Skocz do zawartości
hubertk

Groteh ABC+M

Rekomendowane odpowiedzi

Kubek, może nie widzisz ciemnienia bo miałeś ciemne od zawsze?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ABC i M jest jak najbardziej OK ale dawka jaką podaje producent nijak ma się do rzeczywistości, spokojnie można to podzielić przez 5 na początek. Przedawkowanie powoduje brązy i glony. Przy czystej wodzie naprawdę widać jaką rolę odgrywają mikroelementy.

P.S. Świetnie działa jako dodatek do ciast i deserów ;)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja jako kreator tego tematu (nawet się cieszę bo nigdy jeszcze tak wiele osób nie wypowiadało się przy moim temacie:

fakt - kupiłem 2 montipory piękne i one po 2 tygodniach zaczęły mi bieleć masakrycznie, po dolaniu po 10ml każdego jest "eksplozja" kolorów - e k s p l o z j a ! ! !. :) Czyli chyba dobrze im to robi. Jeśli rzeczywiście 10 ml na tydzień to za dużo, dla mnie bomba bo mi starczy na dłużej, a lać tak jak radzicie po 0,5 ml codziennie mam zamiar :)

Jeśli chodzi o sól to mam Instant Ocean i wrażenie, że ta sól jest jakaś słaba, Kh mi lecie na łeb na szyje mimo tego, że w solance jest około 9, u mnie w akwa wczoraj na drugi dzień po podmiance już 6.4, zobaczę co będzie dziś wieczorem.... no chyba, że te montiporki dwie tak pożerają to Kh.

Magnez to samo, mimo, że leje preparat cały czas niski poziom 1290...

Kiedy miałem sól aquamedica wszystko było stabilne jak ta lala.

Reasumując, ABC+M na razie dla mnie bomba :)

ps. a co to jest ten włoski zamemiennik?

h.


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie leje ABC, drogi.

Z mojego doświadczenia, można sobie ładnie w brąz korale dojechać. wiadomo że to kwestia dobrania idealnej dawki, ale to co podaje producent jest nieźle wyjechane. Po przedawkowaniu długo korale jaśnieją. Glon na skale zawsze wyjdzie, wprowadzamy do wody mocną dawkę pierwiastków, chyba że ma się dobrą ekipę glonożerców ).gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ps. a co to jest ten zamemiennik?

h.

na przykład to :)

gallery_8687_1037_19421.jpg

+ plus coś tam jeszcze

pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnT, a gdzie to kupić?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem, ale czego Wy chcecie od tych producentów ?

Co oni mają dostarczac do tych preparatów wzór na zapotrzebowanie mikroelementów ?

Pojemność akwarium x ilość koralowców x objętość każdego z nich podniesiona do kwadratu a to podzielone przez ilość watt nad akwarium = ilość ml/dzień, cholera zapomniałem o czasie oświetlenia!

Grotech podał zapotrzebowanie w zbiorniku bardzo mocno obsadzonym duzymi SPS`ami. To samo tyczy się KZ, a wszyscy sie czepiają iż KZ przegina pałe z dawkami na opakowaniach. Przecież w instrukcji, którą każdy kto kupuje KZ`ta powinien przeczytać jest jak byk napisane iż dawki podane na opakowaniach dotyczą zbiorników bardzo gęsto obrośniętych koralowcami, więc nie dziwne, że jak ktoś kupi pięć ogryzków i zacznie lać chociażby 1/5 to cały misterny plan w pizdu...

Pozdrawiam :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to można jakoś z billingiem mieszać żeby pod jedną pompkę podłączać? Tak mi się na oko widzi że B z chlorkiem wapnia chyba by się bez bólu pomieszało.

Z drugiej strony zastanawiam się czemu A z B nie można mieszać....


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek, może nie widzisz ciemnienia bo miałeś ciemne od zawsze?

Pozdrawiam

seb

a to to można by jedynie zobaczyć na żywo i jeszcze wprawnym okiem czy u mnie brązowo ;) jak dla mnie seriatopory to maja majtkowy róż mocno rozjaśniony ;) monti talerzówka, od Ciebie Seb, ma praktycznie taki kolor jak ja dostałem cholernie jasny prawie w żółty wpadający (jak nie żółty)...

kolega AdrianPotocki brał szczepę to może napisać jaki ona ma kolor (zapewne nie brązowy)...

digitata zazieleniła się ale to nadal nie brąz...

także będę się upierał... ja tam nie widzę by od przedawkowania zbrązowiały... chyba, że nie przedawkowałem jeszcze ABC...

odstawiłem abc już drugi dzień nic nie leję... zobaczę czy "rozjaśnieją"

jeszcze jedno kiedyś przy temacie jaśniejących montipor postanowiłem zrobić eksperyment i wstawić pod samą lampę LED Semarensis i jakoś nie zbielała, a już z 2 tydzień stoi... zbrązowieć też chyba nie chce... pewnie mam jakieś "przeterminowane" to ABC...

