się do ciszy , która panowała przy słodkim . Teraz w inną stronę spróbuję . Jaka pompa zamiast newjet'a ? Może coś z tunze silence ? Jaki faktycznie powinien być przepływ dla zbiornika ~105l ? Akwa reefmax z sumpem. Najcichsza pompa z podobnymi parametrami ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często hałas powoduje nie sama pompa ale komora w sumpie, w której ta pompa się znajduje.

Jeśli komora jest maleńka to siłą rzeczy odstępy pomiędzy ściankami są małe i to powoduje drgania.

Jak chcesz pokombinować zupełnie w inną stronę do wyłącz pompę i spróbuj odpieniacza wew/zew np.wiszącego z tyłu.pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora pompy jest faktycznie mała ale pompa nie dotyka ścianek . Odpieniacz jest wyłączany na noc , obiegówka trochę hałasu robi .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.