Skocz do zawartości
inmar

Wnetrza szafek,sump.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wyszło tak że musiałem zrobić drugą szawkę bo się nie zmieściłem do tej pod zbiornikiem, tak więc sprzęt zajmuje więcej miejsca niż sam zbiornik

post-8280-0-31939800-1322774406_thumb.jpg


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ci robił elektrykę??

Sam majstrowałem. Zanim zalałem baniak to minęło duuuużo czasu (można rzucić okiem na mój wątek) więc na spokojnie sobie dłubałem. Aha - żeby nie było - elektrykiem nie jestem. Po prostu bardzo podobny patent miałem w poprzednim zbiorniku tylko wykonanie trochę gorsze. Sama koncepcja sprawdziła się idealnie więc teraz po prostu to powieliłem na ciut większą skalę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek :thumbup: nie ogarniam pytanie o papier toaletowy w szafce :nuke: Ale czy uchwyt musi byc z nierdzewki czy zwykly obleci.

P.S. osobiscie najlepsze do polerowania szyb sa swierszczyki :D

Uuuup ale "skucha" skoro papier toaletowy jest w szafce pod akwarium to gdzie w takim razie sa swierszczyki :)

He he a gdzies Ty tam dojrzal papier toaletowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak w tym kawale z blondynka. otwieram maske, a tu silnika brak :D Za to niezly bajzel jest, a w nim to czego uzywam regularnie. papier również musi być, choć najważniejszy jest obciachowy ręczniczek na podłogę (akurat w praniu :D )

gallery_11089_1427_45946.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuup ale "skucha" skoro papier toaletowy jest w szafce pod akwarium to gdzie w takim razie sa swierszczyki :)

He he a gdzies Ty tam dojrzal papier toaletowy :)

Na ekranie telefonu po lewej stronie nad scierkami z kuchni i niebieska kuweta :harhar:

Dzis jednak juz nanormalnym ekranie zdalem sobie sprawe ze skucha. BTW koledzy za wielkiej wody pooswiecaja cale pomieszczenia na filtrownie a tu prosze, pol metra kwadratowego i wszystkie bajery


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elooo :)

temat jak by cos podupadł :p

jak macie jakieś fotki to zapodajcie tutaj

wiele osób które zakłada baniak lub go powiększa może podpatrzeć jakieś fajne rozwiązania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka nabita i bedzie ciezko cos nowego dodac... B)

ATYWr.jpg

rygOe.jpg

ZsBVt.jpg

xeGWc.jpg

oVAHn.jpg

S5fQx.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani na ciebie jak zwykle mozna liczyc, a uloznie skaly w glownym baniaczku masz wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

stani

zmieniłeś lampę na T5 ?:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyna bez odpieniacza.

post-10464-0-02194500-1322856772_thumb.jpg

1. Algaescrubber

2. Zbiernik 1,5L automatycznej dolewki

3. Automat napełniania podmiany

4. Komora podmiany

5. Automatyczna dolewka

6. Pompa obiegowa 1/2 wydajności na górę reszta bajpasem do sumpa

Pozdrawiam



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłącze do tematu trochę się nazbierało tego pod akwarium post-9037-0-37050000-1322859408_thumb.jpg post-9037-0-06502800-1322859453_thumb.jpg


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, teraz rozumiem pytania na priv :harhar: Tak w ogóle, to nie wiem czy robić foty mojego sumpa, po pierwsze jestem w ciężkim szoku, ile potraficie zmieścić w szafce, ja to mam w kilku różnych miejscach na bagnie :thumbsup:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Tak w ogóle, to nie wiem czy robić foty mojego sumpa, po pierwsze jestem w ciężkim szoku, ile potraficie zmieścić w szafce, ja to mam w kilku różnych miejscach na bagnie :thumbsup:

Pozdrawiam

seb

śmiało seb :welcome:

nie wstydź się :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak wszystko mam pokazać??? To w niedziele dopiero :smoke:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, tak, zmienilem lampe. Na akwarium mozesz zauwazyc na wzmocnieniu poprzecznym koncowke lampki ogrodowej na bat. sloneczne. W dzien sie laduje a wieczorem sama wlacza i to jest moj ksiezyc.  :lol:

Seb, dzieki za info o lampach, w koncu masz z nimi do czynienia na codzien  :welcome:

qba25; ulozenie skaly jest dosyc proste; dwie kolumny (jedna z ceramiki, druga z zywej skaly) i plyta ceramiki na tylnej szybie. Do ceramik, w roznych miejscach, dokleilem nieco zywej skaly. Po roku trudno jest rozroznic co jest co. B)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam,że żadna z szafek w środku nie wygląda jak miała wyglądać a dodatkowe przedłużacze i urządzenia dochodziły sukcesywnie w miarę potrzeb i pomysłów.To jak z budową domu,pierwszy buduje się dla wroga drugi dla przyjaciela a trzeci dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar - ja nie mam ani jednego dodatkowego przedłużacza :-)

Na moje szczęście przewidziałem nadmiar gniazdek i jeszcze kilka zostało wolnych.

Najlepiej rozpisać sobie urządzenia jakie planujemy posiadać i dodać jeszcze z 4-5 gniazdek na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jakos tak biednie :question:

Grzegorz co ty piszesz ,ładnie i skromnie ,a nie na s.... wszystkiego :thumbup:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jakos tak biednie :question:

p1040262w.jpg

p1040242q.jpg

p1040254p.jpg

p1040268a.jpg

p1040267r.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

a co to jest te wirkowate plamki na glonach ? :w00t:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moglem sobie dac rady z eksmisja wirkow wiec dostaly mieszkanie zastepcze. Przynajmniej nie imprezuja w glownym. Z reszta do tego pojemnika nie ingeruje, tam sie dzieje co chce. Pomijajac zooplankton i inne robactwo sa wirki, cyjano, dino, okrzemki, gloniska krzaczaste, aptaisie. Co wam tylko przyjdzie do glowy znajde w tym amlym szambie.

Na poczatku rosly tam same glony, ale natura rzadzi sie swoimi prawami. Kiedy skonczylo sie PO4 i No3 przestalem sie interesowac uprawa malego zieleniaka. Pojemnik zasilany jest z akwarium grawitacjnie, zasda naczyn polaczonych. W bocznej sciance pojemnika srubunek kolanko i splyw do sumpa.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slowem, filtracja wirkowa. Przynajmniej nie potrzeba adsorbera silikatow itp  :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie,pomysłowa półka z tyłu na sprzęt.W mojej szafce będę chciał zmieścić:

1.zbiornik na rozrabianie solanki i będzie musiał chyba mieć z 100L lub więcej

2.sump z odpieniaczem+przegrody na absorbery+dwie pompy obiegowe

3.część szafki może oddzielona od reszty na komputer,pompy dozujące,inne rzeczy elektryczne.

4.miejsce na 10-sięcio litrowe kanistry z ballingiem

5.Miejsce na resztę szpargałów,może jakaś szuflada na drobne rzeczy.

Czy o czymś zapomniałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.