Skocz do zawartości
Snakecharner

Prawo jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Założenie bardzo dobre, tylko problemem będzie pewnie administracyjny bałagan, widzimisię egzaminatora. Czemu puścić za pierwszym razem, jak za każde podejście trzeba płacić?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat niedawno ukończyłem kurs doszkalający dla kierowców tirów, według nowych przepisów. Mówiąc krótko, to jest wyciąganie kasy i tyle, to jest tak, jakby ktoś chciał nauczyć murarza cegły układać na murze, chociaż sam szkolący nigdy cegły na oczy nie widział :wallbash: Trzy dni szkolenia, na którym nie usłyszałem niczego, czego bym nie wiedział...ale 800zł trzeba zapłacić. Okresowe badania lekarskie były zawsze co pare lat, i tak powinno zostać.

Jeśli chodzi o prawa jazdy na osobówki, to powinny być badania lekarskie i kurs weryfikujący co parę lat, to że ktoś nie ma punktów karnych nie znaczy że jest super kierowcą. Znam osoby, które ostatni raz siedziały za kółkiem na egzaminie 25lat temu :wacko: podejrzewam że już nawet nie pamiętają gdzie jest hamulec, a gdzie gaz. Wyłączne z kursu/egzaminu powinny być tylko osoby które pracują zawodowo za kierownicą i potrafią to udokumentować.


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic się nie zmienia co do PJ !!

Staram się być na bieżąco z przepisami drogowymi z racji mojej pracy !! :thumbsup:

Jak zauważyliście link który podałem i przepisy które mają wejść/wchodzą u NAS w kraju jeszcze nie są respektowane od 2007r Zaczynają coś kombinować, ale to jeszcze trochę potrwa

Co do osób starszych posiadających PJ przepisy są bardzo ogólne POLICJA nie ma prawa zatrzymać dokumentu a jedynie wnioskować do STAROSTWA o możliwości skierowania na badania lekarskie i psychomotoryczne daną osobę -- co jak wiadomo nie jest proste Każdy lekarz patrzy na kasę a później na osobę

Nie każdy posiada PJ jak również samochód, liczą się umiejętności i szczęście w kierowaniu na naszych drogach Samochód do szczęścia nie jest on potrzebny jak to pisali inni w tej dyskusji ale czasami konieczny !!! Komunikacja publiczna w kraju również kuleje a to zasłucha nas wszystkich - temat rzeka

Ale wracając do tematu - jeśli coś się zmieni to dam znać Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączne z kursu/egzaminu powinny być tylko osoby które pracują zawodowo za kierownicą i potrafią to udokumentować.

Często pokazują w TV ja ci "Miszczowie" zawodowcy popełniają kardynalne błędy :p gdyż to im zawsze się śpieszy ( do domu lub z transportem na czas )

p.s słowo "Miszczowie" jest specjalnie z błędem :)

Pozdrowienia dla koleżanki od ortografii :thumbup:

@rekin1, domyślam się ze względu na cudzysłów ;)

a za pozdrowienia dziękuję .

Edytowane przez nika (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja jak widzę starego piernika który potrzebuje 20 sekund żeby zorientować się że zapaliło się zielone, a potem jedzie 40km/h bo jego umysł większej prędkości nie jest w stanie ogarnąć i jeszcze każdym manewrem utrudnia jazdę innym kierującym i sprawia zagrożenie, zmienia pas bez sygnalizowania i ogólnie widać że nie panuje nad pojazdem i sytuacją na drodze... to nie jestem za badaniami lekarskimi, ale fabrycznym montowaniem wyrzutni Stingerów w każdym samochodzie :harhar:

Nie ma czegoś takiego że on MUSI mieć dostęp do samochodu. Takie osoby powinny zniknąć z dróg, podobnie jak nastoletni idioci na skuterach, których rząd wpuścił na drogi bez jakichkolwiek egzaminów z teorii. Ostatnio jak byłem w PL patrzę a tu z prawej wyprzedza mnie jakiś głupek na skuterku. Jakbym wtedy skręcał w prawo to bym gościa pozamiatał, kto by się spodziewał że między jego samochodem a krawężnikiem (z prawej) jest skuter i to jeszcze w martwym punkcie?

