Skocz do zawartości
roberto1

Odpieniacz do nano reef 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar niebawem odpalic na biurku mały zestaw aqaela nano reef 30l i zastanawiam sie nad zmianą oryginalnego filtra który jest w zestawie na ciś takiego z odpieniaczem http://allegro.pl/niagara-skimmer-280-odpieniacz-filtr-kaskadowy-i1880952731.htmlco o tym sądzicie ?


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko zmodyfikowany filterek Hailea SL106. Za taką cenę lepiej kup porządną kaskadę, a nie takie gówienko i zrób sobie odpieniacz ze strzykawek. Wyjdzie taniej i na 100% wydajniej. Zauważcie, że na filmiku jest to nówka - po miesiącu wydajność spadnie minimum o połowę. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nie miałem i było dobrze,potem trafiła się okazja i kupiłem nano Aquaela,ale specjalnej poprawy nie zauważyłem w mojej kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakies alternatywne propozycje zamiast oryginalnego filtra aqaela ?


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakies alternatywne propozycje zamiast oryginalnego filtra aqaela ?

U mnie działał jak traktor, więc wymieniłem go na AquaClear50. Ten drugi jest cichy, ma komorę na wkłady, a przepływ ok. 757 l/h (możesz zawsze dać AC70, ten jest większy, z tym, że jest ok. 40-50% droższy od tego AC50, ja kupiłem AC50 za 99 PLN). Zaletą na pewno jest silnik poza komorą filtra. U mnie FZN-3 powodował rezonans szafki pod akwarium, co mnie irytowało. Tak czy siak oddam go do reklamacji. AC50 ma co prawda metalową ośkę, ale stal na pewno jest dobra. Miałem w słodkiej wodzie AC Mini przez kilka lat, ośka jak nowa. Ktoś mi pisał, że dopóty ośka jest w słonej wodzie, ale bez powietrza, będzie OK. Tak więc po wyjęciu mycie z soli i suszenie, a jak jest w wodzie, nie powinno się nic dziać, bo pewnie stal jest odpowiednia dla stałego kontaktu z wodą.

Szaman


RO+DI, TDS, Koralia Nano 900, AquaClear50, grzałka 50W TetraTEC, sól IO, salimetr JBL, testów na razie brak

Nano Reef 30, 3,5kg LR, 4,5kg LS

Start 20.10.2011 wątek tutaj

szaman.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj instrukcji odpieniacza malusiego zrobionego ze strzykawek przez Tomko. Za grosze i działa!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar niebawem odpalic na biurku mały zestaw aqaela nano reef 30l i zastanawiam sie nad zmianą oryginalnego filtra który jest w zestawie na ciś takiego z odpieniaczem http://allegro.pl/niagara-skimmer-280-odpieniacz-filtr-kaskadowy-i1880952731.htmlco o tym sądzicie ?

Mam i szału nie ma...aczkolwiek zawsze coś tam wywala...tylko przedłużyłem rurkę którą wychodzi piana, na to wyższa pokrywa i dałem odpływ do butelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.