Skocz do zawartości
enigma17

Czym najlepiej wypolerować plastik...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, czym najskuteczniej i najprościej usunąć zmatowienie powstałe na plastikowej osłonie oświetlenia...?

Tracę trochę oświetlenia przez to więc muszę coś z tym zrobić...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papier wodny 3000 albo drobniejszy na mokro + pasta polerska i dużo cierpliwości, polecam narzędzia typu Dremel byle z regulacja obrotów.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować "na pastę do zębów" delikatnie polerując ruchami okrężnymi ale najpierw zrób test na takiej samej powierzchni na skrawku niepotrzebnego materiału bo może zmatowieć jeszcze bardziej, kiedyś wypolerowałem szybkę ochronną od oscyloskopu pastą polerską do lakieru samochodu i to raczej bym rekomendował zamiast pasty do zębów, ale jak wcześniej pisałem zrób test na jakimś kawałku niepotrzebnego materiału, żeby nie było jeszcze gorzej. Użyj do tego miękkiej bawełnianej ścierki.

Pozdrawiam,

Michał (suchy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach budowlanych (widziałem na 100% w Leroy Marlin) mają małe "szybki" z akrylu 2mm o wymiarach 25 cm (chyba) na 50cm po ok. 7zł, jeśli ten wymiar cię urządza to może warto wymienić na nową - cena zachęca :). Pozdr.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji "zestawu" nie mam możliwości wymiany na nową...pozostaje więc próba czyszczenia/polerki...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam super sposób ,

Postaw większe akwarium bez szybki z plastiku harhar.gif


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Snake Ty zawsze człowieka pocieszysz:P


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasta tempo bez wosku lub pasta brill lekkoscienra na poczatek udaj sie do sklepu lakierniczego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Ostatnio oglądałem fotki z jakiegoś wątku na forum moto a propo regeneracji lamp. Było napisane, żeby najpierw powierzchnię potraktować trzeba różnymi papierami powiedzmy dla przykładu: 1800/2000/2500 na mokro. Po takiej obróbce powierzchnia zmatowieje jeszcze bardziej, wtedy bierzemy pastę i filcową tarczę do polerki. Montujemy na czymś co ma regularcję obrotów. I jedziemy ale nie za szybko, żeby nie stopić plastiku! Lampy wyglądały jak nowe po takim zabiegu.

Jak sądzę nie będzie problemu, żeby zrobić to na każdym rodzaju plastikowej, akrylowej osłony, klosza itp itd.

PS. Parę osób polecało pastę tempo do polerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka napewno jest z pexi są specjalne pasty do polerki z plexi i acrylu poszukaj w google pozdrawiam

Spokojnie usuniesz mat i drobne rysy


moje aukcje: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5553339 250L+sump 100L 25kg skały,cyrkulacja 4 kilo,obieg aquabee 2000/1,o?wietlenie 4x39(2x10000k,2xactynic),odpieniacz midiflotor na pompce tetra ap300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie polerowałem plastiku:D ale myślę że Najlepiej to papierem 3000 plus przypalić filcem Z pastą polerską, jesli nie posiadasz to wi8zyta w zakładzie kamieniarskim, a masz ich na śląąsku kilka:d


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a propo w biurze reklamy nie powinni wziac wiecej niz 10 plnow za kawalek pleksi czy poliweglanu ..(kolezanka co ma biuro mi podpowiedziala;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą starą i sprawdzona metodą polerowania plastiku jest na "mokro".

Polerowałem tak lampy do samochodów w których "czas" dał o sobie znać. po zabiegu wygadały jak nowe.

Papier ścierny do polerowania lakierów samochodowych tzw "papier wodny"

Gradacja od 700 do góry... i mniejsza różnica w następnym papierze tym lepsze efekty.

kończysz polerowanie przy papierze o gradacji 2500 i potem pasta polerska i tez na mokro i kulistymi ruchami. Możesz próbować papierami 3000, 4000, 5000.... do 8000 tylko takich papierów od 4000 do 8000 w Polsce już nie kupisz. ja zamawiałem na zagranicznych stronach. Z gradacją 3000 już jest kłopot.

ogólnie polecam gradację 800>1200>1500>1800>2500 Efekt.. materiał wyglądać będzie jak nowy. ;]

A... bym zapomniał, nie rób tego jakimiś szlifierkami, gwarantuje Ci jak masz nie wprawioną rękę to spalisz materiał roboczy.

Do dzieła..

IMHO daje rękę uciąć że się nie opłaca... Zakres prac do kosztów nowego kawałka jest nie adekwatny... ale rób.. zawsze jakieś zdobyte doświadczenie.

Nie TEMPO !!!!!!

tempo jest dobre na bazar... po kontakcie z wodą gdy nie wypolerujesz ponownie będzie widać osad z pasty. Jeśli juz to 3G.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem tak porysowaną płytę, że laser z komputera nie czytał jej wcale. Wyszorowałem ją pastą do zębów/tempem i zaczęło częściowo odtwarzać. Później tempem/pastą do zębów i czytało wszystko. Tylko nie pamiętam kolejności zabiegów czy pierwsza była pasta, czy tempo. Pajęczynka na płycie została tylko drobniejsza.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to kolega powtórzył wszystko co było do tej pory w wątku. Tylko, że z dwuipółletnim opóźnieniem.

:D


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie dobrze tydzien nie zaczal, a tu takie wykopaliska :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONAX Politura działa - się sprawdza bardzo dobrze

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieraz warto takie wykopaliska pielęgnować sam stanąłem na wysokości zadania i muszę wypolerować i dobrze że takie posty nie znikają


. a7f3bc6eb415c27ad9e2273b9a6081abu678a604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie enigma17 tylko czekał od grudnia 2011 na Wasze odpowiedzi i już dzięki Wam dzisiaj poleruje plastik aż miło i iskry lecą.

Nie ma to jak wytargać jakieś zagadnienie, coś co dotyczy bieżącej sytuacji lata temu i nagle parę lat później znaleźć banalną odpowiedz na zadane pytanie bo zmieniło się wiele wkoło i to co pozwalało zadawać logiczne pytania nagle stało się banałem na który nie warto odpowiadać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.