Skocz do zawartości
trike3

NJ1200 i problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamontowałem w swoim ReefMax pompkę obiegową NJ1200.

Obieg wody nieporywnawalnie lepszy, po ustawieniu i wepchnięciu trochę Owaty dookoła obudowy pompki nie zauważyłem różnicy między hałasem przy orginalnej pompce, jak i przy nowej.

Problem pojawił się z pienieniem, Tzn teraz leci piana jak szalona i zbiorniczek napełnia się po 20 minutach, jak skręcę na maxa powietrze to przestaje pienić całkowicie, ale jak puszczę troche powietrza to od razu pienidło szaleje.

Co radzicie w tej sytuacji ?? Czy tak ma być, a ja do tej pory nie widziałem prawidłowej pracy, czy coś trzeba poprawić??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nikt nie zna odpowiedzi ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wate umyles pod ciepla woda ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje:

Pierwsza:

Skręć powietrze na minimum, tak by przestało pienić jak szalone ale nie zakręcaj całkowicie.

Odczekaj 2 - 3 godziny i nakarm rybki po około 5min odpieniacz powinien zacząć produkować piane.

Druga:

Masz tyle syfu w wodzie że odpienia i odpieniać będzie przez nawet pół dnia, Jak napełni się kubełek to opróżniaj go i tak z 20 razy jak nie więcej razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedłuż rurkę wylotową (z pianą), odpieniek będzie miał mniejsze skłonności do wylewania,a piana będzie bardziej sucha.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Skręcałem już na maxa, ale jak tylko obrócę o 1/4 obrotu to zaraz zaczyna wariować.

Opcja druga jest niewykluczona, a rurkę dodam :)

Jak zacznę wylewać pojemniki z przelaną wodą i zacznie brakować na poziomie to czym uzupełnić ?? w tej sytuacji chyba solanką ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak ze 20 pojemników wylejesz i uzupełnisz - to podmianka z głowy :-)

a tak najzupełniej poważnie - to właśnie dlatego zdecydowałem się na nowe akwa bo odpieniacz w RM doprowadzał mnie do szału czy też na NJ1200 czy oryginalnej pompie. Pracował jak chciał. Czytałem że ma to związek z odpowiednim poziomem wody w poszczególnych komorach panela.

Poszukaj na forum...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.