Skocz do zawartości
szaman

Głośny FZN-3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Krótkie pytanie do posiadaczy filtrów kaskadowych:

- czy używaliście w słonym kaskady, co miała ośkę nieceramiczną, a stalową?

- czy były jakieś efekty uboczne (korozja, pogorszenie parametrów wody, itp.)

Kiedyś w słodkim używałem kaskady AquaClear i nie było jej słychać, nawet z głową o pół metra od filtra. Tylko widok lecącej zeń wody dawał info, że działa. I tak się zastanawiam, czy nie zrobić takiej modyfikacji:

zamiast FZN-3 + Koralia Nano

dać AquaClear 70 + Koralia Nano

albo

zamiast FZN-3 + Koralia Nano

dać Koralia Nano + jakaś jeszcze jedna Koralia, może większa, a filtr dać jakiś mały, aby tylko mieć gdzie wkład wsadzić.

Zrobiłem przed chwilką test - wyłączyłem FZN, zostawiając tylko Koralię. Nic nie słychać, musiałem dotknąć magnesu, aby ustalić, że się kręci.

Pytam przede wszystkim tych, co mają w akwariach kaskady, np. te chińskie cacka HBL. Jaka w nich jest ośka, ceramiczna, czy stalowa?

Po prostu zaraz mnie trafi szlag, bo zestaw na prawdę jest głośny.

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej kostce AquaClear Mini(20) ze skimerem Hagena i Koralię Nano - zestaw niesłyszalny. IMHO AquaClear 70 będzie sporo za duży...

Wiem, że nie będzie go słychać. Miałem ten filtr, jak pisałem wyżej. A jak objętość robocza tego malucha, pod kątem wkładów? Daj radę? A co do rozmiaru, AC700 ma flow prawie taki jak FZN-3 (ok. 1200 l/h) więc nie byłby za duży. Ale szkoda kasy (na aledrogo ok. 140 PLN, gdzie AC20 połowę tego). Choć gdybym miał wydawać kasę, to pewnie kupiłbym AC50, koszt do 100 PLN, a daje 757 l/g - wg producenta.

A jak z ośką, metalowa? Daje radę (jak Bob Budowniczy ;-)?

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szaman reklamuj tego FZN-3. Ja co prawda miałem w słodkim FZN-2 ale spałem max 2m od niego i w nocy nie było nic słychać! A Power na 100%. Podejrzewam że FZN-3 powinien być równie cichy. Daj mu tydzień na dotarcie, jak nie to do reklamacji. Aquael uwzględnia reklamacje szybko i sprawnie. Szkoda wydawać kasy bo filterek fajny :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pół metra ode mnie kręci się FZN-3 i jest bezgłośny. Spróbuj odpowietrzyć albo reklamuj :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HBL-301 w akwa 13l (słodkie) jest bezgłośny,bezawaryjny ma może trochę mniejszy przepływ niż podali (ok 200l/h nie 300) ale jak za taką cenę to jest zarąbisty ;) oś metalowa


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei w swojej słonej kostce mam Aqua SZUT'a N500 i również nie narzekam. Cichy i wydajny, a ośka rdzę to chyba tylko z opowiadań zna. ;) Też się obawiałem rdzewienia, ale niepotrzebnie. :)

Jeśli filtr działa głośno to nawet bym się nie zastanawiał tylko do reklamacji słał. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja niestety też mam problem z FZN-3 lekki luz wirnika na osi no i nie jest bezgłośny ... jakaś rada na to czy tylko reklamacja ... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fzn3 w swoim 30l, bezglosny.

reklamuj albo rozbierz i zloz na nowo, moze cos zle zlozone (wlozone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami jak coś weźmie to hałasuje ale powodem jest zawsze poluzowanie się pokrywy filtra i przez drgania zaczyna klamotać. Wystarczy ją tylko wtedy docisnąć i jest OK. Oczywiście chcąc nie chcąc słychać pracę silnika jednak nie przeszkadza mi to mimo iż stoi z dobry metr od łóżka. Ale z tego co zauważyłem to jednak faktycznie chyba wina luzu na wirniku. Zwłaszcza po uruchomieniu filtra słychać jak się wirnik ustawia a dopiero po chwili jest OK.

Dla wrażliwych pozostaje reklamacja. Mi nie przeszkadza przynajmniej wiem że pracuje nie wstając z łóżka :harhar:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój FZN 3 strasznie hałasował ale było to związane z tym, że zaślepka od rurki zasysającej powietrze była za słabo włożona i miałem jacuzzi w akwa. Zauważyłem, że była ona też przyklejona od nowości i nie bardzo dało się z tym coś zrobić. Musiałem zakleić szpary bo nie dało się ich docisnąć. Od tego czasu jest spokój. Chodzi bardzo cicho i nie zasysa powietrza. Nie mam też problemów z przykrywą :) Jakoś nie hałasuje.


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam FZN-3 jest bezgłośny, pracuje u mnie pół roku i błoga cisza :thumbsup:

Myślę,że Twój ostatecznie odwiedzi servis.Reklamowałam natomiast aktynikę i jestem bardzo zadowolona ze sposobu i szybkości załatwienia sprawy przez Aquael.


Kostka Opti 45x45x40,koralia 900l/h x2, FZN-3 1200l/h, odpieniacz

wcześniej zestaw Aquael 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.