Skocz do zawartości
luft

Comarch szykuje alternatywe dla Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Allegro już nie wie jak wykombinowac zeby jeszcze wiecej kasy spijać z klienta. Mam nadzieje ze dzieki comarchowi pojda w druga strone i obniza cennik.Artykuł


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twe nadzieje okażą się płonne :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft - jest swistak - nie przebil sie, ebay probowal w Polsce i sie sparzyl, comarch probuje i dobrze bo dobra konkurencja to podstawa ale obawiam sie, ze bedzie tak samo... Tym bardziej ze troche inna wizje maja na ten biznes. Podobnie bylo z GG - to jest nadal najpopularniejszy polski komunikator, a startowali w czasach gdy bardzo popularne bylo ICQ i byl bojkot GG. Przebili sie bo ICQ bylo zamorskie i stali sie liderem. Inni nigdy ich nie dogonili. Co to oznacza ? Ze przyzwyczajenia sa druga natura czlowieka. Ja na swistaku nigdy nic nie kupilem, na ebayu raz ale ze Stanow ;) Ponadto Allegro ma Ceneo, CoKupic i jeszcze pare innych portali ;) No i poki co Comarch zamierza wspolpracowac z tymi ktorzy korzystaja z ich programow. Zmieniac programy do obslugi firmy aby wystawic cos na ich portalu ? No i niesmiertelne ceneo, nokaut, skapiec ktory wyrzuci mi liste sklepow nie tylko pracujacych na oprogramowaniu Comarchu ;)

Szczerze - jak na razie nic ciekawego ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne odczucia. Wydawało się, że taki PLAY telefoniczny nie przebije sie przez 3 wielkie sieci - a (pomijając ich jakość) udało/udaje im się!

Dla mnie np. taki comarchowy program do magazynowania, chetnie kupowany ze wzgledu na cena/jakosc pozwoli jednym kliknieciem wrzucić darmowo w siec produkty - to co spowoduje? Firmy zrobią klik i już - baza tworzona przez comarch powiekszy sie szybko, spadna tym samym obroty allegro i mam nadzieje Poznań zaoferuje nowe warunki swym uzytkownikom. Takze widzicie przewage comarchu, ktory już ma dużą liczbę strategicznych klientow w postaci obecnych klientow, ktorzy czekaja na otwarcie nowych mozliwosci, przy kazdej okazji.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozyjemy zobaczymy :) Nie znam ani jednej firmy, ktora by uzywala program Comarchu - wiec nie wiem czy on tak jest chetnie kupowany. Luft masz jakies statystyki ? Bo ja czesto na Hermesa albo Symfonie raczej trafiam. Sama platforma nedza poki co. Coz z tego ze mozna wrzucic produkty jak na kilkanascie produktow ktore chcialem znalezc, wiekszosci nie bylo a te ktore byly - okazywalo sie ze albo cena jest wyzsza niz w innych sklepach, albo sa niedostepne ;)

Nie widze zadnej przewagi Comarchu - jedno klikniecie powoduje ze wrzucane jest kupa smiecia, ktore tylko powoduje zamet i balagan. Na Allegro wiem ze jak aukcja jest to towar raczej tez (pomijam malwersantow :p).

Co do Play, nie zapominaj, ze Play podpisal umowe z Polkomtelem aby w ogole mogl dzialac. Polkomtel dostal wylacznosc na roaming krajowy (pozniej UOKiK to zmienil ;P) Ilosc stacji bazowych jaka maja nie jest porazajaca, nadal musza sie wspierac roamingiem krajowym. Rozwijaja sie co prawda dynamicznie ale zeby mowic, ze sie przebili ? Gdyby ich nie dopuszczono do rynku to by ich dzisiaj w ogole nie bylo. Tak jak mobilkingow, mbank mobilow, samiswoi i innych operatorow MVNO, ktorzy cos tam maja i ciulaja. Umowa z Polkomtelem dala im mozliwosc dzialania. No i nadal zamykaja stawke, w dodatku korzystajac w wiekszosci na obcej infrastrukturze, za co rowniez placa.

