Skocz do zawartości
Szymon

OPÓŹNIACZ CZASOWY

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, ze takie cos istnieje, ale nie wiem gdzie znalezc, mam juz czerowne oczy od wpatrywania sie w ekran monitora:) - chodzi mi o urzadzenie, cos w rodzaju zegara sterujacego, ktore, jezeli podlacze do niego jakies inne urzadzenie, np. pompe, to po wylaczeniu pradu ( z powodow niezaleznych ode mnie) nie wlaczy ponownie urzadzenia, albo opóźni jego wlaczenie o ustalona przeze mnie ilosc godzin. ma ktos z Was cos takiego? albo wiecie jak dokladnie sie to nazywa i gdzie tego szukac? u mnie w miescie w hurtowni el. nie wiedza o co chodzi.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strony, do ktorych podane sa linki nie istnieja - ale potwierdzilo sie, ze cos takiego jest - trop zlapany:):D mnie interesuje gotowa sprawa, na elektryce sie nie znam kompletnie, nie moja brocha.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to,

Pawel Gol

"Robię układzik, który opóźnia podanie 230V na lampę HQI. [zabezpieczenie przed gorącym startem]"

Może warto zapytać kolegę.

Przecież do innych urządzeń też można to użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyc na pewno mozna - pytanie zadane:) tylko wolalbym cos z patentem, na bank bezpieczne itp.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś:

http://www.ckp.neska.pl/opracowania/dobor_zabezpieczen.htm

i przejdź do : Zabezpieczenia zanikowe

i takie coś:

http://www.abikom.com.pl/KATALOGI/danfoss/Aparatura_czeniowa_CTI.pdf

być może to coś pomoże lub naprowadzi na jakiś trop.

Napisz potem czy jest to czego szukałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do dzialu porad w sklepie conrad.pl . facet powiedzial, ze takie urzadzenie jest zbyt proste,zeby bylo seryjnie produkowane. okreslil, ze ma byc to "odpowiednio okablowany wstecznik", cokolwiek to znaczy. i ze podobno kazdy elektryk mi to zrobi. musze tylko znalezc jakiegos dobrego u siebie.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustrojstwo o ktore pytasz to zapewne Przekażnik czasowy i niekiedy można znalezć je na Allegro.Na dziń dzisiekszy znalazłem takie ale tylko z opóżnieniem do 2 minut a to troche za mało jak dla lampy.

pozdrawiam wieslawzabawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam postanowiłem odświeżyć temat bo dziś o mało mój odpieniacz nie przelał jak prąd włączyli z powrotem i moje pytanko czy ktoś stosuje takie opóźniacze czasowe????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ze dwa razy odpieniek przelał,to stosuję :baby:


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odpieniacza opóźniacz czasowy jak najbardziej przydatny, używam z Aqua Trendu z opóźnieniem 10 min. Jeśli mamy rozdzielnie z wyłącznikami nadprądowymi to można dołożyć wyłącznik pcr-513 z regulowanym czasem włączenia. Na forum ktoś też robi wyłączniki czasowe DIY.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stosuję urządzenie od kolegi @morświn.

Sprawdza się super , można zamówić sobie opóźnienie jakie kto chce , ja posiadam 10 minutowe i jest super..

http://nano-reef.pl/topic/47152-opoznienie-zalaczenia/page__st__20#entry474003

Zdecydowanie polecam . Naprawdę super urządzenie i po normalnych pieniądzach.

Pozdrawiam

Paweł


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przekaźnik taki jak napisał@kmirko,podłączony przez włącznik,jest to wygodne przy karmieniu,pstrykam włącznikiem,karmię i nie muszę pamiętać o włączeniu odpieniacza


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowo to się nazywa przekażnik czasowy rewersyjny i można sobie ustawiać czas jaki jest potrzebny.Na allegro kupowałem po 60zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.