Skocz do zawartości
CNCRob

lampy LED, czy sa cos warte?

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, co sadzicie o tych diodach? gotowe zestawy i widze, ze nie takie drogie jak na anglie przypada... jesli ktoras z nich sie nadaje to ktora wybrac? kawarium okolo 50 litrow. mam juz zainstalowana jedna T5 36W INTERPET DAYLIGHT PLUS w ksztalcie litery U, kupilem ja dawno temu jako dodatkowa do roslinnego ale nie uzylem jej i lezy do dzis (na opakowaniu ma tez przeznaczenie do morskiego), mysle aby dolozyc do niej ktoras z tych diodowych, co o tym myslicie?

http://www.ebay.co.uk/itm/Reef-Blue-460nm-Aquarium-LED-Tube-Bar-Waterproof-300mm-9w-/290631474724?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item43aafc5e24

http://www.ebay.co.uk/itm/Reef-White-Broad-Spectrum-Aquarium-LED-Tube-Bar-Waterproof-300mm-9w-SPS-/290631475464?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item43aafc6108

http://www.ebay.co.uk/itm/Nano-Reef-White-Broad-Spectrum-Aquarium-LED-Tube-Bar-Waterproof-300mm-9w-/290631711121?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item43aafff991

docelowo bedzie to moje pierwsza solniczka wiec pewnie narazie bede mial tam mix wszystkiego zanim gojde do konkretnego wyboru co trzymac.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane że na Cree, chociaż parametry naciągane, od bidy mogą być.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie mam nic zwiazanego z elektronika wiec i parametry nie do konca sa mi zrozumiale wiec wolal bym jakies gotowe swiatelko :) kable potrafie lutowac ale dobrac juz gorzej :) szukalem innych ale w UK ciezko cos trafic a akwarium napewno nie bedzie moim ostatnim aby inwestowal zbyt duze pieniadze. wiec zastanawiam sie czy warto te dokladac i jesli tak to ktora dokladnie czy odpuscic je sobie?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę różnicy, ale mogę być przecież ślepy...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tytulach aukcji sa rozne barwy


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak to ślepota. Ale jaki Ci kolor potrzebny to chyba musisz sam zdecydować.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nie do konca wiem jaki potrzebny i jaki bedzie dobrze wygladal, to moje pierwsze akwarium morkskie, dopiero kompletuje sprzet i chce je dobrze zaczac. pokrywe skleilem z luster, jak ja dokoncze to zamieszcze fotki. mam swietlowke koloru bialego i do niej potrzebuje cos dolozyc.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych świetlówkach nie ma ani jednej diody Cree.

Wystarczy spojrzeć na kształt diod. To typ Rebel/Luxeon(ale tylko kształt - co w środku - nie wiadomo)

Nie wspomnę, że sprzedawca wysilił się na bardzo oryginalną nazwę(Seller information)

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koniecznie niebieskie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych

Przemek co miales na mysli? bo nie zrozumialem odpowiedzi


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to koniecznie niebieskie.

ok dzieki za odpowiedz, wiec uznaje, ze mozna zwrocic uwage na to oswietlenie jako dodatkowe?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, jak widzę, lubimy wyrzucać pieniądxe w błoto?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu lamp w 2009 roku sprowadziliśmy około 300 sztuk.

Do tej pory padło około 70% - z czego ponad 50% w pierwszym roku.

Diody termicznie oddzielone "plastrem" miki od radiatora, głośne wentylatory,

Produkt raczej problematyczny..


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nadazam, ktore odpowiedzi sa do mnie a ktore nie? te moje lampy padaja czy te co zaproponowal kolega Darek1oo???

Darek1oo raczej zbyt duzy koszt za nie aby wkladac do akwarium, ktore moze bede mial rok a kiedys pojdzie na sumpa i nie lubie bawic sie w sprowadzanie rzeczy z innych krajow, chcialbym cos co na miejscu kupie i kiedys w razie potrzeby zareklamuje

nie piszemy posta pod postem w krotkim odstepie czasu, a edytujemy poprzedni.

pozdro luft


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te świetlówki LED z akucji Ebay z pierwszego posta to koło Cree nie leżały. Są na diodach Bridgelux. Olej ciepłym, żółtym płynem, niekoniecznie przegrzanym piwem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te świetlówki LED z akucji Ebay z pierwszego posta to koło Cree nie leżały. Są na diodach Bridgelux. Olej ciepłym, żółtym płynem, niekoniecznie przegrzanym piwem :D

wlasnie dlatego wolalem zapytac aby uslyszec opinie kilku osob, wole wiedziec czy cos jest warte wydanych pieniedzy. ale moze ktos ma inne zdanie? jesli nie to moze ktos wie gdzie zorganizowac sobie normalne niedrogie oswietlenie w anglii?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reklamacją nie ma problemu, może byłaby trochę za mocna ale może się skusisz na trochę większe akwarium.

niestety chwilow nie ma szans na zaden wiekszy zbiornik, miejsce w domu mam ale w przeciagu dwoch lub trzech lat szybkuja sie jedna lub dwie przeprowadzki wiec wole nie narazac wiekszego baniaka na cos takiego a nie moge juz za bardzo bez wody wytrzymac :) w ostatecznym docelowym domu napewno bedzie juz jedno porzedne akwarium


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie ale to paczka miedzy polska-->anglia mnie troche nie bawi, nie wiem czy to dotrze a jesli tak to w jakim stanie :(


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to kicha jest na diodach 10w. Prądu żre a mało światła daje.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wygląda to tak jakby ktoś "spłodził nieszczęśliwego klamora" :yes a teraz go usiłuje opchnąć. Tak a "pierwszy ogień" jak wyglądają białe LEDy 20kK, czy świecą nadal na biało? Moduły 10W zwykle są stosowane jako oświetlenie ogólne czyli mają max. ~6400K a z oddawaniem barw nie muszą aż tak bardzo "uważać". Przy otwarym zawieszanym panelu z całą pewnością elektronika nie powinna być otwarta na oddziaływanie środowiska od strony wnętrza. Cztery małe wentylatorki może i dodają uroku ale czy będą miały odpowiednią wydajność jednocześnie nie hałasując?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.