W Irlandii żeby wsiąść na skuter trzeba iść do ośrodka i zdać tylko egzamin teoretyczny, wtedy można jeździć do 125 pojemności. Po zdaniu praktycznego i dwóch latach praktyki można już kupować Hayabusę ;)

W Polsce sporo jest takich archaicznym praw które trzeba jak najszybciej zaktualizować. Jedni się będą burzyli, drudzy sprzeciwiali, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem samochód POMAGA Ci sprawniej funkcjonować, jakbyś go nie miał, wstawałbyś o te 1,5h wcześniej i jakoś byś żył.

nie mam samochodu ponad rok, nie mam ani 18lat ani 70 i żyję, i nawet mam się dobrze.

Samochód nie jest niezbędny i kropka.

Niezbędne jest powietrze, woda i żywność, ponoć jeszcze światło jest niezbędne.

Co do ostatniego zdania które zacytowałem, to prawie jak z p.Dubienieckim ostatnio - też mu bezprawnie prawo jazdy zabrali lol.gif

Swoją drogą - bać się egzaminu na prawko ? Jakoś te egzaminy pozdawaliśmy ( z tego co widzę na tym forum to PRAWIE wszyscy) to czemu mamy jeszcze raz nie zdać ? Bo pytanka podchwytliwe, albo łuk ma inny promień ?

:welcome:

Oczywiście, że samochód mi pomaga. W takim razie proszę aby pańsstwo swoimi glupimi-socjalistycznymi wymysłami mi w tym zyciu nie przeszkadzało. I tak mnie skubią z ponad połowy dochodów. Chca tylko więcej wyciągnąć.

Ja się egzaminu nie boję. Nie chcę tylko tracic na to swojego czasu i pieniedzy.

Pytasz: Czemu jeszcze raz nie zdać ? Odwróce pytranie -> a czemu jeszcze raz zdawać ? I dlaczego co 15 lat ? Może co 5 lat albo co rok ?

Może dyplomy studiów wyższych też nalezaloby zdawać co kilka lat ? Może lekarze tez powinni tracic uprawnienia co kilka lat ? To samo proawnicy ? Bądźmy konsekwentni. Czepiaja się kierowcow bo wiedzą ze to najlatwiejszy sposob. Jak by ruszyli prawnikow i lekarzy to dopiero podnioslby sie lament.

Jeśli chodzi o obecne pytania na teście to uwierz mi... wiele z nich jest tak skonstruowanych, że poprawne odpowiedzi wcale nie są do konca poprawne. Dlatego ludzie uczą się na pamięć. Akurat troche o tym wiem z racji wykonywanego zawodu. Są takie punkty w PRD (i nie jest ich mało) które nie są jednoznaczne. I wcale się nie dziwie, że ludzie uczą się testow na pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często pokazują w TV ja ci "Miszczowie" zawodowcy popełniają kardynalne błędy :p gdyż to im zawsze się śpieszy ( do domu lub z transportem na czas )

p.s słowo "Miszczowie" jest specjalnie z błędem :)

Pozdrowienia dla koleżanki od ortografii :thumbup:

To że popełniają wykroczenia itp. nie znaczy że nie potrafią prowadzić auta :smoke: Takie wybryki powinny być wyłapywane i karane przez policje!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że popełniają wykroczenia itp. nie znaczy że nie potrafią prowadzić auta :smoke: Takie wybryki powinny być wyłapywane i karane przez policje!

Każdy z nas jest "kierowcą" czy "pieszym" -- w rozumieniu prawa i może w każdej chwili widząc wykroczenie lub przestępstwo drogowe zareagować na nie :harhar:

A dlaczego tego nie robimy ( w większości ludzi) !!! :thumbdown: Bo musimy chodzić po organizacjach społecznych (prokuratura,sądy,policja) i udowadniać, że kierowca to zrobił to i tamto a nie my !!

