Skocz do zawartości
pawelchgdansk

[ 112 ] Romana 3miasto

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada na wszystkim znane okrzemki z dino. :welcome: Nic strasznego, akwarium jest mlode i jak u kazdego, kiedys dojrzeje.

Adsorber Si zlagodzi skutki. Mam nadzieje, ze masz RO i DI.

Jakas fajna babka do przekopywania piachu tez pomaga. W tej chwili mozesz go recznie mieszac, zeby nie powstala gruba warstwa tego brzydactwa.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tak mieszanej obsady to z cyrkulacją będzie problem... dobra dla miękasów będzie za słaba dla SPS i po części LPS Dobra dla SPS będzie za mocna dla miękkich i LPS'ów... wyjście leży gdzieś pośrodku i pewnym tricku który łatwo zobaczyć na zdjęciach akwariów forumowych z taką mieszaną obsadą... SPS'y trafiają wtedy na szczyty i są wystawione na światło i mają zapewniony duży przepływ wody, a miękkie i LPS'y wciska się na dół i po dziurach

myślę, że możesz śmiało kupić jeszcze przynajmniej jedną pompę taką o przepływie ok 1600 l/h będziesz miał wtedy prawie dla SPS'ów ;) a i jeszcze jedno lepiej kilka mniejszych pomp niż jedna duża! jedną dużą nie uzyskasz optymalnego przepływu wody w całym akwa i będą strefy tzw martwe w których zalegać zaczną resztki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, czy u Ciebie dziś również nie było prądu? Bo u mnie brak prądu trwał może ze dwie godziny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przejściach powstał sump. Oczywiście jeszcze to jest prototyp, trzeba wszystko ustawić/przymocować bo wpada w rezonanse.

Problem mam z odpieniaczem. Po odpaleniu obiegu siadł. Zamiast mleka z bąbli są wielkie pęcherze jakby pracował w słodkiej wodzie. Trwa to już praktycznie dobę. Nic nie pieni. Czy to jest normalne przy takiej zmianie dla systemu ?


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_12259_1897_47352.jpg

gallery_12259_1897_120849.jpg

gallery_12259_1897_258451.jpg

gallery_12259_1897_209168.jpg

Walczę z aparatem. Niestety nie jestem zadowolony do końca ale jest postęp :)

W akwa doszła automatyczna dolewka i dodałem rewizję do pudełka przelewowego. W końcu cisza ! Pierwszy i ostatni raz skorzystałem z pudełka. Estetyka w pokoju pozostawia wiele do życzenia. Funkcjonalność ok. Korzystam z blau 1500.

W akwa widać postęp dojrzewania. Pojawiło się mnóstwo robactwa, niestety w tym i wirki. Glony nitkowate się wycofały. Prawdopodobnie mam problem z Ro+Di ale miernik i wkłady w przyszłym miesiącu.

Widać na monitoporach (mam dwie szczepki) przyrosty. Zoa się dzielą. Wszystko się ładnie pompuje. Gorzej z rybami. Chromisy 3 sztuki wszystko ok. Natomiast niedawno zakupione błazny po tygodniu dostały ospy i zeszły praktycznie z dnia na dzień. Fakt były prosto z dostawy, może się pośpieszyłem. Postanowiłem wstrzymać się z dodawaniem ryb do momentu kiedy przestanę notorycznie pchać łapy do baniaka co na pewno stresuje mieszkańców.

Parametry:

No2 - 0

No3 - 0

KH - 8,9

temp - 25

dens - 1025


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się spieszysz z życiem może to też dobiło trochę błazny ale to moje zdanie, Fajne szkiełko i skałka a ukwiał po prostu kozacki i ładnie się pompuje więc pewnie mu się podoba, powodzenia z dojrzewaniem.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu tygodnia krewecia drugi raz zmieniła wdzianko. Fotka z telefonu.

gallery_12259_1897_484710.jpg


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wyszło aa akwarium wygląda na duuuuuzo wieksze :)


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wyszło aa akwarium wygląda na duuuuuzo wieksze :)

Dokładnie na pierwszym zdjęciu wygląda jak by miało z ok 300l. :p


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek do akwa dołączyli nowi mieszkańcy, a mianowicie ocelaris i magnifica. Co mnie bardzo cieszy błazen z hodowli i już w czwartek znalazł sobie nowe M. Obie rybki po 24h już jadły.

Z innych wydarzeń to na moich oczach niebieskonogi wyciągnął z muszli innego niebieskonogiego (mniejszego) i ukatrupił. Muszle zostawił.

Przestała mi polipować jedna z monti. Przyczyna jeszcze nie ustalona.

gallery_12259_1897_105645.jpg


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.