Skocz do zawartości
J@cekWro

Białobrody vs Chelmon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem problemu kupiłem sobie Chelmona bo z ostatnim nowym kawałkiem skały pojawił się las aiptasi więc miałem nadzieję że Chelmon się nimi zajmie a przy okazji ja nacieszę oczy piękną rybką ... niestety Białobrody dostał szału. Po wpuszczeniu nowego lokatora zachowuje jak by mu coś odpierniczyło, mam 25 ryb i żadna mu wczesniej nie przeszkadzała. Nigdy nie miałem z nim takich problemów nawet wpuszczając nowe pkolce ale tym razem mimo że Chelmon jest od niego 2 razy mniejszy to po 5 minutach nie miał już ogona :veryangry:

Jak myślicie przejdzie bandycie czy nie ? dałbym mu coś na uspokojenie gdybym wiedział co ale niestety obawiam się że będę musiał Chelmona odstawić do innego zbiornika.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, chełmon nie wytrzymał presji 3-ch pokolców. To dość delikatna ryba. Jesli możesz to przenies na kilka dni agresora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaaa próbowałem ale póki co nie mogę złapać gagatka


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło wyłączone światło na cały dzień, po 24h był spokój.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, tyle że ja swojego chelmona wpuściłem do pulapki na ryby takiej z plexi i przez jakieś trzy dni się białobrody do niego przyzwyczajał. Po otwarciu pułapki chelmon i tak dostał baty ale zniósł to o dziwo dobrze i teraz jest spokój. Zaznacze że mój białobrody to wyjątkowy szatan.


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody odpuścił ale Chelmon siedzi w koncie i się nie rusza ... nie wiem co z tego będzie ale szkoda rybka.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety białobrodego powinno się wpuszczać jako ostatnią rybę, każda wpuszczona po nim właśnie tak będzie prześladowana


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jeśli ktoś chce z powodzeniem chować chelmona to powinien być on pierwszą "większą" rybą w akwarium.

mam przez to na myśli, że na pewno nie powinno być w zbiorniku żadnych pokolców, gdyż chelmony są bardzo wrażliwe na stres

tak samo ich aklimatyzacja nie powinna być zbyt długa, tak aby ograniczyć stres do minimum


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że aby wprowadzić z powodzeniem chetonika do pokolców należałoby jednocześnie wpuścić nowego pokolca, najlepiej większego od pozostałych.


"When the wife gets preoccupied with other things make your move. Never place a new coral, fish or Berghia in the aquarium while anyone is watching and never reveal how much anything costs"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że to nie reguła.

Wpuściłem chelmona do żółtka i hepatusa i żółty przyświrował ze dwa dni a hepatus olał.

Pokolce mam trzy lata a chelmona dwa miesiące.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.