Skocz do zawartości
cromags

Moj baniak 360 L

Rekomendowane odpowiedzi

W razie czego można jeszcze zamontować na kominie. To, na ten moment, jest tym mniejszym zmartwieniem. Zmiana jednego z wylotów na rewizję nie zabierze na szczęście dużo pracy.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, do Darka będę pisał, lecę lampę skracać.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Dzięki, do Darka będę pisał, lecę lampę skracać.

Byłem, widziałem, porozmawialiśmy

cromags do dzieła, dasz radę :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi :clap: , my też wczoraj telefonicznie pogadaliśmy .

Pewnie że da radę :thumbup:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za Waszą pomoc, mam nadzieję, że radę dam. Dziś byłem w acroporze i też się nasłuchałem... w każdym razie baniaka nie zmieniam i przerabiam jak tylko można by było w porządalu. Nowa pompa już zakupiona, teraz lampa...


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Andrzeju, coś co na początku wydaje się być czarną magią..... z czasem jaśnieje, będzie OK zobaczysz :thumbup:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, masz rację oczywiście, tak jest w większości spraw. W każdym razie czeka mnie trochę zmian, nasłuchałem się różnych opinii, Darek bardzo dużo mi objaśnił i mam pogląd. Teraz muszę jeszcze lampę dobrać i mam zgryz, ale chyba posłucham Ciebie i jednak LED szarpnę.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja nie namawiam na LEDY na siłę, tylko tamto co chciałeś to..... staroć. Idź w T5 albo nowe ledy. A które... to już sam zdecyduj - namiary na producentów masz.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, w razie czego będę pytał jeszcze, gdyż kto pyta ... ;) W każdym razie trochę przystopuję, bo jak Darek mówi, w morszczyźnie pośpiech nie jest wskazany :D


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Rafał, w razie czego będę pytał jeszcze, gdyż kto pyta ... ;) W każdym razie trochę przystopuję, bo jak Darek mówi, w morszczyźnie pośpiech nie jest wskazany :D

słuchałeś to dobrze :thumbsup:

zostaw to wszystko tak jak jest, spędź święta z rodziną a po świętach do dzieła :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w morszczyźnie nadgorliwość gorsza od sr....ki, także najedz, napij się i po świętach.... stawiasz kawę w WWie :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja , przyda się ale sporo mniejszych baniaczków jedzie bez niej i powodzi nigdy na forum nie opisywali , daj wyższy grzebień żeby nic zbędnego nie przeleciało i od święta zajrzyj,kiedyś zawsze możesz zmienić hydraulikę na nową bo jak już baniak założyłeś to co zrobić.

Brak rewizji nie wpływa na stan baniaka tylko twojej podłogi w najgorszym scenariuszu.Niektórzy już w wakacje myślą jakie buty założą.

Szkoda że powrót nie zrobiłeś w innym miejscu wtedy mógłbyś coś zmajstrować a w przyszłości polecam zlecać zamówienia i słuchać rad w dobrych sklepach morskich.

Zagospodarowanie ? sump ma pełnić funkcje jak zagospodarujesz to twoja sprawa indywidualna.

Ważne jest to co będzie w baniaku ale wiadomo zawsze ktoś musi się wypłakać przed kompem a wiele baniaków ma rewizje,jest wąskie i na jedno kopyto , nie jeden aktywny znawca ma gorsze akwarium niż sprzęt więc działaj i zaskocz.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rewizję zrobiłem :) sam, po prostu jeden powrót zaadoptowałem jako rewizję, rurę obciąłem z jednej i drugiej strony, pokleiłem i jest, może nie taka jaką Darek wskazywał ale bliska tego. Pompę również wymieniłem, teraz mam New-Jet 4500 i o niebo lepiej, tamta hałasowała na potęgę a tej prawie nie słychać. Z uwagi na brak jeszcze oświetlenia cykl powoli się turla, pojawiają się tylko sporadycznie czerwone plamy. Do Świąt już raczej nic nie wykombinuję, może wbuduję jakieś półki wewnątrz i uporządkuję kable. Pozdrawiam


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

projekt chyba umarl.....gdzie nowe szklo ? gdzie foty ? :harhar:

nic nie umarło, wszystko żyje i ma się dobrze :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.