Skocz do zawartości
boogiee

kraby

Rekomendowane odpowiedzi

Którego z glonożernych przyjaciel i byście polecili, żeby był bezproblemowy we współżyciu ze ślimakami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clibanarius tricolor, Paguristes cadenatti, Mitrax - nie widze aby w jakikolwiek sposob dokuczaly slimorom...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze tak:

Kraby fajne zwierzaki, ale generalnie mogą niezłe wkurzać lub narozrabiać:

  • Pustelnik: jak urośnie i zmontuje większy dom to tym domkiem zacznie Ci meblować półki skalne.
    a jak nie jesteś zdecydowany i nie poprzyklejasz korali do skały tylko na podstawkach je masz
    to na bank wszystko powywraca. Zresztą o tym gdzieś na forum był temat.
  • Percnon: rosną spore. Zależy od egzemplarza miałem trzy, każdy po wyrośnięciu rzucał się na mniejsze ryby
    i był agresywny w stosunku do innych krabów.
  • Mitrax: niby ok, kosiara jak sie patrzy. Gdy miałem miekkie i LPS bylo super. Gdy dołorzyłem pare SPS'ów
    co wieczór "parkował" na którymś losowym - w efekcie, korale zestresowane i obdrapane.

Wybór należny i tak do Ciebie :)

P.S

jak pustelnikowi będzie ciasno a masz np: tectusy to krab moze eksmitowac ślimaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Pustelnik: jak urośnie i zmontuje większy dom to tym domkiem zacznie Ci meblować półki skalne.
    a jak nie jesteś zdecydowany i nie poprzyklejasz korali do skały tylko na podstawkach je masz
    to na bank wszystko powywraca. Zresztą o tym gdzieś na forum był temat.

Oba podane przez VDRa pustelniki nie podpadają pod ten czarny scenariusz (z eksmisją tectusów włącznie).

Percnon raczej przegania ryby ze swojego terytorium, podobnie jak krewetka boksująca - ale możliwe, że trafiają się też bardziej "pojechane" egzemplarze ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.