Skocz do zawartości
inmar

Wnetrza szafek,sump.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest do mnie ? Jeśli tak,to myślałem o reaktorze,ale na razie wolę dozowniki,teraz nawet kupiłem nowe z Aqua-Trendu wersję PRO.W nowym akwarium MYŚLĘ,że nie będzie dużo korali,chcę je bardzo przestrzenne,dużo miejsca dla ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest do mnie ? Jeśli tak,to myślałem o reaktorze,ale na razie wolę dozowniki,teraz nawet kupiłem nowe z Aqua-Trendu wersję PRO.W nowym akwarium MYŚLĘ,że nie będzie dużo korali,chcę je bardzo przestrzenne,dużo miejsca dla ryb.

Oki, chciałem się tylko upewnić, że przemyślałeś sprawę.

Przy takim zbiorniku jak korale podrosną to dawki będą spore. Ja zamianę na reaktor uważam za jedną z lepszych rzeczy jakie zrobiłem. Jest bardzo wygodny, niemal bezobsługowy i bardzo tani w eksploatacji.

Pozdrawiam :)


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie już miałem kupować od Biołego reaktor,ale na razie balling.Teraz już leję po 300ml tego i wiem,że to mało opłacalne,ale na Sebowych proszkach idzie trochę zaoszczędzić.W nowym sumpie będzie miejsce na butlę i reaktor,choć nie wiem czy nie wywalić butli gdzieś do przedpokoju bo cykający elektrozawór koło łóżka na pewno nie pomoże zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam ten fajny temat

@Inmar - projekcić nowego wnętrza szafki/bajerów gotowy?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja się pochwalę sumpem :)

gallery_9586_1938_69379.jpg

gallery_9586_1938_3677.jpg

dużo wszystkiego - podzielone na dwie szafki pod jednym 200l akwa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wszystko pięknie tylko gdzie opisy??? fajnie by było wiedziec co to za sprzęt i " co się z czym je"


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja ;)

IMAG0206.jpg

IMAG0205.jpg

IMAG0204.jpg


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnT: co to za pojedyncze kabelki wetknięte w timery po lewej stronie?

@Chodi: z DarkiemB30 jesteście mistrzami Hard-Core'u:) Masakra:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

@AnT: co to za pojedyncze kabelki wetknięte w timery po lewej stronie?

@Chodi: z DarkiemB30 jesteście mistrzami Hard-Core'u:) Masakra:)

dobra dobra :harhar:

zobaczymy jak będzie Twoja wygladała :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek: nie będzie, wcale. Stolarze poszaleli jak widzą co chcę zrobić: albo uciekają tyłem, albo przestają odbierać telefony albo rzucają cenę licząc że ucieknę:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zapomiany, moze ktos sie dorzuci? :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miło ze przypomniałes CNCRob

moja mała szafeczka z równie małym sumpikiem:D troszkę tylko odpieniacz jest zmodyfikowany (pompa atman z igiełką)

post-13093-0-78635100-1361048242_thumb.jpg

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miło ze przypomniałes CNCRob

moja mała szafeczka z równie małym sumpikiem:D troszkę tylko odpieniacz jest zmodyfikowany (pompa atman z igiełką)

Zobacz, ile bys miejsca zyskal wycinajac te zbedne przegrody, co w nich masz i jak tam woda plynie?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie troche nieaktualne, są małe kawałki skały, jest chemipur i wcisnieta wata wymieniana co kilka dni


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to ja tez pokaze moj balagan.

post-13368-0-24345000-1361055741_thumb.jpg


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, że natknąłem się na ten temat, skierowało mnie to do przeróbki wnętrza swej szafki jeszcze przed włożeniem i podpięciem sumpa. Po dołożeniu korytek kablowych, rozdzielni z „esami” i paru gniazdek, jest o niebo lepiej i myślę, że w perspektywie mijającego czasu bardzo pomocne przy utrzymaniu porządku, choć w elektryce.

Całość instalacji postaram się opisać w swoim temacie, za założenie którego jakoś nie mogę się zabrać.

Dołączone miniatury pokazują jak było przed przeróbką, podczas łączenia instalacji i efekt końcowy.

Może, któryś z forumowiczów ma jakiś pomysł co jeszcze może się przydać lub co zmienić to do wtorku mam jeszcze czas na pogrzebanie we wnętrzu.

Pozdrawiam.

Przed przeróbką 1

Przed przeróbką 2

Podczas prac 1

Podczas prac 2

Efekt końcowy 1

Efekt końcowy 2

Efekt końcowy 4

Efekt końcowy 3

Efekt końcowy 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze jaki ladny stelaz ze złota, nie tam nierdzewki, kwasowki i inne pierdoly :)

Jednostka sterująca przyzwoita :)


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem sporo odpieniaczy z czerwonymi rurkami !

Niezla srednia jak na pokazane szafki. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauwazylem sporo odpieniaczy z czerwonymi rurkami !

Niezla srednia jak na pokazane szafki. :thumbup:

Przez czerwone szybciej woda płynie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże troszkę temat, pochwali sie ktoś jeszcze?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.