Skocz do zawartości
minio_p

Nadszedł czas na mojego ReefMax - a :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

W zeszłą niedzielę odpaliłem moją pierwszą solniczkę (mija więc okrągły tydzień). Została zalana wodą z RO + DI, a następnie zasolona solą IO. Po skałę pojechałem do erybki. Część skały jest z działających zbiorników, a część prosto z frachtu. W sumie 10 kg. Pompa obiegowa i odpieniacz oryginalne. Zastosowałem dwie pompy cyrkulacyjne Koralia Nano Ewolution 1600. Grzałka Aquaela Neoheater 100 W. Z filtra wyrzuciłem biobale i zastosowałem Puringen i Chemipur. Po ułożeniu skały wlałem 1 ampułkę Prodibio. Zacząłem świecenie od 4 godzin na dobę i wydłużam je o 0,5 godzinny przez kolejne dni (świetlówki z zestawu). Piach (Bio-Aktiv Natural White)zamierzam wsypać w przyszłą sobotę. Spadło ze skały trochę brudu. Ze skały nic właściwie nie wylazło oprócz kilku kiełży. Coś na niej kiełkuje, ale nie wiem jeszcze co to.

Ciekawostką jest to że właściwie nic się nie dzieje. Tyle się naczytałem o burzliwym dojrzewaniu, okropnych glonach a u mnie nic :). Woda od zalania krystalicznie czysta, zmętniała tylko po wlaniu bakterii. Dzisiaj przeprowadziłem pierwsze badanie wody, testami, które już posiadam i oto wyniki:

temperatura 25,8

zasolenie 1,022

pH 8

NO2 0

NO3 0,25

KH 12,8

Ok. 10 grudnia planuję wpuścić krewetki i ślimaki. Czy parametry wody nadal się utrzymają mogę wpuścić z bezkręgowcami dwie pierwsze rybki.

Bardzo proszę o uwagi i komentarze. Załączam zdjęcia.

post-12820-0-91896000-1321786409_thumb.jpg

post-12820-0-01898700-1321786473_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu komentować, jak wszystko wzorowo?

Dojrzewanie dopiero przed tobą, bo zwykle z adsorberami trochę wolniej i mniej burzliwie przebiega.

Myślę,że przyda ci sięzdecydowanie automatyczna dolewka- pozwala utrzymać poziom i łatwiej ustawić odpieniacz.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem planuje zakup osmolatora Tunze 3155. Już mnie to ciągłe dolewanie do szału doprowadza, a jak nie doleję na wieczór to spać nie daje. Zamówiłem już akwarium na wodę osmotyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Wetnę się w temat jeśli można ;) Czy nowe Reefmaxy mają poprawione usterki poprzedników? Czyli działające grzałki i nie palące się oświetlenie? Pytam ponieważ rodzice chcą morskie akwarium i myślę o reefmaxie bo jest 'kompaktowy' i nie trzeba ciągnąć żadnych instalacji do sumpa. Zwłaszcza z tym oświetleniem jak jest, bo grzałka to żaden problem kupić inną już pierwszego dnia, ale jakoś nie widzę mojej mamy jak rozbiera obudowę i bawi się w DIY z oświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne ustawienie skaly, podobaja mi sie takie gruzowiska

powodzonka!


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.