Skocz do zawartości
Gość kapitan

D-D H2Ocean Pro vs Red Sea Pro vs KZ Best Coral Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

Siemano :)

Skończyła mi się sól i jadę w sobotę po nową. Zlookałem forum i widzę, że u nas rządzi Preis, Kent, TM, a ja musze wybrać spośród tych trzech soli. Używa ktoś, polecacie którąś? Wszystkie są dobre?

Wcześniej używałem tylko TM BA po której wodę mam mętną i glony rosną, oraz Tetry która produkuje żółtą wodę :D Tym razem wolałbym kupić dobrą bo zanim zużyję te 22 kilo to trochę zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz h2o. Zdaniem moim i wielu jedna z obecnie najlepszych soli na rynku :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że każda sól jest dobra,zdarzają się wadliwe partie w każdej firmie a wybór powinien paść na taką,którą potrzebujemy a nie musimy.Kilka wiader TM bio active czy por reef miałem i nie zauważyłem jakichś wad.Od jakiegoś czasu używam IO i przy niej mam sporo glonów których nie powinno być.Coś w tym jest a gdzie prawda to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a kto pwoiedzial , ze glonow nie powinno byc? porzeciez na rafie spsy rosna pomeidzy kepkami glonow, ktore to jedza pokolce. a moze glony nie rosna gdy woda jolowa i problemy z koralami tez przez to moga byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a kto pwoiedzial , ze glonow nie powinno byc? porzeciez na rafie spsy rosna pomeidzy kepkami glonow, ktore to jedza pokolce. a moze glony nie rosna gdy woda jolowa i problemy z koralami tez przez to moga byc?

No,jak by nie było jak niedawno snurkowałem to glonów wśród korali naprawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu H2O? Pod jakim wzgledem? A co ona takiego ma czego nie maja inne?

Bo tez jestem na kupnie nowego wiadra i pierwszy raz zamierzam powtorzyc zakup stawiajac na Red Sea Coral Pro.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Gdzieś pisali, że ma większe poziomy pierwiastków niż Red Sea, ale to się i tak uzupełnia do 'swojego' poziomu więc jest to drugorzędna sprawa. No nic, to poczytam jeszcze i coś muszę wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do H2O ciekawi mnie iż producent podaje na opakowaniu poziom magnezu i potasu co mi się na starcie bardzo podoba, natomiast przecież tej soli nie ma w Polsce. Poprawcie mnie jeżeli się mylę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka jest to (informacje zaslyszane :p) ze sol h2o produkuje sie w bardzo niewielkich partiach. Jazde wiadro wewnatrz ma naklejke z numerem serii. Dzwoniac do producenta mozna uzyskac szczegolowe informacje na temat parametrow tej konkretnej partii, ktora mamy we wiaderku :)

A juz od siebie dodam, ze uzywalem na poczatku roku tej soli, gdy skonczylo sie wiadro zaczalem kupowc na probe male porcje innych soli. Przerobilem 7 rodzajow i nie dawno kupilem duze wiadro h2o :)

Rozpuszcza sie natchmiast, parametry wzorowe i jest to jedyna sol, na ktorej po podmianie korale wygladaja na zadowolone :) kazda inna sol powodowala 1-2 dniowego focha u obsady :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo moge napisac o Red Sea ktora na wiadrze podaje Ca, Kh, Mg, Ph i dokladna gramature ile na litr sypac soli by uzyskac okreslone zasolenie.

Testy to juz formalnosc, smialem sie i nie wierzylem, ale jak napisali tak jest. Kupilem jedeno wiadro, kolega kolejne i jeszcz jedno i jest powtarzalnosc.

W srodku kartka z numerem partii w razie odchylek mozna reklamowac.

Poza tym zawiera bardzo duze ilosci szczepow bakterii ktore sa w stanie przetrwac proces suszenia wody morskiej z ktorej jest uzyskiwana.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Grzegorz :) i za namowa UR probowalem takze RSCP ktora to sol kroluje w brytyjskich rankingach :). Byc moze haczyk tkwi w konkretnie moim akwarium ale zarowno po soli red sea jak i tmba mialem zielenine na szybach przez kilka dni po podmianie oraz masakryczne slinienie sie akropor. Takze zostaje przy h2o :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez jestem na kupnie nowej soli jak narazie jechalem na h2o najpierw duze wiadro i bylem zadowolony, szybko sie rozpuszczala i nie bylo probemow, potem kupilem 6 kg wiadro i juz nie tak hop-siup. Strasznie metna woda podczas mieszania minimum 2 dni mieszania zanim woda sie wyklarowala i nie tylko u mnie taki problem, poza tym magnez zawsze ponad skale przy tescie deltekowskim, a na grzalce i pompie mieszajacej jakis dziwny osad jak kamien. Takze sam teraz jestem pod znakiem zapytania red sea czy kent??

PS. Kapitan gdzie robisz zakupy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

W Seahorse Aquariums kropka com :) Jak siedzisz w Ashbourne w Irlandii to odwiedź stronkę, mają opcję wysyłki w niskiej cenie, wysyłają również życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ilu akwarystów tyle i opini o soli tyle co soli tyle ich wyznawców moje 2500 litrówka chodzi na Reef Crystals i nie chcę innej używałem wielu drogich soli i nie widzę różnicy korale rosną rozwijają się pyzatym znam trzy akwa które pracują na tej soli z takim samym efektem jak u mnie.


akwa 230x180x80x80h 2500 litra w obiegu skała ok 400kg. 2x GIESEMANN 12x54w i 12x80w Royal Exclusiv Bubble King 500 intern i wszystkie zabawki co potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedSea coral pro salt - sól 7kg też jest w wiaderku ? widzę w sklepie w okolicy, może się skuszę na próbę. PS. zna ktoś jej KH ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.