Skocz do zawartości
inmar

Kto wyciszał Vortecha ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda nie chodzi aż tak głośno,ale na noc go wyłączam a boję się,że jedyna wtedy cyrkulacja czyli Tunze 6085 może być za słaba więc chciałbym zapytać,czy ktoś je wyciszał na przykład wymieniając łożyska.W sumie mam najnowszy model więc nie wiem czy już było coś poprawione.Nie znam angielskiego więc manuale w tym języku nie są mi pomocne.Może ktoś na zlecenie takie coś wykonuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zaprogramowałeś tryb nocny? Pompa o zadanej przez Ciebie godzinie pracuje na 50% i jest generalnie cicha, choć to pojęcie jest bardzo względne.

Pozdrawiam z daleka

Jacek


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak manualnie ustawię 50% też słychać.Wszystkich opcji jeszcze nie rozgryzłem,jakoś czasu brak.Nie udało mi się też jeszcze rozbujać wody więcej niż 1 cm,ale to chyba,przez ułożenie skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, jak przełączasz pompę w tryb karmienia to czy poziom głośności pompy też jest za duży dla Ciebie?

Czy dobrze dobrałeś grubość podkładki dystansowej względem grubości szkła?

Być może wszystko rozbija się o centrowanie linii wałów, czyli ustawienie osi silnika względem osi wirnika. Ustawiam pompę na 100%, przystawiam ucho do silnika i delikatnie przesuwam wirnik góra-dół, lewo-prawo, aż poziom szumu jest minimalny. Nawet drobne przesunięcia rzędu 0.5mm mogą znacząco obniżać poziom "burczenia pompy". Trochę zabawy z tym jest ale żadna inna pompa nie zapewnia tak fajnej cyrkulacji. :thumbsup:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pompy jestem bardzo zadowolony.Jeśli ustawiam na karmienie to jest niesłyszalna,z ustawieniami względem siebie już się bawiłem wielokrotnie,ale nad grubością szyby się nie zastanawiałem właśnie.Moja ma 1 cm,ale nie pamiętam co mam ustawione i jak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji tematu, jaka jest różnica pomiędzy dostępnymi na rynku modelami tej pompy?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP10 i MP40 to moc cyrkulacji,ale jeszcze te nowe modele mają ze sobą łączność WI-FI z tego co wiem.Czy jeszcze coś to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy by nie kupić takiej mp10 do mojej nano rafki 50x50x50 myślicie że nie będzie to za mocne?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można regulować moc więc można sobie dostosować do swoich potrzeb a małe gabaryty w takiej kostce to zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z chlupotaniem spływu, da się wytrzymać?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden poziom wody w kominie i akwa więc nic u mnie takiego nie ma.

Interesuje mnie ustawienie grubości szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.