Skocz do zawartości
Waldek

To nie jest reklama dystrybutora!!

Rekomendowane odpowiedzi

Od lat nie zasiedlałem żadnej nowej ryby w swoim zbiorniku.

Około tydzień temu pomyślałem, że może dołożyć do i tak małej obsady rybnej coś nowego, ponieważ o nowych koralowcach mogę zapomnieć z powodu braku miejsca.

Zwróciłem się do Przemka z ReefShop.pl o przysłanie pocztą konduktorską trzech przeze mnie wybranych ryb.

Są to;

1) Macropharyngodon bipartitus

2) Halichoeres chrysus

3) Pseudochelinus hexataenia

Dwie otrzymałem tydzień temu, natomiast Macropharyngodon bipartitus dzisiaj.

Sporo widziałem w życiu, byłem wielokrotnie świadkiem rozpakowywania transportu ryb w hurtowniach, ale w tak dobrej kondycji ( po transporcie) ryby widzę pierwszy raz.

Dwie z nich już po 20-tu minutach od zasiedlenia zaczęły żerować na skałach, natomiast Pseudochelinus hexataenia na drugi dzień.

Chciałem w tym miejscu serdecznie podziękować za dobrej jakości „towar”.

Jestem w pełni zadowolony.

Zawsze sceptycznie i co tu dużo pisać ze stresem zasiedlałem nowe ryby do już istniejącej obsady, w tym przypadku muszę przyznać ryby są po dobrej aklimatyzacji i na tyle silne, że szybko odparły ataki tubylców.

Nie bez znaczenia jest w pełni profesjonalne opakowanie przesyłek. Piszę o tym tylko dlatego, iż bywało z innych sklepów różnie.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jednak odwiedzasz nano-reef :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldku

według mnie trzeba pisać o takich sklepach, gdyż w pełni na to załugują.

W dobie wolnego rynku walczy sie o klienta i dla klienta to dobrze.

Nie można jednak pisać tylko o tych kiepskich sklepach , powinno pokazać sie też te dobre.

Ostatnio równie miło zaskoczył mnie sklep AQVA-LIGHT gdzie wysłano do mnie zamówienie zanim dokonałem przelewu.

Piszcie o waszych doświadczeniach z różnymi sklepami.

Dzięki temu można ułatwić wybór sklepu innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja r?wnie? moge poleci? zakupy w Aqva-Light'cie. Mimo pomy?kowo wys?anej do mnie paczki mam o nich dobre zdanie. Zareagowano natychmiast i z przeprosinami szybko dos?ano do mnie prawid?owy towar. Reklamacja jest dobr? okazj? by sprawdzi? i oceni? sklep.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robiłęm nigdy zakupów w reefshop ani aqua-light ale chwale sobie korale.pl Piotrek wysłał mi skałe 15 kg ale jeszcze kasa do niego nie doszła :)doszła 3 dni po dotarciu skały


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie Przemek z ReefShopu też kiedyś wysłał zwierzęta zanim wpłaciłem kasę i zawsze były zdrowe muszę przyznać ,że teraz oferta tego sklepu nareszcie jest spora i godna pochwały super!!! tak trzymać:):yes:yes


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo... Waldek to specjalny klient , nie wyobrażam sobie aby ktoś kto zna ( a kto nie zana:D) Waldka wysłałą do Niego coś nie najlepszej jakości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do listy zaufanych, może możnaby gdzieś umieścić listę takich sklepów?

pozdrawiam


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacyjne sa sklepy aqva-light i korale.pl. Jeszcze nie kupowa?em ?ywego inwentarza, wi?c nie moge si? wypowiedzie?...

By?bym za stworzeniem takiej listy, ale niestety powi?zania nano-reef'a w reefshop'em i um-um s? cgyba zbyt oczywiste, ?eby taka lista mog?a by? wiarygodna. Nie podwa?am jej "prawdziwo?ci", ale "wiarygodno??" dla innych u?ytkownik?w forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim - to miłe usłyszec tak ciepłe słowa - choć czasem także nie jestesmy nieomylni - ale wyciągamy wnioski na przyszłość.

