Skocz do zawartości
gesco

caulastrea i euphylia brak przyrostów

Rekomendowane odpowiedzi

Byś może ktoś podpowie co może byc nie tak z przyrostem caulastrea i euphylia.

Korale w bardzo dobrej kondycji, mam je od ok5 miesięcy pompują się super.

- Euphylia, nie widzę żeby coś z wody łapała, chciałem coś strzykawką w mordkę zapodać ale nie pobiera w ten sposób pokarmu. Na noc się zwija ale nie chowa do końca tylko wystawia chude polipy na oko 2 cm, w dzień do ok 10 cm każdy polip (2 główki).

- caulastrea, w dzień jakby miało ją rozerwać, w pysk podaję jej co 2-3 dni mrożonki puchnie wtedy jak bombka, w nocy pomarszczony flak dużo mniejsza, nie wystawia polipów (nie jest głodna?)

Oba korale w połowie wysokości akwa, bujają nimi lekko fale pomp.

nie widać przyrostów, w sensie nowych główek ?

Sól IO, akwa ReefMax T5 3x24 miniflotor,15kg LR 9 LS koralia nano 900 i nano 1600.

parametry wody:

NO2 0

NO3 2,5-5 - ciężko określić według skali

CA 450

PH 8

KH 9,6

Mg 1380

Każda sugestia mile widziana.

Pozdrawiam

Paweł


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia wrzuc... najlepiej za dnia i w nocy, caluastree noca powinna sie otworzyc i polipowac - nie jest tez tak napompowana jak za dnia.. jest duzo, mniejsza

euphylia u mnie w nocy sie chowa - w dzien widze jak lapie np. artemie jak karmie ryby.. Jak podawalem strzykawka to widac bylo jak polipy wciagaja pokarm - cos ala ukwial czy duncanopsammia ;)

Po 5 miesiacach z dwoch glowek euphyli mam juz z 7, caluastree ktora mam troche krocej z dwoch juz jest z 4 glowki - ale to nie regula.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia dzień i noc:

post-9147-0-06462100-1323000797_thumb.jpg

post-9147-0-53460300-1323000774_thumb.jpg

post-9147-0-00791100-1323000751_thumb.jpg

post-9147-0-75814000-1323000764_thumb.jpg

post-9147-0-85212700-1323000736_thumb.jpg

post-9147-0-29858600-1323000814_thumb.jpg

post-9147-0-24264700-1323000827_thumb.jpg

Pozdrawiam

Paweł


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być kwestia oświetlenia. Ja swoją mam postawioną ok 10 cm od lustra wody i w ciągu pół roku z 3 główek zrobiło się już osiem. teraz jak się napompuje to wygląda jak piłka :D

p.s ja swojej nic nie podaje do jedzenia :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Po4 ktorego juz najmniejsze ilosci zatrzymuja kacyfikacje?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety testu Po4 nie mam :/

Paweł


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A absorbenta fosforanow uzywasz?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mają za mało światła...caulustrea będzie się mocno pompować jak ma mniej światła...dasz ją wyżej będzie mniej napompowana ale będzie się szybciej dzielić, z euphylią będzie podobnie...i tyle...:)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przestawię je wyżej aby miały więcej światła.

Z chemii nie używam dosłownie nic, poza solą i pokarmami reef pearls i hikari marine s.

Staram się nie ingerować w baniak, a jedyne "wymagające" korale to te dwa LPS, reszta to zoa, clavularia, parazoa, palythoa, xenia, sarco, sinularia i rhodactis.

Pozdrawiam

Paweł


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie euphylie oraz caluastree stoja na dnie i mimo to sie dziela i rosna... PO4 to dosc wazny parametr - w szczegolnosci przy sps/lps -- imho powinienec zaczac od sprawdzenia fosforanow.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło w RM-ie spokojnie wystarcza euphylliom, rosną nawet w ciemniejszych miejscach.

