Skocz do zawartości
Gość kapitan

Oszczędzanie żywicy DI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

Zapewne większość z forumowiczów posiadających TDS przepływowy obserwuje nagły wzrost zanieczyszczeń tuż po uruchomieniu filtra i łagodne opadanie w ciągu kolejnych sekund.

Trafiłem na ciekawy filmik na YT gdzie facet mówi o "oczywistej oczywistości" :) jak można w prosty sposób znacznie przedłużyć żywotność naszego złoża DI.

Na czas uruchomienia filtra gdy TDS rośnie odłączamy DI i spuszczamy wodę do ścieku. Gdy TDS już opadnie podłączamy filtr DI.

Niby takie oczywiste, ale jakoś nie zastanowiłem się nigdy nad tym że można tak zrobić. Nie pozostaje nic innego jak kupić trójnik i zaworek oraz założyć dodatkowo między RO a DI.

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za leniwy żeby w takie rzeczy się bawić,robię w kuchni wodę i już nie raz była zalana przez zapomnienie a co dopiero pamiętać o podłączeniu czy odłączeniu żywicy,a chyba koszt zakupu nowego wkładu tez nie jest taki straszny

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zawór, przez jakiś czas leci do ścieku wszystko, z pominięciem DI, potem przekręcam (ręcznie) i leci już przez cały system, jak ktoś ma 5, 10 lub więcej litrów żywicy to chyba warto, a lanie a automatu bezpośrednio po uruchomieniu do baniaka, no nie wiem, ta woda w filtrach po kilku/nastu dniach to syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

a lanie a automatu bezpośrednio po uruchomieniu do baniaka, no nie wiem, ta woda w filtrach po kilku/nastu dniach to syf

leje sie co kilka minut po kilka ml. nie ma czasu sie zasyfic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest zawór, przez jakiś czas leci do ścieku wszystko, z pominięciem DI, potem przekręcam (ręcznie) i leci już przez cały system, jak ktoś ma 5, 10 lub więcej litrów żywicy to chyba warto, a lanie a automatu bezpośrednio po uruchomieniu do baniaka, no nie wiem, ta woda w filtrach po kilku/nastu dniach to syf

Pytam grzecznie "dlaczego" ? jakieś argumenty ?

Mam w domu ro 6 stopniowe do wody spożywczej z mineralizatorem i na trójniku po osmozie żywice DEMI. Zbiornik retencyjny 11 L. Wszystko jest pod ciśnieniem - nie ma dostępu powietrza / światła - dlaczego ma być syf ?

Czy woda w baniakach na stacjach benzynowych z wodą demi które stoją długo to też syf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkrył, to dość kłopotliwe robić to ręcznie za każdym razem.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda 'kisi' się w filtrach, odpadają frakcje tego co miało być zatrzymane w stojącej wodzie, dlatego uważam, że trzeba przelać trochę wody zanim zda się do użytku, chyba, że ktoś wymienia filtry, co tydzień razem z podmianą

co ma woda na stacjach do tematu?

mam:

do domu 6

do baniaka 7 el.

no ale oczywiście to moje skromne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan nie masz obiegu do przeplukiwania membrany?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Obieg do przepłukiwania membrany?

Mam wszystko standardowe, jednym przewodem woda wpływa, drugim wypływa i trzeci ściek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak masz to nic nie musisz kupowc tylko plukaj membrane przed lapaniem wody


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

zrozumialem, ze kapitan nie ma zaworu do plukania. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A ja chyba nie wiem co to jest obieg do płukania membrany :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.