Skocz do zawartości
Mr_Garden

Pobieraczek.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie 2tyg. temu zalogowałem się na stronie www.pobieraczek.pl z czystej ciekawości (nic nie ściągałem) dziś wchodzę na skrzynkę a tutaj niespodzianka :

Szanowny Panie M,

Dnia 25.09.2011 z komputera o adresie IP 83.10.213.91 zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty może spowodować poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:

- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,

- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,

- postępowanie sądowe,

- komornicza egzekucja należności,

- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych, w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ

Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.

Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811

Tytuł przelewu: Pobieraczek5

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=hoZwkDysI51KN6%2BEtWI%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,

Zespół Pobieraczek.pl

wpisałem sobie na google ich stronkę jak się okazuje dostali już karę 200 tys. ale jak widać dalej im mało oczywiście nie zamierzam im wysłać złamanego grosza... ale na wszelki wypadek wysyłam im jutro takie pisemko za potwierdzeniem odbioru...

Powołując się na art. 10 ust. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, niniejszym odstępuję od umowy o świadczenie usług Usenet, zawartej z Eller Service S. C., dnia 25.09.2011r. z komputera o adresie IP 83.10.213.91

Pragnę przypomnieć, iż w związku z brakiem pisemnego potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust.1 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, termin, w którym przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia zawarcia umowy.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy Eller Service S.C. (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

Także omijajcie tą stronę z daleka!!!! Wiele osób się tak nacięło i wiele dało się zastraszyć i wpłacić im pieniądze... niestety niektórzy zamiast zabrać się za uczciwą pracę wolą wyłudzać do czego ten świat zmierza...

P.S.

Co jest najlepsze w regulaminie nie ma wzmianki o kwocie tych 94zł... Wyczytałem też że osoba która się wycofała podczas rejestracji (nie zaakceptowała niczego) również dostała takie pisemko...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ze byl jakis reportaz o tym nawet na polsacie cos mnie sie zdaje :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) :) Oj Garden, Garden :) Znany portal, znana sprawa :) Takich firm jest sporo, niestety. Uwazajcie tez na umieszczanie map innych jak darmowe - MAP1 kupilo licencje na pewne mapy dodawane dawno dawno temu do programow i sadzi ludzi rzekomo lamiacych licencje. W internecie glosno o tych sprawach. Tak samo nie dajcie sie nabrac na wszelakie masci strony informujace Was, ze wygraliscie cos tam (np. iphona4), a pozniej wyswietlajace formularz gdzie trzeba podac nr telefonu. Czesto w regulaminach wyczytacie ze kupujecie usluge ktora polega na przysylaniu smsow za ktore bedziecie placic i np. nie wiecej niz 4 sms tygodniowo. Tylko ze jeden sms kosztuje np. 2,44 ;) Co tygodniowo daje ladna sumke ;) Zanim sie zorientujecie, ze Wam kasa uciekla bedzie za pozno ;) Moglbym mnozyc :) Pomyslowosc jest niestety przeogromna ;)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę stara wtopa z tym pobieraczkiem. Torrenty już nie wystarczają?


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie rusza i nie zamierzam się tym przejmować, ale jedno jest pewne nic im nie zapłacę :)

Napisałem ku przestrodze dla innych :) Jutro wysyłam im pismo o usunięcie mnie z ich bazy serverowej i rozwiązanie "umowy" której tak na prawdę nie było, a mam na to 3 miesiące :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że oni jeszcze nigdy nikogo do sądu nie pozwali :D Sami świadczą nielegalne usługi - pobieranie plików, których nie są właścicielami. Ja się jeszcze tylko dziwie, że oni jeszcze istnieją, że taką lukę w prawie wykorzystują, że nie ma nikt prawa ich zatrzymać... karę dostali, nie wiadomo nawet czy zapłacili... Póki co, pod względem skarg na policji (kilkaset tysięcy skarg już na nich było) to są rekordzistami ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Też miałem przyjemność się dowiedzieć o nich osobiście a właściwie to moja córka( 12 lat ) ok rok temu zalogowała się ale też nic nie ściągneła a kasę od nas chcieli.

Oczywiście nic nim nie wysłałem .

Ale strachu trochę było na początku :nuke: poczytaliśmy i ciekawych rzeczy się dowiedzieliśmy, przy okazji córkę trochę nastraszyłem i jak na razie szerokim łukiem omija takie strony.

pozdro Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garden- na naszym forum już był ten temat :p


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podobnie jak w sieciach komórkowych ostatnio pojawiło sie coś takiego

dzwoni tel,nr zastrzeżony ,gdy odbierasz w słuchawce słychać coś jak by fax

a potem czytajac biling okazuje się że to ty tam ,gdzieś,nie wiem gdzie dzwoniłeś

także nie odbieram już połaczeń zastrzeżonych


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) :) Oj Garden, Garden :) Znany portal, znana sprawa :) Takich firm jest sporo, niestety. Uwazajcie tez na umieszczanie map innych jak darmowe - MAP1 kupilo licencje na pewne mapy dodawane dawno dawno temu do programow i sadzi ludzi rzekomo lamiacych licencje. W internecie glosno o tych sprawach. Tak samo nie dajcie sie nabrac na wszelakie masci strony informujace Was, ze wygraliscie cos tam (np. iphona4), a pozniej wyswietlajace formularz gdzie trzeba podac nr telefonu. Czesto w regulaminach wyczytacie ze kupujecie usluge ktora polega na przysylaniu smsow za ktore bedziecie placic i np. nie wiecej niz 4 sms tygodniowo. Tylko ze jeden sms kosztuje np. 2,44 ;) Co tygodniowo daje ladna sumke ;) Zanim sie zorientujecie, ze Wam kasa uciekla bedzie za pozno ;) Moglbym mnozyc :) Pomyslowosc jest niestety przeogromna ;)

ad. Map1 :)

bylem swiadkiem (obrony) w sprawie, w ktorej kogos pozwali... pozwany pogonil zbojow ! coraz wiecej jest przypadkow z ta firma i dobrze, ze zaczynaja przegrywac... takze, co do Map1 to juz raczej przesadzone, podejrzewam, ze zaczna zwijac "interes" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie to nawet list przysłali z przed sądowym wezwaniem, oczywiście ich olałem poraz kolejny, najlepiej to chyba nie podawać prawdziwych danych przy rejestracjach na podobnych stronach.


Nareszcie ruszyło na początek 60 l rafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole nie podawac prawdziwych danych jesli to nie jest na prawde konieczne (typu sprawdzone platnosci etc.) ;)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to bardziej od IPNu potrzeba instytucji na wspolczesne chore czasy. Wiadomo nie od dzis, że demokracja nie jest idealna, dlatego powinien stanąć funkcjonariusz państwowy, ktory z urzędu ścigać będzie takie przekręty. Byłby to straszak dla kolejnych (nie)głupich pomysłów... kredyty chwilówki, hazard, czy jak podany wyzej przykład.

Sam dałem sie kiedys nabrać na zlozenie danych - casting do filmu :D Działanie identyczne jak wyżej. Poczytałem w necie o tych oszustach i olałem sprawę. Niby człowiek jest wolny, a na serio zastraszany niejasnosciami, zyjący w obawie o jutro. To nie jest normalne.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.