Skocz do zawartości
marbecz

Czy ryby jedzą Wam z ręki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może dziwny temat ale jestem ciekaw które ryby jedzą wam pokarm z ręki,u mnie mistrzem jest naso i brzydal wcinają aż im się płetwy trzęsą :)

Pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z talerza tongue.gif

Wszystkie moje pokolce (białobrody, hepatus, żółtek) jedzą mi z ręki, jedynie xanturium nie potrafiłem do siebie przekonać sad.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tajemnicą jedzenia z ręki jesli od swieta wsadze ją do baniaka jest głód moich maluchów :) Nie przekarmiam. Nawet babka hapie z ręki :D

Pterapagon sie tylko najbardziej boi


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też brzydal i ocelarisy, raz uszczypną mnie w palec wyciągłem szybko rękę a on się trzymał - miał lot na dywan :vava:

dwa dni go nie widziałem a potem wszystko wróciło do normy :thumbsup:


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też brzydal i ocelarisy, raz uszczypną mnie w palec wyciągłem szybko rękę a on się trzymał - miał lot na dywan :vava:dwa dni go nie widziałem a potem wszystko wróciło do normy :thumbsup:

mocna ryba dwa dni na dywanie i nic :welcome:

u mnie hepatus ocelaris i dascylusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Naso i Lineatus je z ręki


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ryby nie ale krewetki nie dość, że jedzą to jeszcze skórki obgryzają co mnie czasem denerwuje przy porządkach w akwarium. Najgorsze są wurdemanni bo nie boją się wcale. Seticaudaty raczej wolą pozostać na dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ocelarisy lapia za place natychmias po wlozeniu. Raz mi dran wskoczyl do dloni jak grzebalem w akwa i zaczal sie trzepotac. Myslalem, ze mnie prad kopnal :D

A szkarlatne lapia za palce jak w ich kryjowce za skala przy pompach majstruje


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie A. Percula - parka - obydwa jedzą z ręki aż miło. Gorzej jak mam coś do zrobienia w akwa wtedy samica chce zjeść też moją rękę...

Zauważyłem, że jeżeli zaatakuje a ja nerwowo nie cofnę ręki to następnych ataków nie ma. Raczej kręci się blisko, pilnuje i czeka na jakieś nerwowe ruchy. Ale jak czasem dziabnie to boli jak cholera.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ocelarisy jakby mogły to by wyskoczyły z akwarium na mój widok i same się poczęstowały ze stołu. Jedzą z ręki :)

Podobnie jak Debeliusy, potrafią wejść na dłoń i sobie powyjadać żarełko trzymane w palcach.

Ale to dla ludzi o mocnych nerwach bo skubią tak trochę na oślep :) Jednak przy żarciu nieśmiałość im mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Pokolce królują, Nori z reki jedzą jak wściekłe (łącznie z Achillesem) i często obrywają moje palce (nawiedzony Hepatus) :) Mistrzem jest nasz Gucio (Siganus Guttatus), którego można głaskać :)

A.


Reaktywacja 08.2010 - A&N Reeftank

sygnat1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyżej wymienionych ryb ani jedna nie je mi z ręki (może powinienem je w końcu tego pouczyć?).

Pochwalę się jednak, że jeśli włączy mi się ryb odważnego Mateusza, karmię ręcznie całkiem spore Gymnothoraxy favagineus, Echidny nebulosa i ulubionego barbarzyńcę: kraba Cancer pagarus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, to moje ręczne karmienie muren jest skrajnie głupie i nieodpowiedzialne:]. Oczywiście, żeby było jasne-nie wkładam ręki do wody, łapię stynkę za ogon i zanurzam ją do połowy. Czasami mureny są na tyle podniecone, że trzeba strasznie szybko cofać ręce (albo lecieć do sklepu po nowe rękawiczki- do karmienia muren zawsze zakładać za duże! W razie wpadki jest większa szansa, że ucierpi tylko rękawiczka).

Bestiakol, Jeśli tak bardzo Cię do tego ciągnie, wpadnij do Krakowa, mureny na pewno się ucieszą;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.