Skocz do zawartości
LUK4344

Zwierzaki z naszych zbiorników na talerzu

Frutti di mare  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym my?lisz?

    • Kocham frutti di mare
      22
    • Próbowa?em, sza?u nie ma
      14
    • Powoli otwieram sie na t? kuchni?
      3
    • Nie jad?em i nie mam zamiaru probowac
      7
    • inne
      1


Rekomendowane odpowiedzi

A mi to możecie pozazdrościć! w belgii owoce morza to tak jak w polsce wieprzowina ,w każdej knajpie, w każdym sklepie,do wyboru do koloru ,mniam,mniam. :yes


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej lubię krewetki królewskie, kupuje zamrożone, w domu na sitko i polewam wrzątkiem,

takie rozmrożenie krewetek jest niedopuszczalne...tracą cały swój smak, aromat i konsystencję...powinny rozmrozić się same, bez żadnego polewania wrzątkiem...mrożone krewetki, które są u nas do kupienia są już gotowane przed mrożeniem i przelanie ich wrzątkiem sprawia, że jemy podeszwę...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie z paleczkami w dloni siedze nad talerzem sushi hand made by moj syn.

Jak juz ktos napisal "zjem wszystko z moza" moze po za : u-botami, pletwonurami itp itd.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znów jestem obrzydliwy,nie umiem zjeść tłustych rzeczy a owoce morza mnie samym widokiem odrzucają.Będąc teraz w Egipcie często tam jadłem spaghetti i jak raz zobaczyłem w nim nogi od kraba to już miałem pozamiatane po obiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiadomie ograniczać sie/znać umiar w jedzeniu i piciu jest zdrowo. Nie probowanie nowych rzeczy jakie oferuje jeszcze ten świat to jednak jakies ograniczenie i duza strata dla czlowieka. Jedno, czy dwa podejscia do owocow morza (zwlaszcza, gdy zle zrobione) o niczym nie swiadczy, ze tego nie lubicie. Jeszcze nie :) Mnie samemu też trudno nauczyc sie wielu codziennych rzeczy. Takiej kukurydzy z puszki czy kolba na parze to chyba w wieku 20 lat polubilem w miare. Takze warto dać sobie szanse na owoce morza w dobrym miejscu :)

P.s. Sushi tez nie od razu mi weszło, dziś kocham! (na poczatku problemem byl sos sojowy i jadlem bez niego wiec mdły smak, ale sos+ wasabi mocno daje w kocioł :D )


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ikei dzisiaj probowalem czerwone raczki - nie polecam :) (po kilku godzinach od gotowania w solonej wodzie kiepsko to smakuje)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, że każde danie z ikrą jeżowców jest bardzo esencjonalne, mocno czuć "morze"

makaron z takim dodatkiem to bardzo prosta, a zarazem wyrafinowana propozycja :)

10484930_541497345977317_2718882868071019370_n.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka z ciekawostek kulinarnych.

Co to jest za ryba ? Jedyne 5 dolarów karaibskich za funt.

IMG 0763

IMG 0762

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak achilles

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Ja ostatnio miałem okazję jeść świeżą skrzydlicę. Coś jak nasz rozgotowany szczupak. Owoce morza pod każdą postacią i w każdej ilości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie paella i zupa marsylianska


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas tegorocznych wakacji bylem w tawernie,w ktorej bylo mozna sobie wybrac cos prosto z baniaka... ...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze Ci panstwo co siedza obok odpieniacza nie wiedza co to jest I co tam w srodku plywa? ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze Ci panstwo co siedza obok odpieniacza nie wiedza co to jest I co tam w srodku plywa? ;)

jak ktoś nie w temacie to mu wcisną że to pokarm dla homarów albo że tam się sól miesza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mule na wszelkie sposoby :)

Będąc w Barcelonie kiedyś trafiłem do knajpy gdzie były tylko i wyłącznie mule - wycena od garnka - a w karcie tak spokojnie ze 30 sposobów gotowania i dodatków.

Polecam: Kraków/Zakładka - krem z muli ;)

Nie podeszły mi natomiast kalmary <paski> smażone podawane jako tapas - jak bym jadł kawałek podeszwy w panierce.

Ryby i inne elementy fauny morskiej w wydaniu japońskim mogą być na wszelkie sposoby :)

A klasyczne śródziemnomorskie frutti di mare traktuję jak zupkę ze śmieciami - zjem jak nie ma nic innego.

podobno langusty są genialne ale u nas o nie strasznie ciężko i trzeba umieć je dobrze obsłużyć

zastanawiają mnie zawsze "świeże" ostrygi w naszych marketach - ile one mają ze świeżością wspólnego po ponoć już po kilku godzinach od połowu to nie nadają się za bardzo do niczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie duze znaczenie ma przyzwyczajenie i tradycja potraw, wychowalem sie w okolicach Bialej Podlaskiej i w poblizu wiekszej wody nie bylo, ryby byly raczej z zamrazalnika a o owocach morza to za mlodziaka niewiele slyszalem

i mimo ze z wiekiem swiadomosc kulinarna wzrosla to za fruti di mare jakos nie szaleje,

ryby spoko ale krewetki, mule czy wszelkiej masci gumowce morskie wole zostawic w spokoju i zjesc schabowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.