Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe czy wavebox da rade cię rozbujać :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy pokolec to inmarius nopospolitus. :wallbash:

Gratki Marek.

Powodzonka :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię pomieszczenia minimalistyczne.Planowałem zrobić fotkę ze sprzętem do snurkowania,ale nie chce mi się go wyciągać z pawlacza bo jest zawalony.

59868132f05be175med.jpg

Ale rekin czarnobrody!!! <_< .Wkońcu się doczekałeś

p.s trzeba było zadzwonić też po mnie to bym wsparł duchowo chłopaków :whistle:


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być z maską i rurką zdjecie :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde, ale duży baniak, dopiero teraz to widac.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widze, że po prawo to KODA?

U mnie jak walne po garach to ryby reagują. Uważaj aby baniak nie wpadł w rezonanans. Czego słuchasz na tych głośnikach?


180 l. 2 x JVP-101. Led DIY 90W. LPS, SPS. Całość obecnie (jak jest słońce) napędzana z fotovoltaiki.

60 l. Ocellarisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff,zbiornik zalany na testy kranówką.Dzięki wielkie dla Wojtesa,który cały dzień ze mną walczył przy hydraulice a właściwie to prawie sam wszystko zrobił.Obieg załączony,wszystko szczelne pozostaje wyciszyć w dwóch miejscach szum wody i będzie git.Od jutra zaczynam zalewać wodą RO.Wawebox włączony na próbę i zabujał wodą,ale jest strasznie głośny na razie i musi się dotrzeć.Fotki będą później bo nie mam siły już dziś.Skałka kula się dalej w beczce i jeszcze tam będzie z dwa tygodnie,parametrów ostatnio nie sprawdzałem,ale jeszcze dziś robię 60L w niej podmiany i rano sprawdzę NO3 i PO4.

W czwartek ma być lampa i pompa do odpieniacza od Sebastka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pomału do przodu - super


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięknie ładnie teraz tylko większe M i będzie git! ;) bo rybi będą miały gdzie pływać, a czy domownicy będą mieli gdzie przebywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ... tak trzymaj ... kurde wszyscy stawiaja nowe baniaki .... cos mi swita w glowie chyba :whistle:


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie już szaleć z tymi wielkimi zbiornikami :veryangry: , ja się już sporo czasu męczę z dwusetką i jak dochodzę do końca to wpadam w kompleksy czytając co wyprawiacie :smoke: .

:lol: wstydźcie się Panowie :yes


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyłem,że woda będzie kapać do baniaka 6 dni+do sumpa 1-2 dni.Wydajność wyliczyłem około 110L na dobę.Będzie zalana połowa zbiornika to odpowiednio zasolę i ustawię już skałę.Potem sukcesywnie będę dosypywał soli jak będzie się wlewać RO.

Dzisiejsze parametry w beczce to NO3-0,2 a PO4-0,09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości :whistle: , które elementy będziesz wyciszał ??? może wiedza się niedługo przyda :question:


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam przy spływie za wysoką szybkę i spad wody robi hałas.Wklejone podstawki pod kratkę na watę czy gąbkę są za wysoko o 3-4 cm.Drugi hałas robi przelew przy obiegówce.Jak by tam była szersza komora to woda wolniej by się przelewała a tak tam też jest wodospad.Wolałbym nie dawać żadnych gąbek bo w miarę zanieczyszczenia podniosą poziom wody i odpieniacz będzie szalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie się doczekałeś szkiełka ;), ale jak widać warto było poczekać. Zapowiada się kolejny kapitalny zbiornik na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać fotkę z poklejoną hydrauliką w sumpie ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar zamontuj sobie kamerkę z widokiem na baniak, będzie proście obserwować postęp prac :unworthy:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam ślicznego,to tylko 170 kg szkła,ale dziękuję za doping.Więcej fotek niebawem dodam.

Trochę czekania było,ale jak Gienek prawisz warto było.AM obiecał,że te ostatnie opóźnienia wynikły z wielu przyczyn,min. mrozy.Ktoś mnie zapytał chyba na zlocie co by zmieniło jak bym baniak miał 2 tygodnie wcześniej,odpowiedz nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne to będzie jak się pojawi skała, woda... wtedy większość "zgłupieje" na widok...

doping to sądzę, że wtedy się zacznie i będzie wręcz konieczny!

@inmar teraz post na serio!

można powiedzieć tylko - powodzenia i wytrwałości! wszystko będziesz miał w dużej skali pamiętaj o tym... plagi, problemy... ale na szczęście sukcesy też będą mam nadzieję, że w tej gigant skali i oby ich było jak najwięcej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi dziś Pandora.Próbuję się teraz nią bawić,ale mi to nie idzie.Po podłączeniu świeci jeden moduł led,świetlówki zgaszone.Może ktoś pomoże w na szybko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.