Zreszta widac to po przychodach - wszystkie sieci okolo 7mld, Play tylko 2mld. Jak na przebicie to dla mnie za malo ;)

http://media2.pl/telekomunikacja/75679-Komorki-Orange-liderem,-Play-szybko-rosnie.html

No ale odbieglem od tematu serwisu transakcyjnego ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynając od tyłu. Mam Play, jestem niezadowolony z zasięgu :) Niemniej Play jest przykładem, że nowy gracz na rynku powoduje korekte cen i Ci "lepsi" robią lepsze ceny. I my to odczuwamy :)

Produkty comarchu sa popularne. Wszystko w rekach firmy jak rozegra karty, czy ten "guzik" bedzie jak mowisz klapą od smietnika, czy tez dobrze skrojoną platformą, ktora ma przyniesc w przyszlosci kokosy. Obstawiam cos pomiędzy, choc ochote mam na to drugie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynając od tyłu. Mam Play, jestem niezadowolony z zasięgu :) Niemniej Play jest przykładem, że nowy gracz na rynku powoduje korekte cen i Ci "lepsi" robią lepsze ceny. I my to odczuwamy :)

To tak zanim pojde spac ;) Luft - korekty cen byly zawsze nawet jak Play nie bylo ;) To ze jest Play nie zmienia, ze jest konkurencja cenowa. Ja mam telefon w Plusie i w Orange i Play nie jest w stanie mi nic ciekawego zaoferowac :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak zanim pojde spac ;) Luft - korekty cen byly zawsze nawet jak Play nie bylo ;) To ze jest Play nie zmienia, ze jest konkurencja cenowa. Ja mam telefon w Plusie i w Orange i Play nie jest w stanie mi nic ciekawego zaoferowac :)

to tak w ramach jeszcze 2 godzin przy monitorze :) napisze: konkurencja zawsze byla to fakt, ale subiektywne odczucie moje takie, że b dużo nowych ofert rzuciło na rynek play - bez ktorego schodzenie do takich stawek opóźniło by sie mysle o jakiś rok, 2 lata.

" Ja mam telefon w Plusie i w Orange i Play nie jest w stanie mi nic ciekawego zaoferowac" - mam podobne odczucia, ale dlatego, że apetyt rośnie w miare jedzenia. Osobiście tylko nie rozumiem dlaczego ludzie biora abonament z aparatem telefonicznym... jakby nie liczyć... średnio to się opłaca :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

off-topowo o PLAY:

Joergen Bang-Jensen prezes P4 jest specem od "wyciągania" spółek i późniejszej ich sprzedaży za duuużą kasę. Poczytajcie trochę jak przebiegała jego kariera! Wszystko wtedy będzie jasne o co tak naprawdę chodzi w tych agresywnych poczynaniach Play... zapewne już niedługo play nie będzie taki play ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ten Play to od początku był do bani. Pamiętam jak to się pojawiło w PL, wtedy byłem już na wyspach i kolega mieszkający w Polsce kupił starter Play.

Połączyć się do tego to był normalnie sukces jak się udało. A jeszcze dobrze ponad rok po wejściu Play na rynek Polski nie dało się z Irlandii wysyłać SMS do Play (dzwonić się dało, ale SMS nie dochodziły).

Kumpel pozbył się karty Play i wrócił do poprzedniego operatora, a ja jak jadę do Polski i kupuję nową kartę SIM na lotnisku to te z Playa omijam szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynając od tyłu. Mam Play, jestem niezadowolony z zasięgu :)

Poczekaj jak będziesz chciał z ich usług zrezygnować :) zobaczysz jakie schody będą ci robić.

Ja właśnie przeżyłem to w tym roku, krótko mówiąc jest to sku..ństwo z ich strony.

a korzystałem tylko z internetu przez prawie 2 lata


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro temat zszedł na play to ja go porownam do ryanair. Tak samo każdy, w tym i ja narzeka na to czy tamto a i tak sie tym lata jesli sie da :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z Play-em na Szczęście nie mam już nic doczynienia


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Playa od roku i sobie chwalę.

Jeśli chodzi o zasięg to tam gdzie ja przebywam i jeżdżę nie mam żadnych problemów a w jednym miejscu mam nawet lepszy zasięg niż miałem w Erze.

Jeżdżę za granicę i z telefonowaniem ani smsami też nie mam problemów.

