Skocz do zawartości
Wieczny

Czy to aby na pewno ospa????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam am problem mianowicie moje dwa błazenki wygadają dziwnie nie wiem czy to ospa jest czy coś innego, błazenki pływają u mnie od ponad 2 miesięcy, przyjmują pokarm normalnie tylko trochę się teraz chowają a wcześniej pływały przy przedniej szybie cały czas, inne ryby zero śladów jakiej kol wiek kropki czy innej infekcji, ten osad na ciele błazenków wyskoczył z 1,5-2 tyg temu myślałem że to ospa dla tego zacząłem podawać do pokarmu codziennie sok z wyciśniętego ząbka czosnku i do akwa, w ostatnim miesiącu do mojego baniak dołączyły ryby. żółtek po 3 tyg z dnia na dzień przestał jeść i padł, 3 babki kupiłem wszystkie znikły, doktorek pływa i je normalnie, na wieczną rafe odszedł mi także ślizg bicolor był od 2 miesięcy w akwa wczoraj wieczorem jeszcze pływał i przyjmował pokarm normalnie i bawił się z doktorkiem dziś rano znalazłem go jak krewetki go skubały, do zbiornika jest lane co dzień 10ml fitoplanktonu i było tez lane Ultra Algea-x 10 dawek dino zeszło calutkie.

Parametry dziś mierzone: Testy Saliferta

pH - 8,1

NO2 - 0

NO3 - 25

PO4 - 0,5

KH - 9,9

Zasolenie 1,026

Temp. 24 C

To jest fotka nie udało mi się wyraźniej :/ może widać co nie co.

dscf1186c.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ospa :nuke: ,ja swojego czasu miałem początki ospy i może wszyscy będą polewać ,ale zapodałem tyle czosnku, że z akwarium dawało czosnkiem ,ale pomogło,do pokarmu wyciskałem ,a nawet w sumpie trzymałem parę godz. parę ząbków i nemo wylizało się ,a zaczęło się od pokolca scopasa ,możesz spróbować pozdrawiam i życzę jak najlepszego zakończenia


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kropki drobne i dużo jak mąka czy kropki większe tak ok 1,5 mm

coś to no3 masz wysokie, stosowałeś chemie to też mogło zaburzyć równowagę, a ospa też możliwa

u mnie przez ciągłe w mieszanie w baniaku ryby dostawały pseudo ospy sytuacja się ustabilizowała pseudo ospa zniknęła

ps u mnie pomogło obniżenie zasolenia do 1,023 ale ja mam same miękasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuje dawać więcej czosnku zobaczymy co z tego będzie, to jest nalot raczej taki jakby mąka niż większe kropki, NO3 pewnie dlatego mam takie bo ten bicolor co mi padł to krewetki mi go porwały i niema śladu po nim także został skonsumowany przez mieszkańców zapewne


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej oodinium to jest.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mąka to oodinum niestety dziadostwo trudne do wytępienia czosnek na to nie działa, przeparty miedziowe na to polecają ale nie w głównym akwarium i długo pozostają zarodniki co może prowadzić do ponownego zakażenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego to atakuje błazny tylko?????? inne rybki czyste sa.

a czym to leczyć w osobnym zbiorniku np????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycocid zooleku. Ale leczyć w akwarium kwarantannowym bez podloża i skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U mnie też to wyszło na błaznach zaraz jak przyjechały ze sklepu. Nie wiem czy to było Oodinium czy Brooklynella ale zastosowałem zieleń malachitową i po 2 dniach było po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie stety u mnie w ciągu 2 dni padły prawie wszystkie rybki :/ tylko ocalała mi Hexatenia a ta zieleń w osobnym zbiorniku rozumiem.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Wtedy nie miałem jeszcze korali, ale jakbym miał to pewnie bym w osobnym zrobił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zieleń można w ogólnym zastosować, warunek to brak spsów, niektóre mogą polecieć :(

natomiast mycocit to miedź więc poleci wszytko, łącznie z krewetkami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.