Skocz do zawartości
hernio

Lampa Led

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Z racji tego że na razie baniak jest oświetlany świetlówkami T8 mam zamiar złożyć jakąś lampę led. Z racji że kompletnie się na tym nie znam ( zaznaczę że każdy temat na tym forum w dziale DIY związany z lampą przeczytałem ) to mam do was pytanie: Da radę na tych ledach zbudować lampę http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/17090. Jeśli nie to czy

10x http://www.maritex.com.pl/pl/shop/productInfo/ggid/17089/pid/15254/page/1/backurl

10x http://www.maritex.com.pl/pl/shop/productInfo/ggid/17091/pid/21296/page/1/backurl

wystarczy do 126 litrowego baniaka gdzie będą wyłącznie miękkie korale ?? Z góry dziękuję za każdą pomoc :)

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dokładnie te diody z których buduje się lampy - XP-G i XP-E. Polecam jednak 12 XP-E RB i 6 XP-G CoolWhite

aczkolwiek wizualnie będzie trochę za ciemno. Taka lampa wisi nad moją eksmisyjną 60-tką.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to że dostaniesz LEDy bez MCPCB.

Są trochę tańsze ale kłopot przy lutowaniu spory i trzeba dokupić płytki MCPCB.

Może lepiej http://www.maritex.com.pl/pl/shop/productInfo/ggid/17089/pid/17412/page/1/backurl


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to że dostaniesz LEDy bez MCPCB.

Nie polecam LEDow bez plytki do domowych wyrobow. Kupilem takie 4szt na testy i podczas "lutowania" jedna mi sie uszkodzila. Lutowalem nad kuchenka elektryczna. ;-)

Pozdr,

JB


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kuchence to mozna sobie Hepatusa usmazyc a nie lutowac. ;)

W przypadku budowy lampy polecalbym rozwazenie zakupu gotowego panela z kilkoma diodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, koledze chodziło (mam nadzieje) o typ diody, ale mogę się mylić więc dobrze że zwróciliście uwagę. Diody oczywiście powinieneś kupić na podstawkach - gwiazdki, kwadraty, koła do wyboru do koloru lub w gotowych modułach np 6-cio diodowych.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da radę jakoś taniej wykonać lampę ?? Bo jak sobie policzyłem to same diody to koszt około 400 zł plus reszta to może w 600 zł bym się zmieścił a to na razie nie jest na moją kieszeń :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cały czas nie napisałeś jaka lampę chcesz zrobić. Jaka moc i jakie bajery.

Ale jeśli myślisz że za 5 zł coś zrobisz to chyba nie to hobby.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa LED na Cree na Twoje 126l? Ograniczając do minimum funkcjonalność (włącz-wyłącz), zdobywając inne części na okazjach (radiator, wentylatory, trafo, drivery) - może zjedziesz do 500zł, choć wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisałem że mam zamiar wydać 5 zł na lampę <_< Napisałem na początku tematu że taka która da radę z miękkimi koralami bez żadnych bajerów tylko włącz/wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla miękasów potrzebujesz jakieś 40W na Cree albo 70-80 w jakiś chinolach. Taniej się nie da.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odpaliłem lampę 7 białych 14 royal 4 niebieskie (+ 4 w zapasie uszkodzony driver )efekt extra :) jak włączyłem dodatkowe 7 białych to było licho koszt ok 1100zł ...

14 białych 14 royal 8 niebieskie zasilacz 150 W 6 driver radiator pasta nity przewody + kilka dupereli

:)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.