Kierowcy TIR-ów nie są tacy bezprawni jak nam się wydaje, tylko czasem nie myślą kategoriami nas "malutkich"


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ale po co tu mówić o TIRowcach statystyka wskazuje że wypadki z udziałem TIRa to znikomy procent, a jak przyjrzeć się temu wycinkowi to 9/10 wypadków w których udział bierze TIR jest z winy osobówki.

Ja się tirów nie boję, ale jak widzę golfa albo stare bmw to od razu wiem że mogę spodziewać się wszystkiego. Podobnie jest z kobietami w firmowych samochodach :) z natury mózg kobiety nie jest przystosowany żeby prowadzić pojazd, a już firmowego to się nie szanuje i pruje ile fabryka dała :harhar: Przypomnijmy sobie lata dzieciństwa, wystarczyło dać dziewczynie rower i nieszczęście gwarantowane, a samochód... :harhar:

Dobre przepisy do dziś funkcjonują w UK i niektórych krajach muzułmańskich, kobieta może prowadzić samochód, ale przed nią musi iść jej mąż z flagą ostrzegawczą, serio :D:harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że stereotypami fajnie i łatwo się świat szufladkuje i nie każdy jest w stanie taki schemat przeskoczyć.

Ale żeby jeszcze się tym chwalić? :wallbash:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Myślałem że dzięki licznym emotkom nawet blondynki będą w stanie zorientować się że to żarty. :harhar:

Byłem w błędzie :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

którzy po wyprzedzeniu wszystkiego, co się da i jak się da, znajdują się po paru km... tuż przede mną w tym samym korku lub na tych samych światłach.

Prawo jazdy to nie prawo tylko przywilej, przywilej dla zrównoważonych psychicznie,

Przywilej to coś więcej niż prawo, prawo do posiadania czegoś.

Nie czaruj...

Wole szybkich wariatów niż wolnych dupków którzy marnują mój czas i pieniądze - tych jest ponad bardzo duży %.

No i szybka jazda dostarcza adrenaliny oczywiście w granicach rozsądku.

Koniecznością jest posiadanie dachu nad głową, posiadanie samochodu ową koniecznością nie jest.

To jak żyje 12mln ludzi w Polsce?

A ja myślę ze bez tego i bez tego idzie się pochlastać.

Mają pecha i dobrze im tak, płacą cenę za wrzucenie kupy do urny.

Ja się tirów nie boję, ale jak widzę golfa albo stare bmw to od razu wiem że mogę spodziewać się wszystkiego.

Stare bo:

- bo to są zajebi..te auta i jako jedne z nielicznych potrafią tyle km trzepać.(nowsze auta mogą być w gorszym stanie ale na to nie ma teorii)

-mają dusze.

-to auta z jajami

Jak jest wypadek w bmw to prasa o tym pisze , gdyby było o fiacie byś nie czytał.

Czuje się prześladowany przez ciebie :ouch: a już cie lubiłem :sweat:

Tematem nie ma co przelewać łez przecież ludzie dokonali wyboru - bez paniki :rofl: przecież to oczywiste że życie będzie sporo droższe w 2012 :clap: ja tam rade dam

TomekSZ gadasz nie głupio.

Zdecydowanie zgadzam się z Kapitanem i Radkiem CH.

Dlaczego nikt nie porówna naszych przepisów do tego co mają ludzie na "zachodzie"? Dostał ktoś w Polsce mandat 650 euro za 40 km więcej niż ograniczenie i nie zapięte pasy (Niemcy)? A może 3000 koron za złe parkowanie w Pradze? Równowartość 4500 tys zł za prędkość (Norwegia)??

Pierwsze primo co ma Norwegia i Polska ? co mają niemcy jak nie złoto w piwnicy po dziadku ? Może konkretniej średnią wiekową autek?

Żyjesz w Polsce.

W sprawie pasów powiem ci że to ustrój gorszy od faszyzmu a jest nim socjalizm , ciesz się ze nie każą ci się obrzezać..

Chociaż sporo ludzi czy to polacy to nie wiem wątpię glosowali na szwabską partie więc socjalizm narasta a ludzie pieją z radości.0 logicznego myślenia i wyobraźni :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.