Skocz do zawartości
markus892

Obiektyw do canona

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam canona 600D z kitowym obiektywem,aparat ma służyć głównie do użytku domowego,czyli zdjęcia rodzinne,wakacje no i oczywiście baniaka,głównie chodzi mi o możliwość robienie zdjęć obiektów znajdujących się trochę dalej,nie chciałbym też wydawać góry kasy,znawcą tematu nie jestem,więc nie mam dużych wymagań,znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/obiektyw-sigma-70-300-apo-dg-macro-canon-filtruv-i1968811065.html

czy z takim obiektywem zrobię zdjęcie obiektom trochę dalej i czy można nim robić zdjęcia np w domu,ewentualnie jakieś inne propozycje


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ogniskowa 300 pod cropa x 1,6 da niezle przyblizenie. szklo pewnie warte swej ceny bo duzo nie kosztuje.

klienci fotojokera wybieraja za namowa sigme 18-200 zeby juz nigdy nie zmieniac obiektywu :)

Gratuluje zakupu nowosci! ogladalem wczoraj ten odchylany ekran :) pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie kupiles 600d z kitem ale 18-105 , owszem zestaw drozszy ale obiektyw spoko

co do tej sigmy to fajne szkielko za taka kasiorke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc miałem nadzieję na taką odpowiedź,zastanawia mnie jeszcze dopisek macro,co on oznacza,czy można nim robić zdjęcia macro

@luft:taki ,tylko mniejszy miałem w poprzednim kompakcie canona

podobno można kupić takie za 499pln


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ogniskowa 300 pod cropa x 1,6 da niezle przyblizenie. szklo pewnie warte swej ceny bo duzo nie kosztuje.

nie da zadnego wiekszego przyblizenia... optyka sie przeciez nie zmieni, tylko niestety to co widzialby na 35mm ten obiektyw zostanie obciete o te 1,6 - czyli zostanie cropniete - inaczej mowiac kadr bedzie wezszy o te 1,6 x w stosunku do pelnej klatki.

klienci fotojokera wybieraja za namowa sigme 18-200 zeby juz nigdy nie zmieniac obiektywu :)

jak to mowia - jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego ;)

Niestety nie znam tej sigmy -- tutaj masz jego test:

http://www.optyczne.pl/index.php?test=obiektywu&test_ob=12

Sam uzywam Canona 100-300 USM f4.5-5.6 (5.6 na dlugim koncu).

Jakie zdjecia mozna tym Canonem zrobic ?

http://art.debesciak.net

np.:

MG_0359_2a.jpg

czy

84907_195409.jpg

tudziez:

patrouille.jpg

Wiem, ze nic wielkiego i sporo tam do poprawy w tych zdjeciach ;) bardziej chodzi mi co mozna wycisnac ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da zadnego wiekszego przyblizenia... optyka sie przeciez nie zmieni, tylko niestety to co widzialby na 35mm ten obiektyw zostanie obciete o te 1,6 - czyli zostanie cropniete - inaczej mowiac kadr bedzie wezszy o te 1,6 x w stosunku do pelnej klatki.

dla laika to nie ma zupełnie znaczenia :) liczy sie to co widzi na zdjeciu hehe

@markus892 - zdjecia makro od metra odległości wiec nie bedzie łatwo

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 mmm przy zdjęciach domowych to chyba raczej zbędna ogniskowa :)

nigdy nie używałem sigm zawsze systemowe, uważam, że jeśli canon zrobił puszkę to obiektyw canona będzie z nią najlepiej działał.

zastanów się nad używanym lub nowym Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 nie jest drogi a ma usm, i chyba bardziej przydatną ogniskową.

a osobiście doradziłbym poczekać z zakupem, pożyczyć od kogoś jakąś jasną stałkę i zobaczyć czym się lepiej robi zdjęcia. Ja osobiście preferuje stałki a zoomy to tylko C 16-35 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten obiektyw i Canona 450D. Piszę niestety, bo nie jestem z niego zadowolony.

Przede wszystkim u mnie bez kalibracji obiektywu nie łapie dobrze ostrości (mam frontfocus) i z tego co się dowiadywałem jest to znana "dolegliwość". Kalibrację na szczęście można zrobić w polskim serwisie Sigmy.

Miałem też przez moment możliwość podłączenia kilku obiektywów Canona typu macro, no i efekt był znacznie lepszy.