Niestety znów nie dotrzymałem słowa - nie zrobiłem nic przy forum w ten weekend - ale może mi wybaczycie, jutro piękna dostawa: Hawaje i Malediwy

Pozdrawiam serdecznie

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie sprowadzacie ośmiornic, kiedy dostawa z półwyspu kalifornijskiego? możnaby octopus biaculeatus, ośiornica najpopularniejsza w ameryce in poland niedostępna, a w baniakach nawet się rozmnaża, a ja niczego nie będę chwalił tylko chwalę sobie reefshop z powodu zamieszczanych tam FAKTYCZNYCH zdjęć zwierząt, było jeszcze coś z kamerą ale nie mogę znaleźć linka:( ja niedługo będę namawiał mamę na pierwsze życie, prawdopodobnie ta xenia: http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=XENVKNN836 ta skała z zoanthusami i grzybkami: http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=ACTEVY4S36 i ew. jakiś krab, krewetka ale na razie muszę mamę namówić.. cuda się zdarzają, może mis się uda:)


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi z tą xenią to bym poczekał - myślę że każdy akwarysta (kurcze Warszawa to masz jak w banku) Xenię chętnie odda bo ona naprawdę rośnie bardzo szybko

a co do sklepów to: korale.pl (Piotrze 5% rabaciku :D ), aqva-light.pl (naprawdę profesjonalna obsługa, wszystko załatwione bardzo dobrze), potem ZooFokus (mimo moich wcześniejszych uprzedzeń - jednak w Warszawie nie ma lepszego sklepu - no oprócz korale.pl)

2 pierwsze sklepy wysyłają/dostarczają towar zanim pójdą do nich pieniądze

Raffy: też mam coś takiego co się zamyka jak się poprzeszkadza - ciekawe co to ?? u Ciebie też jest tak obrośnięte glonami wapiennymi że na początku tego wogóle nie zauważyłeś ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w Warszawie taki nadmiar Xenii to może podeślecie cos do grodu Kraka, U nas jakiś pomór xenii. Większość została pożarta lub zginęła tragicznie w skutek nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adrian Piwnicki :

szkoda że nie sprowadzacie ośmiornic, kiedy dostawa z półwyspu kalifornijskiego? możnaby octopus biaculeatus, ośiornica najpopularniejsza w ameryce in poland niedostępna, a w baniakach nawet się rozmnaża

wiesz Adrian, mysle ,ze problem polega na tym ,ze w Ameryce maja blisko rafe i nie maja duzego problemu z dostarczeniem pozywienia dla tych Twoich ulubionych octopusow. moja opinia bazuje co prawda tylko na kilku informacjach znalezionych w necie, ale z tego co widze, to wlasnie jest najwiekszy klopot. mozesz sobie nawet kupic jaja osmiornicy (jedyne $150) i z niej wychodowac sobie mlode, ale co z tego jesli ich nie wykarmisz? dopiero starsze osmiornice udaje sie przestawic na inny pokarm.

moze ktos wie cos wiecej na ten temat? bo jak tak sobie zaczalem czytac w necie to zwierze jest rzeczywiscie neizwykle ciekawe...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AlMastar :

Raffy: też mam coś takiego co się zamyka jak się poprzeszkadza - ciekawe co to ?? u Ciebie też jest tak obrośnięte glonami wapiennymi że na początku tego wogóle nie zauważyłeś ??

tak mam kilka takich zwierzątek dwa są zarośnięte glonami wapiennymi a trzeci siedział 3 dni w jednym miejscu aż przyłapałęm "to coś" na wędrówce chodził po skałkach i chyba gdzies sie przeniusł


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli chodzi o dobre sklepy to polecam (POLECAM!!!)

sklep Atoll-zoo Pawła Szewczaka z Warszawy. Kupowałem tam kilka korali i ocellarisy i wszystko jest w świetnej kondycji. Przy zakupie konkretnego organizmu dostałem informacje o miejscu pochodzenia, dacie sprowadzenia do polski, optymalnych warunkach, żywieniu itp. Naprawde polecam.

Niestety z tego co wiem sklep nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej (ale chyba można się dogadać)

Pozdrawiam!

P.S. Coś co bardzo podoba mi się w tym sklepie to możliwość wyboru mniejszych stwożonek w niższej cenie. Mam na myśli korale miękkie, bo innych jeszcze nie kupowałem.


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również moge polecic korale.pl i aqva-light

z reefshopem tez mialem stycznosc i kondycja zwierzakow byla bardzo dobra (jedyny malutki minus za pewne opoznienia z terminem wysylek, ale tak to nieraz byla) - wiec tez mozna spokojnie tam kupowac


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.