Kubek, kto jest prezes Play i historia jego pracy kompletnie mnie nie obchodzą, jeśli będzie tak jak mówisz i Play będzie miał gorszą ofertę to przenoszę numer tam gdzie są lepsze warunki.

Teraz w styczniu będę przedłużał umowę i najprawdopodobniej będzie to Play, bo z tego co widzę to konkurencja nie daje nic więcej jeśli chodzi o moje potrzeby.

Żeby nie było niedomówień: nie pracuję w salonie Playa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od lat prepaida Orange i wiem jedno - rozmowy do Playa kosztują mnie bez porównania drożej (79 gr) niż gdziekolwiek indziej (20-29 gr + przeróżne bonusy, np. 9 min. free za 2 min. rozmowy). Dlatego jak nie muszę, to unikam dzwonienia do Play jak ognia-nie lubię sponsorować wygody innych.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, kto jest prezes Play i historia jego pracy kompletnie mnie nie obchodzą, jeśli będzie tak jak mówisz i Play będzie miał gorszą ofertę to przenoszę numer tam gdzie są lepsze warunki.

Prezes play Cię nie interesuje, dokładnie tak samo jak Ty nie interesujesz prezesa Play'a ;)

on ma wykonać konkretną prace, wypracować dla spółki pozycję na rynku po to by ją sprzedać z "całym inwentarzem" tzn razem z Tobą i Twoją umową ;)... a, że Ty będziesz z tego nieszczęśliwy czy szczęśliwy to go... poza tym czas pokaże czy ewentualna sprzedaż będzie korzystna dla klientów Play'a, czy bardziej dla jego akcjonariuszy/właścicieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes play Cię nie interesuje, dokładnie tak samo jak Ty nie interesujesz prezesa Play'a ;)

on ma wykonać konkretną prace, wypracować dla spółki pozycję na rynku po to by ją sprzedać z "całym inwentarzem" tzn razem z Tobą i Twoją umową ;)... a, że Ty będziesz z tego nieszczęśliwy czy szczęśliwy to go... poza tym czas pokaże czy ewentualna sprzedaż będzie korzystna dla klientów Play'a, czy bardziej dla jego akcjonariuszy/właścicieli ;)

no tutaj to jest chyba zbyt daleko posunieta interpretacja co by było... jesli operator zmieni warunki umowy to mozemy od niej odstapić jak to było w przypadku Plusa. Mnie tez nie interesuje ten prezes jak i wiekszosc prezesow bankow, czy operatorow usług od ktorych w jakims tam stopniu jestem zalezny. Wybieram "najlepsza" oferte. Gdzies bedzie lepsza to pojde gdzie indziej bez wzgledu na prezesa, a na dany stan zapisany w umowie.

Moze w koncu ktos wroci do tego comarchowego projektu :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nie przyjmie się, chyba że naprawdę włożą sporą kasę w marketing (TV).

Allegro o tym wie i co chwilę albo reklama leci, albo "program sponsorowany przez portal aukcyjny allegro" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro już nie wie jak wykombinowac zeby jeszcze wiecej kasy spijać z klienta. Mam nadzieje ze dzieki comarchowi pojda w druga strone i obniza cennik.Artykuł

żeby to nie przyniosło odwrotnego efektu :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To robimy offtopa w offtopie to moze zrobimy jakies rozeznanie co to najlepsza oferta? co daja i za ile.

W jukej za 10,50 funtow miesiecznie w sieci o2 bez zadnej zobowiazujacej umowy:

1. Rozmowy po sieci do bolu

2. sms po sieci do bolu

3. 3000 minut na trzy wybrane numery stacjonarne w krajach UE.

4. Jeden wybrany moze do mnie dzwonic na kom po kosztach rozmowy lokalnej.

Z racji ze praktycznie wszyscy w mojej ksiazce rowniez w o2 z podjeciem decyzji co wybrac nie bylo problemow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. 3000 minut na trzy wybrane numery stacjonarne w krajach UE.

respect!

co do smsow w opór i rozmow w sieci to pewnie w 20 zł miesiecznie mozna sie zmiescic kupujac odpowiednie pakiety. Ale te minuty do 3 z UE ... tego nie widzialem jeszcze. bomba!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.