Tak więc również radzę się zastanowić nad np. używanym obiektywem Canona.


pico rafa 50l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 mmm przy zdjęciach domowych to chyba raczej zbędna ogniskowa :)

Czy ja wiem - portrety wychodza calkiem ok ;P Fajny bokeh :) No i mozna robic ze znacznej odleglosci ;)

IMG_1990.jpg?1111741577

dla laika to nie ma zupełnie znaczenia :) liczy sie to co widzi na zdjeciu hehe

no ale na zdjeciu przeciez tez nie bedzie mial powiekszenia... bedzie mial dokladnie taka sama wielkosc jak w przypadku 35mm. Tylko na 35mm z boku jeszcze bedzie wiecej tego co bylo do okola.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz 18-55 to za 1000 zł jakiegos olbrzymiego postępu w jakosci nieosiągniesz. Kup c50 1,4 i na początek super uzupełnienie do kita.

http://www.canon-board.info poszperaj w galeriach a zobaczysz że i kitem można zrobis super foty.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

ja się nie znam na tym wszystkim ale dobry kolega doradził mi kupno obiektywu pod moje potrzeby - canon ef-s 17-55 f/2.8 is usm. Jestem z niego bardzo zadowolony, nie jest to tele, robię dużo zdjęć rodzinnych, w pomieszczeniach i do tego nadaję się idealnie. W baniaku tuż potrafi swoje wypracować ale na zdjęcie tyłu szyby ze szczegółem okrzemki nie ma co liczyć ;) - do tego kupiłem typowe macro ale chyba nie potrafię go obsłużyć no.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zrobiliście mi mętlik w głowie,nie znam się na zawiłościach technicznych związanych z obiektywami,do zdjęci rodzinnych jak dla mnie wystarcza kitowy,potrzebuję coś do robienia zdjęć w plenerze z większych odległości,czytałem o dużych problemach z af-em tych obiektywów no i ta kalibracja jak pisze @lami,może macie jakąś alternatywę w podobnej cenie


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupilem sobie pierwszy aparat to drugim obiektywem bylo 500mm/8 - bo chciałem... no właśnie co :) ? fajnie wybrac sie do sklepu np fotojoker i pomacac, podpiac sobie rozne szkielka i popstrykac zeby widziec na zywo a nie w teorii jaki zakres maja te szkla, potem wyszukac cos bardziej precyzyjnie. nie mam czasu teraz. moze wieczorem cos wiecej napisze :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Natan,wcześniej miałem kompakt canona z zoomem x12 i mogłem zrobić zdjęcie cudnego uśmiechu mojej córci gdy znajdowała się ze 20m ode mnie,o to mniej więcej chodzi,jestem zwykłym amatorem i nie mam dużych wymagań :)


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem w foto jokerze i faktycznie z sigmą jest loteria ,można trafić na obiektyw,który będzie ostrzył bez strojenia,ale trzeba mieć dużo szczęścia,może jednak coś z canona np.http://www.ceneo.pl/875045

a może lepiej to

http://allegro.pl/tamron-70-300-canon-5d-7d-60d-50d-40d-600d-550d-i1960011082.html


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnikowo bardzo:

sigma ma szybki AF ale czesto niecelny

tamron celny ale wolny i głośniejszy

z tej półki cenowej miałem przed laty to co VDR Canon 75-300/3.5-5.6 i bylem bardzo zadowolony lista na allegro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy,że zdecyduję się na canona,teraz pytanie ze stabilizację czy bez,może ktoś łopatologicznie przedstawić różnicę i czy jest duża różnica,czy warto amatorowi dopłacać za stabilizację


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega tutaj chce tanio :) tanio bez stabilizacji, ktora wiadomo do czego jest (koryguje poruszenie dłoni w trakcie robienia zdjecia). im wieksza lufa, przyblizenie tym łatwiej poruszyc. ale to jest lekki obiektyw, trzeba tylko nauczyc sie strzelac fotki. na powazniejsze szkla moze przyjdzie kiedys czas.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba faktycznie spróbuję tego obiektywu,może kiedyś coś lepszego,może ktoś ma i może coś podpowiedzieć


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanwiałeś się nad tym Canon EF-S 17-85 mm f/4-5.6 IS USM ?

Sam mam ten obiektyw i uważam że nadaje się na każdą okazję :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko szkoda dublować zakresu ogniskowych skoro budzet został prawie wyczerpany :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie , niech sobie kupi teraz jakies tele , a jak ogarnie aparat i bedzie mial kasiorke to dokupi jakas stalke z dobrym swiatlem i ew zmieni kiedys kita na np 17-50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.