@Seb i nie pomyśl sobie, że kwestionuję Twoją wiedzę i zdanie... po prostu przedstawiam swoje obserwacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja jestem, duch święty który wszystkie tajemnice zna i wiedzę tajemną posiadł? No bez jaj :D Jeśli jest tak jak piszesz to pewnie jeszcze nie przelaleś, to dobrze :)

Pozdrawiam

seb

ps. Marcos, masz plusa za tego posta :D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to to można by jedynie zobaczyć na żywo i jeszcze wprawnym okiem czy u mnie brązowo ;) jak dla mnie seriatopory to maja majtkowy róż mocno rozjaśniony ;) monti talerzówka, od Ciebie Seb, ma praktycznie taki kolor jak ja dostałem cholernie jasny prawie w żółty wpadający (jak nie żółty)...

kolega AdrianPotocki brał szczepę to może napisać jaki ona ma kolor (zapewne nie brązowy)...

digitata zazieleniła się ale to nadal nie brąz...

także będę się upierał... ja tam nie widzę by od przedawkowania zbrązowiały... chyba, że nie przedawkowałem jeszcze ABC...

odstawiłem abc już drugi dzień nic nie leję... zobaczę czy "rozjaśnieją"

jeszcze jedno kiedyś przy temacie jaśniejących montipor postanowiłem zrobić eksperyment i wstawić pod samą lampę LED Semarensis i jakoś nie zbielała, a już z 2 tydzień stoi... zbrązowieć też chyba nie chce... pewnie mam jakieś "przeterminowane" to ABC...

@Seb i nie pomyśl sobie, że kwestionuję Twoją wiedzę i zdanie... po prostu przedstawiam swoje obserwacje!

W koralach które podałeś brakuje acropor a z mojego doświadczenia wynika, że to właśnie acropory pierwsze protestują przy przedawkowaniu.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz odstawiłem i mam zamiar tak wytrwać z 2-3 tyg. jak rozjaśnieją to... dam wiarę, że przelewałem!

@guliwer777 mam żółtą od @Peńka ;-) i nie "poleciała" pomimo tego, że z zeovitowego akwa wzięta ;) jasne, że zmieniła kolor z pastelowo żółtego na mocniejszy... ale nie na brązowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek zółta przy przedawkowaniu ABCM zrobi się co najwyżej zielona, nigdy brązowa :) Guliwer ma rację, a już najbardziej to widać na "zwykłych" np. valida, nana, różowa millepora, plana itp.

Pozdrawiam

seb

ps. mam rację Guliwer?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubek zółta przy przedawkowaniu ABCM zrobi się co najwyżej zielona, nigdy brązowa :) Guliwer ma rację, a już najbardziej to widać na "zwykłych" np. valida, nana, różowa millepora, plana itp.

Pozdrawiam

seb

ps. mam rację Guliwer?

Skoro tak piszesz to coś w tym musi być ;) Ogólne określenie że korale idą w brązy nie oznacza, że muszą być brązowe, chodzi o systematyczne ciemnienie tkanki.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dozuję na oko raz mniej raz więcej

MarcosB

Dajcie porządne fotki to zaraz ocenimy kolorki a nie taka jałowa dyskusja. Nie wiem czego sie wszyscy tak boją.

dsc02501re.jpg


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Panowie z całym szacunkiem, ale czego Wy chcecie od tych producentów ?

Co oni mają dostarczac do tych preparatów wzór na zapotrzebowanie mikroelementów ?

Pojemność akwarium x ilość koralowców x objętość każdego z nich podniesiona do kwadratu a to podzielone przez ilość watt nad akwarium = ilość ml/dzień, cholera zapomniałem o czasie oświetlenia!

Grotech podał zapotrzebowanie w zbiorniku bardzo mocno obsadzonym duzymi SPS`ami. To samo tyczy się KZ, a wszyscy sie czepiają iż KZ przegina pałe z dawkami na opakowaniach. Przecież w instrukcji, którą każdy kto kupuje KZ`ta powinien przeczytać jest jak byk napisane iż dawki podane na opakowaniach dotyczą zbiorników bardzo gęsto obrośniętych koralowcami, więc nie dziwne, że jak ktoś kupi pięć ogryzków i zacznie lać chociażby 1/5 to cały misterny plan w pizdu...

Pozdrawiam :smoke:

dokładnie

dlatego ja jadę na tych produktach co podałem dawkach nawet jak lettko przeleje to większej szkody niema - i tak dawki dziele :)

zresztą każdy swój zbiornik obserwuje jak coś podaje i już wie czy mało czy dużo

- chyba że ktoś leje i leje bo tak pisze producent :(

ale jest większe pole manewru z dawkami :)

pozdrawiam AnT

co do kolorków sps - ładnie wychodzą kto był i wydział na żywo to wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozim, fajna fota :) długo masz tą Blasto? Nie wiem czy tylko ja mam takie doświadczenia, ale próbowałem dwa razy i niestety nie udało mi sie utrzymać dlużej niż rok, ani wellshi, ani merletti, podobnie jak Nemenzophyllia turbida, wydaje się jakby powolutku ginęła.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb mam ją od trzech miesięcy więc nie ma co się zbytnio cieszyć, żarłok z niej niesamowity. Wcześniej miałem jeszcze blasto niestety bez powodzenia ale ten koral mnie powala :)

Tu jeszcze inne ujęcie, z resztą wklejałem je w wątku swojego baniaka.

dsc02491re.jpg


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, do tych którzy podpinają ABC do pomp dozujących, czy jakoś ograniczanie dopływ powierza do butelek? czy jest to bez znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.