Skocz do zawartości
Gość michalfa

Problem z szafką

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

Witam!

Dzisiaj z nudów postanowiłem przyjrzeć się swojej przyszłej szafce pod akwarium. Znalazłem odpowiednią poziomnicę 1,5 m długości i zacząłem przykładać tu i tam. Okazało się, iż jej blat nie jest do końca powierzchnią płaską. Szafka ta o wymiarze 130x60 ma mniej więcej na środku 1,5 mm ugięcia. Czy stanowi to problem dyskwalifikujący ją z użytku, czy np. położenie odpowiedniej grubości styropianu lub czegoś innego załatwi sprawę?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szafkę 1m jak baniaczek,dałem pod spód karimatę i jak zalałem okazało się,że na środku blat zapadł się tak około 1cm.Mam tak 3 lata,ale nic już nie zmieniam.W następnej szafce na pewno bym zrobił wzmocnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Ja mam szafkę 1m jak baniaczek,dałem pod spód karimatę i jak zalałem okazało się,że na środku blat zapadł się tak około 1cm.Mam tak 3 lata,ale nic już nie zmieniam.W następnej szafce na pewno bym zrobił wzmocnienie.

Rozumiem, że na środku Toje akwarium stoi 1 cm nad blatem już od 3 lat i jest wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle że 1,5 mm to nie problem, szyba też jest plastyczna. Moje baniaki 100x50x60 z szyby 12 stały tylko na dwóch rurkach owiniętych izolacją. Słony zbiornik 850 litrów na szafce z cegieł i blacie z ugięciem ok 1 cm. Myśle że jak podłożysz coś miękkiego to będzie w porządku. Jeszcze nie widziałem używanej szafki która byłaby idealnie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na środku Toje akwarium stoi 1 cm nad blatem już od 3 lat i jest wszystko ok?

Tak.Widziałem też zbiorniki około 1metra,ale niskie gdzie były trzy piętra jedno nad drugim w powietrzu i żadnego podparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie, około 2-3mm ugięcia na środku, dodatkowo lewa strona akwarium ma poziom wody o 5mm niżej niż prawa... na początku się wystraszyłem ale stoi tak już ponad rok i wszystko ok. Dodam, że mam plastikową podstawkę pod akwarium i gąbkę, coś jak karimatę. Na Twoim miejscu bym się nie przejmował. Szkło się trochę nagina, spójrz na przednią szybę od góry (ze środka długości akwa), jak się dobrze przyjrzysz i porównasz z bokami to zobaczysz jak środek wystaje :> U mnie to jest koło 2mm~ przy 80 cm długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.