Skocz do zawartości
roofii1

Przebudowa skał-małe zamieszanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dziś wybuchła rewolucja w moim tanku.Ponieważ przyłapałem centropyge vroliki jak skubała intensywnie calustree,postaniowiłem ją złapać :veryangry: .Powiem tylko,że przeciulane :thumbdown: .Zwinna"małpa"z powodu niej musiałem wyciągać kawałki skały-likwidacja skrytek :smoke: .Skały wkładałem to wiader z uprzednio spuszczoną wodą z akwa.Złapałem ją wkońcu,ale odbiło się to na TOTALNYM PRZEMEBLOWANIU :rambo: .Poukładałem skałę na nowo(nowa aranżacja).Na koniec zauważyłem,że część skalnego życia emigrowała na szyby(np:białe robaczki-bakterie).Jutro miałem w planie podmianę wody(robię co 2 tygonie).Moje pytanie:

-czy wstrzymać się z podmianą(aż wszystko się ustabilizuje)

-czy nie zaczną wyskakiwać jakieś plagi(dojrzewanie od nowa)

Poradzcie


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie po obracałeś skał to nie powinno nic wyskoczyć choć to nie jest pewne, ja jak łapałem modliche i wyjąłem skałę to po kilku dniach gony na tej skale wyskoczyło u mnie tak było, co do podmiany ja bym się chyba wstrzymał.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie się wstrzymam z podmkianą.O ile dni ja przesunąć?


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kilka razy przemeblowania,łącznie z wyjmowaniem całej skały na stół i miałem to szczęście,że nic nie padło i nie było problemu z glonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem kilka razy przemeblowania,łącznie z wyjmowaniem całej skały na stół i miałem to szczęście,że nic nie padło i nie było problemu z glonami.

To co ja mam powiedzieć :)

Kupiłem cała zawartość akwarium 700L zapakowałem stwory w worki z wodą ale skała jechała w workach na "sucho" czyli wilgotna ale nie pod wodą. od wyjęcia ze zbiornika była na powietrzu około 12 godzin. piach z dna był w beczkach, bez płukania trafił do zbiornika wywołując niezłą brunatną błotnistą zawiesinę.(niestety nie miałem jak i czym wypłukać)

Przez 2 dni kubełkowy filtr z wełną poliestrową i gąbkami to filtrował.

Zbiornik wystartował bez zająknięcia. zero glona. SPSy zyją w zasadzie w 100%. tylko jedna acropora żółta nie wytrzymała trudów podroży i straciła 99,99% tkanki pozostawiając goly szkielet, ale poniewaz zostawilem go w baniaku to ponad miesiac po przeprowadzce stwierdzilem ze ok 6-7 polipów żyje i zaczyna odżywać, jest na niej życie i rośnie :)

dla ciekawości mam PO4 okolo 0.16-0.20 ppm(mierzone prawie hanką), NO3 0.000 wiec zacząłem delikatnie dozować NO3- w formie KNO3.

dlatego po swoim doświadczeniu mogę stwierdzić ze przemeblowanie to nie takie straszne wydarzenie w życiu baniaka.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja kilka tygodni temu delikatnie wyjmowałem skały do przebudowy i płukałem je w pojemniku z solanką z całego detrytusu i dopiero potem wracały do baniaka.

Wyszło dino i to na drugi dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

U mnie się obyło bez przygód. Cała skała wyjęta z akwarium, niektóre kawałki nawet były wyszorowane szczotą z glonów.

Potem aquascaping od początku. Woda była przez 24h tak mętna, że nie było widać na 15cm w głąb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak pękło akwarium i przeniosłem wszystko do innego szkiełka, no3 skoczyło na 50. przechodziłem cykl od nowa, diatom , troszke dino, i nitki urosły jak szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc baniak baniakowi nie równy.Przełożę podmianę o tydzień. :coffee:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.