Jeżeli nie lejesz ballinga, używasz soli IO i masz Ca 450, to sprawdź wodę innym testem na wapń. No i kombinuj pomiar PO4.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-22024-1394489752,36_thumb.jpg od dwuch miesiecy mam i nie wiem co sie dzieke z caulastrea bo noe pompuje i jest schowana a parametry w normie. Prosze o rade. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autograf. Bo jej już nie ma to się nie pompuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyrzucaj jej może odżyje

niestety, ale z tego co widzę to z wapiennego szkieletu raczej nic nie odżyje.

A tak przy okazji @Autograf, parametry w normie, tzn. w czyjej normie?


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ale poczekam do maja jak nie odzyje to wywale i kupie nowa. Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ale poczekam do maja jak nie odzyje to wywale i kupie nowa. Dzieki za odpowiedz

Super pomysł, ale jeszcze lepiej będzie jak poczekasz do maja, w tym czasie dużo poczytasz i ustabilizujesz parametry aż będą " w normie" i wtedy kupisz następnego korala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autograf kupuj szybko preparaty GROTECH A,B,C miałem u siebie tak samo i z 3 prawie totalnie martwych głowek jest 10 i sie dalej dzielą

Autorowi tez polecam te preparaty u mnie na drugi dzień było widać znaczną poprawę.

Calustrea widze ładnie wcina wiec cierpliwości a bedzie sie dzielić, moze musi troche podrosnąc szkielet a to trwa sporo czasu.

Co do Euphylii to karm ją delikatnie w dzień przy wyłączonej cyrkulacji (ja jak dam swojej za duzo to wypluwa :))

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 gatunki, furcata i echinulata. Furcata niezależnie od oświetlenia, zawsze jest napompowana jak balonik i namnaża się ekspresowo. W nocy wystawia polipy i tak jak ktoś pisał jest dużo mniejsza. Jednak echinulata jest zupełnie inna w zachowaniu. Na początku bałam się że coś jej nie pasuje bo nie polipowała wcale ani w dzień podczas karmienia ryb ani w nocy. W nocy miałam do tej pory oświetlenie nocne 1% niebieskiego (lampa maxspect razor 16K), okazało się że to dla niej za jasno, polipuje tylko z zupełnej ciemności, więc zrezygnowałam z oświetlenia nocnego...


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat tego oświetlenia nocnego, ja mam dokładnie to samo, szczególnie calaustrea echinulata polipuje tylko w pełnej ciemności.

Jestem ciekaw jak takie oświetlenie wpływa na zdrowie i wzrost lub ewentualny jego brak u korali. Ja skłaniałbym się ku temu ,że korale wolały by w nocy pełną ciemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robny OT ale wydaje mi sie, ze SPS wola ciemno. Jedna z moich acropor( druga jest pierzasta 24h/dobe) ma wyraznie wieksze polipy w ciemnosci niz przy nocnym. Na dole echinulata w ciemnosciach...zdjecie robione telefonem z fleshem wiec brzydkie ale widac o co chodzi:)

...mobilnie

post-22094-1394541974,5_thumb.jpg


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Caulastrea polipuje zaraz po zgaszeniu świateł w akwarium, pomimo że w pomieszczeniu jest jeszcze jasno (zapalona lampa)


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gesco, mam reefmaxa i z mojego doswiadzczenia- mysle ze masz za wysokie PO4. Odnosnie swiatla to moja caulastrea stoi na piasku, a swietlowki maja okolo roku i nie ma problemu ze wzrostem. Jesli nie masz ryb to sproboj karmic raz w tygodniu ale wieksza ilosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autograf kupuj szybko preparaty GROTECH A,B,C miałem u siebie tak samo i z 3 prawie totalnie martwych głowek jest 10 i sie dalej dzielą

Autorowi tez polecam te preparaty u mnie na drugi dzień było widać znaczną poprawę.

Calustrea widze ładnie wcina wiec cierpliwości a bedzie sie dzielić, moze musi troche podrosnąc szkielet a to trwa sporo czasu.

Co do Euphylii to karm ją delikatnie w dzień przy wyłączonej cyrkulacji (ja jak dam swojej za duzo to wypluwa :))

a czy moge zamiast grotecha dac red sea energe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem nie stosowałem, popatrz na składy co w sobie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.