Skocz do zawartości
kaspy

Red Dragon jako pompa obiegowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Może dla niektórych to oczywista oczywistość ale ja tej pompy nie widziałem inaczej jak na miniaturowym obrazku na witrynie sklepu internetowego. Czy ktoś z was używa Red Dragona zanurzonego w komorze sumpa jako pompy obiegowej? W jaki sposób rozwiać kwestię podawania wody - czy są jakieś sitka do zamontowania na wlot? Czy RD3500 ma jakąkolwiek elektronikę która zadba o wyłączenie w przypadku przeciążenia, itp? Czy dołączone są jakieś nóżki lub przyssawki do ustawienia jej w sumpie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla niektórych to oczywista oczywistość dla niektórych ale ja tej pompy nie widziałem inaczej jak na miniaturowym obrazku na witrynie sklepu internetowego. Czy ktoś z was używa Red Dragona zanurzonego w komorze sumpa jako pompy obiegowej? W jaki sposób rozwiać kwestię podawania wody - czy są jakieś sitka do zamontowania na wlot? Czy RD3500 ma jakąkolwiek elektronikę która zadba o wyłączenie w przypadku przeciążenia, itp? Czy dołączone są jakieś nóżki lub przyssawki do ustawienia jej w sumpie?

Pompa może pracować zanurzona. Sitka nie trzeba dawać. Pompa na gumowe/silikonowe nóżki.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracuje RD6500 już 5 lat :thumbsup: . Na wlocie zamontowałem kosz ssawny GF, generalnie jest zbędny ale zabezpieczeń nigdy nie za wiele. Chyba czas aby ją odkamienić :lol: dotychczas tylko czyściłem za dwa razy pod bieżącą wodą.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie śmiga RD3500, bardzo cicha, ja żadnych problemów z poziomem wody nie zauważyłem.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie lata Red Dragon Mini 3500 l/h. Nozki sa mieciutkie i go nie slysze. Zadnego kosza na pompie nie mam, bo po co ? :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jjablonski

Komin mam duży i trudno zaobserwować takie wahnięcia spowodowane skokiem napięcia no i pompa oryginalna, przywieziona prosto z Niemiec. Dodatkowo odpaliłem Vortecha MP60 z programem dla SPS-ów i cała woda wszędzie faluje :thumbsup:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest RD8000 na obiegu, super cicha, nie mam żadnych sitek itp.

"Wachnieć" z prądem nie zaobserwowałem.

Moc wykorzystuje również do cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest ale jeszcze nie pracuje rd 8000 speedy ale miałem mini red dragona 5000 i był super


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trafiłem nigdzie na wykres obrazujący spadek wydajności Red Dragona 3500 w zależności od wysokości, czy taka informacja jest może zamieszczona na pudełku?

Czy rzeczywiście warto zapłacić za tą pompę dwa razy tyle ile za Tunze 1073.050 (albo 3 razy tyle co Tunze 1073.040)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedziec na takie pytanie. Red Dragon jest niezawodny i bardzo trwaly. Tunze tez jest dobra, ale do RD to jej daleko. Jesli mialbys kupic RD i nie mialbys co jesc, to nie warto :yes Eheim i Resun tez pompuja. Dlaczego chcesz Tunze a nie Resuna ? Itd...

To jest Hobby, wiec na temat oplacalnosci nie mowmy. Tu sie kase wydaje :rambo: , choc warto miec umiar :vava:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku zaufałem firmie Royal Exclusive i mysle ze tylko na tych pompach jak i odpieniaczach bede pracował nigdy sie nie zawiodłem dlatego moj zbiornik 150x80x55szer.(klei sie) jeszcze nie wystartował ze wzgl własnie na sprzet który kupuje jest on bardzo drogi ale mysle że warty swojej ceny , u mnie pracował rd 5000 u mojego ojca do tej pory pracuje i tak jak mowie zero problemów z tą pompa :welcome:


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba się widocznie samemu przekonać ile się płaci za jakość a ile za markę. Swoją drogą, uważam, że za taką kasę mogliby się postarać o lepszą stronę internetową ze szczegółowymi informacjami na temat swoich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że Royal Exclusive ma alternatywę i to w Polsce:)

:thumbsup: dokładnie jak pisze S_Y_N_E_K

zawsze można coś ze sprzętu dobrać powiedzmy w... oczku wodnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym się dowiedział jak wygląda alternatywa w Polsce dla Royal Exclusive bo nic nie wynika z tych waszych tajemniczych dywagacji.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba się widocznie samemu przekonać ile się płaci za jakość a ile za markę. Swoją drogą, uważam, że za taką kasę mogliby się postarać o lepszą stronę internetową ze szczegółowymi informacjami na temat swoich produktów.

Co do strony internetowej firmy Royal Exclusive nawet nie chce mi sie komentować jedno moge powiedziec jest to jedna z najgorszych stron jakie kiedykolwiek przeglądałem :wallbash:


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, trzeba się widocznie samemu przekonać ile się płaci za jakość a ile za markę. Swoją drogą, uważam, że za taką kasę mogliby się postarać o lepszą stronę internetową ze szczegółowymi informacjami na temat swoich produktów.

Osobiście się przekonałem :)

Widocznie ich produkty same się bronią i nie potrzebują wycyckanej strony internetowej.

pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem lagunę 7500 na wirnikach red dewil jak w psk 2500 i śmigało niczego sobie, ale moim zdaniem za mały wirnik do tej pompy. Po założeniu większego korpusu planuje wirnik 7lub 11 cm :whistle: zobaczymy czy uciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.