Skocz do zawartości
hubertk

Groteh ABC+M

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj drugi raz dolałem ABC+M i dziś rano super wybarwione, pięknie wybarwione i polipujące montipory, nawet te fragmenty, które jeszcze wczoraj były białe teraz kolorowe. OK pytanie: polecają 10 ml dolewki na każde 100 litrów każdego z preparatów. A może zamiast raz w tygodniu dolewać raz na dwa dni po 2,5 ml? Wtedy w miarę stały byłby poziom tych mikroelementów?

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podawać codziennie ,ale to troche kłopotliwe.Chyba że masz pompki dozujące...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło ABC-M :p Lepiej lać codziennie po 1,5 ml :)

Pozdrawiam

Piotr

PS. ABS jest w samochodzie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sobie dzienne dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Reefmaxa? Max 0,5 ml dziennie, a najlepiej 0,2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Reefmaxa? Max 0,5 ml dziennie, a najlepiej 0,2

seba bo mnie tak te dozowanie zaciekawiło, jeżeli dobrze zrozumiałem:

0,2ml dziennie każdego z specyfików, czy tylko jeden praparta raz na dzień??

czyli w przypadku mojego baniaka 1ml??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a musi być zachowany jakiś odstęp czasowy?, czy można lać jeden za drugim??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna jeden po drugim, jak sa podlaczone np pod pompy dozujace to smigaja caly czas rowno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, mówię o ręcznym dozowaniu :thumbsup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez dozuje moimi ""recznymi pompkami"" :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba25 ile dozujesz tego specyfiku ?. Mamy podobny litraż, pytam z czystej ciekawości ..

Pozdrawiam Robert


300l 120x50x50 , sump,odpieniacz APF 600,obieg Eheim Compact+ 3000,cyrkulacja 2x Hydor Koralia Evolution 4000 JVP-102,oświetlenie 2x hqi 150w i 4 x 54w t5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuje zamiennik :) a leje zelazo 0,2 ml , jod 0,5 ml, stront 0,5 ml, i grotecha witaminy 2ml , oczywiscie na dzien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leoni, kazdego, ja leję strzykawkami w trzech różnych miejscach baniaka, tak na wszelki wypadek :) co do dawek, to musisz patrzeć na korale, innego sposobu nie ma, jak jest ok to kolorki są piękne, wysycone, jak przedawkujesz to raz ze glony, a dwa to kolory ciemnieja dość wyraźnie, korale idą w brąz.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb - czy przedawkowanie ABC+M oznacza taki brązowy meszek? Czy może pojawiają się innego rodzaju glony?

Dozuję u siebie 3*2.5ml/tydzień (na 400 litrów) i zaobserwowałem właśnie taki lekki nalot na niektórych skałach. Zastanawiam się czy to właśnie skutek ABC+M czy czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być brązowy, zielony, w skrajnych przypadkach rownież cyjano, najszybciej widać po zielonym "pyłku" na szybie.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leoni, kazdego, ja leję strzykawkami w trzech różnych miejscach baniaka, tak na wszelki wypadek :) co do dawek, to musisz patrzeć na korale, innego sposobu nie ma, jak jest ok to kolorki są piękne, wysycone, jak przedawkujesz to raz ze glony, a dwa to kolory ciemnieja dość wyraźnie, korale idą w brąz.

Pozdrawiam

seb

ok, dzięki to zacznę może od dawki 0,5 ml żeby nie przedawkować, bo na razie mało mam LPSów więc niema co szaleć:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie oznacza że zaczął się "owczy pęd" Teraz każdy będzie lać ABC czy potrzeba czy nie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Tomek, racja, niesamowite to jest jak się zmieniają mody :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ABC to ja nawet do herbaty teraz juz leje

Dobre, dobre - masz ode mnie plusa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze ze leje zamiennik :lol: :lol: :lol::harhar: :harhar: :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to można akwa beż ABC prowadzić??? ;-)

Zastanawiam się czy skrajne przelanie/przedawkowanie może doprowadzić do utraty tkanki lub "zejścia korala" tak jak przy zeo? Mi się wydaje, że ABC jest "bezpieczne" na tą okoliczność.

Co do kolorków i glonów:

- to ja nie obserwuję przy przelewaniu glonów :) leję dość obficie, jak kiedyś policzyłem przekraczam opisane normy przez Grotecha... lub ledwo się w nie "łapie"

- nie potwierdzam też faktu "ciemnienia" przy przedawkowaniu. U mnie w okresie wakacyjnym się "lunęło" ostro jednego dnia i nic się nie działo... nic nie ciemniało ani nie padło. Poleciało sporo, bo z 1/10 opakowana tego najbardziej chodliwego na jeden raz!

ABC to przez niektórych uważane jest wręcz za magiczny płyn po którym nie ma żadnych widocznych zmian... czy się leje czy się nie leje bez różnicy! ale obecna moda wymaga lania ;) trzeba nadążyć za trendami i liderami ;)

Ciekaw jestem czy jakby "liderzy" napisali posta podpuchę z jakąś kompletnie wymyśloną "metodą" to czy nagle by się nie okazało, że...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.