Skocz do zawartości
hernio

Miniflotor czy Weipro 2013 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem podanych w temacie odpieniaczy. Sumpa nie posiadam choć widok sprzętu w środku w ogóle nie będzie mi przeszkadzał. Trochę się boję że Wiepro się rozszczelni i wypompuje mi wodę z akwa. Jak wygląda sprawa pienienia ?? Akwarium ma 126 litrów. Z góry dziękuje

Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak weipro ale miniflotor wystarczy na nim pociągniesz bez problemu montipory.

Z pompek polecam sera 550 air.A zamiast mini można kupić tańszy zamiennik za 50zl tylko nie wiem jak on z żywotnością się spisuje ale ja bym zaryzykował.

Mini to tania i sprawdzona metoda przy tym litrażu prawie każdy zaczynał od mini i z powodzeniem.

Z mini + pompa da ci ponad 200zl a może byś się skusił na blue turboflotor 1000. kosztuje bodaj niecałe 500zl a miałbyś spokój z kostkami i niektórzy ciągną na nim nawet i 250l i sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompkę mam już w domu która ma 500 l/h więc powinna wystarczyć. A i kostek mam tyle ze starczy na dobre parę miesięcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze membrany się po pół roku kończą i maja dużo mniej niz deklaruje pompka , na allegro można kupić zestawy naprawcze ale chyba nie do wszystkich pompek.Co do mini zanim nie miałem plagi nagoskrzelnych zjadających korale od spodu miałem mini 2 acry i z ponad 15montipor które żyły w dobrej kondycji w 160l wiec to najlepsza rekomendacja tego odpieńka ale wiadomo ze im lepszy tym lepiej i oczywiście są lepsze odpieniacze od mini i nie twierdzę że to król.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam miniflotora,moim zdaniem dobry odpienek :) ale jak nie ma dobrej filtracji biologicznej w akwa to nawet odpienek za 3000zł nie pomoże


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam miniflotor sam używałem przez rok,a kostek używaj Aqua Medic są najlepsze, z innymi będziesz miał problemy

pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup miniflotora :) Przez 24 godziny pracy na kostkach Aqua Medic syfu jest na pół kubka czyli wynik nie najgorszy. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile wystaje miniflotor nad poziom wody

Sam musisz dostosowac tak zeby piana była na początku kubka czyli na sucho lub tak 20% na wysokości lejka czyli na mokro

Wystaje z 15cm


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest około 7-8 cm nad powierzchnią wody a piana jest mniej więcej na początku kubka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu chciałbym wiedzieć czy zmieści się pod oryginalne pokrywy akwariumowe ?

ponieważ w przyszłości planuje fowlr ok 200l i miniflotor nie chcę żadnych sump-ów , czy paneli. i szukam rozwiązania pod pokrywę. chciałem filtr kanistrowy ale wszyscy odradzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pokrywę Wromaka którą wziąłem ze słodkowodnego i musiałem ją przycinać ponieważ nie ma opcji żeby się odpieniacz zmieścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu chciałbym wiedzieć czy zmieści się pod oryginalne pokrywy akwariumowe ?

ponieważ w przyszłości planuje fowlr ok 200l i miniflotor nie chcę żadnych sump-ów , czy paneli. i szukam rozwiązania pod pokrywę. chciałem filtr kanistrowy ale wszyscy odradzają.

Jeśli myślisz o 200l spokoju od kostek i pompek, przemyśl TFB1000 wydasz raz 500zl i masz spokój.

Ja niby ciągnąłem na mini 160l chyba już z przyzwyczajenia , gdybym robił nowy projekt właśnie w okolicach 200l wziąłbym ten odpieniacz.Rocznie na kostki idzie 50zl a dobra pompa ponad 100zl kilka wyjść i kilka słomek, moim zdaniem miniflotor powinien już odejść do XX i tam zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w jednym akwarium jest odpieniacz na kostkę i jakoś żyją i nie narzekają więc nie wiem czemu sądzisz ze powinno ich nie być. Ja sam mam miniflotor i nie widzę potrzeby kupowania innego przy obsadzie jaką mam zamiar mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to odpisywałem fifkowi a jaką obsadę on chce mieć zgadywać nie będę.

Ten odpieniacz to szczęście w nieszczęściu - chociaż rosły mi monti na nim.Sama jego obsługa i koszty są do bani.

Chodz mini troche lepiej pieni od biostaraflotor to widzę niedawno po zmianie na BF bardzo dużo plusów.

Nie ulega to dyskusji :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.