Skocz do zawartości
tomasz

Moja krówka

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko weź tym razem krowę nie boxa, jest sympatyczniejsza i nie rusza rozgwiazd.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa urosła mi do 18 cm licząc rogi i ogon więc szału nie ma. Miałem wtedy 960l czyli na brak miejsca narzekać nie mogła. Miałem ją koło 2-3 lat, nie pamiętam dokładnie. Nie jest niebezpieczna dla innych mieszkańców. Owszem wytnie wszystkie rurkówki, ale te można sobie darować. Wielkim plusem jest to że wykosi wszystkie ślimaki osiadłe. Nic innego z mieszkańców jej nie interesuje, chociaż przy karmieniu z ręki potrafi złapać za palucha.

Jeśli chodzi o "pudełko" jest bardziej upierdliwe - duże gustuje w rozgwiazdach, wężowidłach. Dlatego mam krówkę a nie pudło. A te rozmiary w akwarium to bardziej między bajki wkładam.

Moja krówka nie usuneła żadnego ślimaka jeszcze. Jedynie te które wrzucam jej do schrupania. Rurówki też widuje ale w ciaśniejszych miejscach. Wężowidła też wcina ze smakiem.

Krówki dobrze pływają, moja spokojnie wchodzi w główny nurt.

A reszta zgadza się, je z ręki i gryzie. Można się przestraszyć a większe przetną skóre spokojnie.

Podgryza wszystko co nowe w akwarium, urwała mi kawałek montipory talerzowej nawet :D

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze strat zanotowałem tylko jeżowca piaskowego. Jednego próbowała podgryzać i zszedł niestety. Ale trzy inne śmigają od początku. Może sa za żylaste :thumbup: Czyli mają swoje smaki jak ludzie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne, żeby rozgraniczyć krówki od boxów. Moja krówka była szybsza do żarcia niż żółtek i pseudoanthiasy. W sklepie kiedyś obserwowałem cubicusa i miałem wrażenie, że to mały robocik :D zero zrywów, totalny luz w pływaniu.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno je pomylić :thumbup:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ryba , widzialem ją też bym ją chciał ale... odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aqua-świecie widziałem dzisiaj malutkie L. corunta. No cukiereczek, dosłownie jak kostka do gry. 1x1x1cm.

Kupiłem ! Ale Cubicusa. Pochwale się jak dostanie kolorów.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomasz, dzieki za pamiec bo to ja od Ciebie wtedy kupilem krowke a bylo to ladnych pare lat temu. Jest to ryba bardzo spokojna i wdzieczna. Pieknie "sunie" w wodzie i ma bardzo ciekawe zachowania przy pobieraniu pokarmu. Jak radzi sobie u Ciebie z pradem? U mnie w zbiorniku plywala z dascyllusami, z malym przeplywem wody i duza iloscia glonow caulerpa i mialem wrazenie ,ze w takich warunkach czula sie bardzo dobrze(w naturze jak na pewno wiesz zasiedlaja glownie laki glonow)...dlatego tez ciakawy jestem jak daje rade w glownym zbiorniku gdzie jest dosc silny lub silny prad? Moja po 3 latach przy wielkosci okolo 20cm padla bez zadnych przyczyn zew. Za jakis czas jak bede mogl powrocic w "pelni sil" do hobby na pewno sie pojawi ponownie. Swietne zdjecia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lactoria od Ciebie Tomasz jest na moim avatarze-ukochana ryba :thumbup:

wracajac do tematu gdyby ktos mial jeszcze jakies pytania odnosnie tej ryby chetnie pomoge.

pozdrawiam

m.dochier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem ją w gazecie. Pytałeś jak sobie radzi w dużym prądzie. Nie zauważa go. Doskonale pływa i nie daje się odgonić od żarcia pokolcom. Tylko przy karmieniu z ręki coraz bardziej gryzie. Aha, i wyczyściła zbiornik z xeni :thumbsup:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jakos to mnie wogole nie dziwi ,ze jest pierwsza do jedzenia :) to sa wielkie glodomory. Ciekawi mnie to,ze nie zauwaza wogole wiekszego pradu i plywa normalnie, fajnie dla Ciebie bo masz skarb wsrod SPSow :welcome:

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jakos to mnie wogole nie dziwi ,ze jest pierwsza do jedzenia smile.gif to sa wielkie glodomory. Ciekawi mnie to,ze nie zauwaza wogole wiekszego pradu i plywa normalnie, fajnie dla Ciebie bo masz skarb wsrod SPSow :welcome:

pozdrawiam serdecznie

Moja krówka wczoraj po wygaszeniu "dnia" robiła korkociagi, przewroty na boki i przez głowę, turlała się w srodku toni, a potem grzecznie poszła spać na czyścik. Jest cudna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie trochę temat.

Kupiłem dziś krówke wiedząc że nie daje sobie rady z dużym prądem wody. Niestety nie doczytałem co znaczy silny prąd.

Mam akwarium 150x50x50, jebao rw-8, tunze 6025, obiegowke dct-4000 i biedna odbija się od wszystkiego tzn od prawa do lewa i z powrotem.

W zw z tym, że noc mnie zastała przelozylem ja do kostki kwarantannowej z kaskada, żeby jej się krzywda nie stała (jutro do roboty- nikt jej nie pomoże w razie czego).

Z jakimi poradami wasze krówki się zmagają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.