Skocz do zawartości
Marqo

Grzałka konieczna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie zima , w domu coraz zimniej .... Akwa bez ogrzewania trzyma temp 22-23 stopni . Pakować grzłkę i grzać do 25 czy raczej jest zbędna ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mrozy nie przyszły wiec lepiej sie zabezpieczyć. U mnie bylo podobnie i mam ustawiona temp. na 24 st.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam u mnie nawet w nocy nie spada poniżej 24st


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koszt nie jest duży a może się przydać, miałem 2 lata temu awarię instalacji grzewczej i grzałka się bardzo przydała. Obecnie w nocy czasami też się włączy ale nie codziennie.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dwie grzałki jagera i obie cię właczały pomimo dobrej temperatury w akwa?(jak to wytłumaczyć?) teraz włączam ręcznie co jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dwie grzałki jagera i obie cię właczały pomimo dobrej temperatury w akwa?(jak to wytłumaczyć?) teraz włączam ręcznie co jakiś czas

No właśnie czy grzałki włączały się dlatego, że była dobra temperatura czy też dlatego była dobra temperatura, że się włączały :yes ? Odpowiedź ta z najprostszych jest taka, że grzałki tak mają. W akwarium jest po prostu różny rozkład temperatur a jak grzałak jest dobra/czuła potrafi to wychwycić.

Grzałka jak najbardziej jest potrzebna w akwarium. Nie za duża nie za mała. Taka w sam raz. Przynajmniej zgodnie z moim podejściem, że akwarium ma być tak zabezpieczone by wymagało z mojej strony możliwie małej ingerencji. Jak gdzieś jadę to nie zastanawiam sie co się stanie z akwarium jak mnie nie będzie. To po prostu ma działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie ufam termostatom w grzałkac, więc jeśli bym miał podpiętą to przez jakiś zewnętrzny regulator

np rt-2 lub aqua reef meter kolegi @mufti

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARM'a mam więc nie problem :whistle:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO termostaty w grzałkach nie są złe (chociaż backup nigdy nie zaszkodzi), ale ich wyskalowanie do zupełnie inna kwestia. Nie należy ustawiać tak jak jest na grzałce napisane, tylko ręcznie tak, żeby się włączała kiedy musi. I to wszystko.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mialem juz chyba ze 20 grzalek ktore dzialaly dobrze przez ok 4 miesiace a pozniej cos zawsze z nimi bylo nie tak bo a to nie grzaly wody, a to ja przegrzewaly (tak mialem przy slodkowodnym akwa). mialem grzalki roznych producentow od tych lepszych a skonczywszy na najlepszych z wyswietlaczami ktore temp sygnalizowaly na rozne kolory.

kazda z nich okazala sie porazka po jakims czasie (nie przekraczajac roku pracy).

najlepszym rozwiazaniem okazaly sie grzalki naszej produkcji SKALAR, pracuje od 2 lat i nigdy nic sie z nia nie dzialo wiec uwazam te sa to najlepsze grzalki dostepne na rynku :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w życiu miałem wiele grzałek i tylko jedna się zepsuła w słodkim,była to aquaela,ale była to wadliwa seria i dostałem nową.Generalnie to co szkodzi ją mieć ? Ci Co nie mają to chyba nie z oszczędności ? Jestem zdania,niech se będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawioną temperaturę na 24,5 stopnia i widzę,że grzałka bardzo często mi się załącza.Leży ona przy pompie obiegowej a czujnik jest przy zlocie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kokos – też mam grzałkę SKALAR i powiem tak, grzałka prawie kultowa obecna na rynku od lat sześćdziesiątych.

Przechodziła wiele modyfikacji. Ostatnie modele posiadają nastawny regulator temperatury we wtyczce – piękna sprawa. Są całkowicie zatapialne. Regulują z dokładnością do 0,5 stopnia C.

Jedyną ich wadą jest archaiczny wygląd - bo brak na nich bajerów.

Rozmawiałem z wytwórcą, jest to starszy człowiek i w rozmowie powiedział mi że chce już zakończyć produkcję ze względu na wiek.

Może ich już niedługo zabraknąć w handlu.

Więcej informacji dla zainteresowanych tą sprawą na PW.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na noc wyłączyłem grzałkę i rano było 23 stopnie.Ja myślę,że koledzy,którzy nie używają grzałkę mają stare,grzejące się pompy cyrkulacyjne i obiegowe. :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na noc wyłączyłem grzałkę i rano było 23 stopnie.Ja myślę,że koledzy,którzy nie używają grzałkę mają stare,grzejące się pompy cyrkulacyjne i obiegowe. :rofl:

Czyli masz odpowiedź co się stanie gdy zostanie uszkodzony element grzejny w grzałce. A co do pomp to czy są stare czy nowe grzeją się i wodę. Oczywiście ze wskazaniem na stare gdzie opory ruchu i utrata własności magnetycznych magnesu wirnika robią swoje. Niezbyt często poruszany jest problem dostarczania ciepła do akwarium, szczególnie latem, przez pompy. A jak się temu przyjrzeć to sumując nawet w małym 100L zbiorniku mamy kilkadziesiąt watów w pompach. Rzecz jasna większość energii nie jest marnotrawiona na ciepło ale mało także nie. Na dodatek woda w przeciwieństwie do powietrza nie jest izolatorem ciepła a jego przewodnikiem/akumulatorem. Szczególnie jak porównamy ciepło właściwe powietrza i wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.